Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért csak ilyen barátaim...

Miért csak ilyen barátaim vannak? :/

Figyelt kérdés
Szóval 13 éves vagyok, és 7.-es. Egyik batátnőmmel tervezzük, hogy elmegyünk a mostani 6.-osokkal erdei táborba,na most az a baj,hogy én tökre már így ráizgultam és Instagram-on is megkérdeztem több embert is, hogy nem tudják-e mikor lesz a tábor. (Tudni kell, hogy nem abba a suliba járok már de a barátnőm igen) és mondtam neki, hogy melyik tanárt kell megkérdezni erről a táborról. Azt mondta jó, megkérdezem. Hát persze,hogy nem kérdezte meg, és írtam neki egy hosszú levelet,hogy tényleg eljönne-e velem (mert ugye elbizonytalanodtam:/) nem válaszolt,megkérdeztem mégegyszer azt mondta,hogy per pillanat tanulnia kell ezért nem tud valaszolni. (Csak egy igen, akarok jönni vagy egy nem, nem akarok jönnit kellett volna mondania de mindegy) és írtam neki, jó de ha kész vagy kérlek válaszolj. Szerintem már kész volt mivel elérhető volt messengeren,és direkt nem nézte meg mit irtam. Velem van a baj hogy tul buzgó vagyok?:/ Csak az idegesít fel,hogy miért nem mondja meg ha nem akar jönni?! Mert nekem ugy tunt hogy szeretne,de ugye azt én sem akarom, hogy az utolso pillanatban bejelentse nincs kedve jönni, és konkrét senkit nem ismerek abból az osztályból ezért egyedül nem szeretnék menni. (Elég drága egy ilyen tábor legalábbis számunkra). De többször is volt már nem egy haveromnál,hogy egyszerűen ugy tunik nekem hogy szeretné azt amit én,de közben meg egyáltalán nincs kedve. Miért nem merik megmondani? Velem van a baj? ://

2018. ápr. 4. 17:55
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocsi a rengeteg szóismétlésért :/
2018. ápr. 4. 17:56
 2/6 anonim ***** válasza:

Na most azt az elejen leirom,hogy az ,hogy elerheto nem jelent semmit...ha pl valaki hivja messengeren,akkor ugye megnyilik a messengere es azt fogja jelezni ,hogy elerheto ,akkor is ha nem veszi fel.

Manapsag allandoan olyanokon vitaznak az emberek ,hogy "lattam ,hogy fentvoltal de nem voltal kepes irni" meg mittudomen...ez hulyeseg. Ha aztmondja h nem er ra akkor a baratnodnak/baratnodnek kell hinni nem egy ostoba alkalmazasnak.

Temahoz visszaterve,lehet hogy nincs kedve elmenni vagy mar nem erdