Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Komolyan, én vagyok az egyetle...

Komolyan, én vagyok az egyetlen aki ezt megtette egy barátjáért?

Figyelt kérdés
Kialakult egy afféle szerelmi háromszög-szerűség. Azért írom, hogy "szerűség", mert részemről még nem volt szerelem, csak egy afféle vonzódás. Annyi a lényeg, hogy az egyik barátom szerelmes egy lányba. Egy olyan lányba, aki bár nekem is tetszik, de a barátom tényleg, már-már betegesen oda van érte, úgyhogy én ezt tudomásul vettem, és úgymond "lemondtam róla" a barátom javára. Azonban ez a lány inkább engem nézett ki magának, nem a barátomat, és egyik nap oda jött hozzám, hogy ő többet akarna tőlem... Én végiggondoltam a dolgot, és bár nem tagadom, hogy nagyon szívesen elfogadtam volna az ajánlatát, de mégsem tettem, mert jól tudom, ha én összejönnék ezzel a lánnyal, akkor a barátom teljesen kikészülne, lelki beteg lenne, főleg, amikor hármasban terveznénk programot. Nem szidna, nem kérne számon miatta, jól tudom, csak csendben, magába fojtott bánattal kikészülne. Lemondtam a lányról a barátom lelki békessége miatt, aki viszont nem kellett a lánynak, így végül egyikünké se lett... Tettem ezt azért, mert én is voltam már hasonló szituációba, rettenetes dolog életed szerelmét látni, ahogy másvalakivel, főleg az egyik legjobb barátoddal nyomul helyetted, és nap mint nap találkoznotok kell... És az a furcsa, hogy bárkinek, akinek ezt a történetet eddig megemlítettem, mind teljesen hülyének, idiótának tart engem. Mindenki azt mondogatja, hogy a szerelmi élet egy verseny, aki kapja marja, le kellett volna szarnom a barátom érzéseit, és összejönnöm a lánnyal, mert a verseny az verseny, alfahímek győznek, stb. Őszíntén szólva ez eszembe se jutott... Egy barátságot soha nem nyomorítanék meg egy kapcsolat miatt, de úgy látszik, senki nem osztja a véleményemet. Találok legalább egy embert is, aki ezen nehéz döntésemet legalább pozitívan fogadja?

2018. ápr. 2. 16:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%
Te tudod, hogy jól tetted, ez a lényeg. Azért mert más olyan neked nem kell ilyet tenni. Ügyi vagy, maradj ilyen.
2018. ápr. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
72%
Jól tetted. Szerelmi kapcsolat könnyebben megszakad, mint a baráti kapcsolat. Lehet, hogy egy idő után mindkettőt elvesztetted volna (ha nem jön össze a lánnyal), de így a barátságodat biztosan megőrizted.
2018. ápr. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
62%
Nah.. Bár így döntött volna az én " barátom" is pár éve.. Jól tetted. A nők jönnek mennek.. Normális barátságot nehezebb találni.
2018. ápr. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
85%

Te tetszettél a lánynak, neked is tetszett a lány, mégis visszaléptél egy olyan homályos indok miatt, hogy az illető a havernak is tetszik. A feltételezésed szerint a haverod nem elég felnőtt ahhoz, hogy felfogja, az embereknek van választási lehetőségük és nem a te hibád, ha a nő téged választott. Ha egy barátság csak egyetlen nőn múlik, akkor nem barátság.

Ezt meg kellett volna beszélnetek egy sör mellett, egy igazi barát pedig azt mondta volna neked, hogy nő miatt nem veszünk össze, szabad a pálya.

2018. ápr. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem pedig a lánynak kell választania, ha a lány téged választ és a barátod ezt nem birja elviselni akkor ö nem is igazi barát szerintem. Mert attól hogy te visszautasitod a lányt attól az még nem fog a barátodal összejönni ugyse. És ez igy olyan lenne a barátod részéröl mintha ugy lenne vele hogyha neki szar akkor legyen neked is az.
2018. ápr. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Sokszor beszélgettünk erről a barátommal, ő is látta már egy idő után, hogy a lány inkább engem szeretne, és emiatt nem haragudott rám, nem ő kérte, hogy tegyem azt amit tettem, de nagyon nagyon szomorú volt, folyton a könnyeivel kűzdött mikor ez volt a téma. Többször is mondta, hogy "vigyem", de akárhányszor ezt tette, remegett, szaggatva vette a levegőt, nagyon depressziós lett. Sajnos tudom, ez milyen érzés... Lehet ezért is voltam vele jobban együttérző. Több mint 10 éve vagyunk barátok, úgyhogy nem akartam hogy ezt bármi is beárnyalja. Neki mindenképp felednie kell a lányt, amíg ki nem szeret belőle, ez lehet, hogy évekig is eltart. Addig is könnyebben megy a felejtés, ha nem kell látnia minket együtt...
2018. ápr. 2. 16:40
 7/16 anonim ***** válasza:
66%

Nőként mondom, hogy a nők jönnek-mennek, a barátság viszont addig kísér el, ameddig ápolod. Beszélgettünk erről a vőlegényemmel - az ő társaságukban teljesen evidens, hogy haver/barát szerelmére vagy exére nem mászunk rá.


Én a magam részéről pedig azt tudtam mindig is, hogy ha valaki szerelmes volt belém, akkor a haverjánál esélyem se volt, szóval kiestek, hiába tetszettek.


Szerintem normálisan gondolkozol és jól tetted. 2 év múlva egy lesz a sok közül, eszetekbe se jut majd.

2018. ápr. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
71%

Ez szép dolog volt tőled.

Akik negatív dolgokkal bombáznak emiatt ők nem igaz barátok, tehát ők másért ezt nem tennék meg, mert nem tudják hogy egy barátság értékesebb a párkapcsolatnál.

Én is többször kerültem abba a helyzetbe hogy oda voltam egy lányért, de a "barát" akit barátként hittem nem hogy lemondott volna róla a javamra, nem pont hogy minél jobban tepert hogy véletlenül se legyen az enyém. Olyan csajnak is udvaroltam aki előbb választott volna engem mint a barátomat, de a barátom annak ellenére hogy tudta hogy betegesen odavoltam a lányért csak azért is addig etette őt a hülyeséggel mire a lány inkább őt választotta.


A gyerekkori legjobb barátomat is így vesztettem el, mert lenyúlta tőlem azt a lányt akit nagyon szerettem. Már rég együtt voltam a csajjal, de ugye amikor mentek OKJ-s iskolába akkor osztálytársak lettek és bizony annak ellenére hogy ismerték egymást meg haverom megígérte hogy nem fog visszaélni a helyzettel hát lenyúlta a csajomat.

Ilyenek nem barátok.


Te ritka kivétel vagy hogy ezt megteszed a barátodért szóval tartsd meg ezt a jó szokásodat, ha azt akarod hogy maradjon meg a barátságotok.

2018. ápr. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
46%
Barátok is jönnek mennek általában, egy-két kivétellel. Holmi haverért ilyenben megalkudni elég béna dolog. Ha nagyon jó barátod akkor érthető és jófejség.
2018. ápr. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Szerintem ez helyzetfüggő. Mérlegelted, hogy mi jó, és mi rossz sülhetne ki a dologból, és hoztál egy döntést. Nem KELL feltétlenül minden kapcsolatba belemenni csak azért, hogy legyél valakivel, egy erős barátságot meg nem biztos, hogy érdemes gyengíteni egy langymeleg párkapcsolatért (mert ahogy lejött te is csak ímmel-ámmal vonzódtál a lányhoz, és a lány sem harcolt érted foggal körömmel)


Viszont szerintem más lett volna a helyzet, ha te is annyira odalettél volna a lányért, mint amennyire a barátod... Mindig borul valamerre a mérleg nyelve, márpedig egy ideális párkapcsolat szintén barátságból indul, csak férfi és nő között tovább erősödik a dolog, ilyenkor pedig a kiszemelted nem """csak egy nő a többi között""".

2018. ápr. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!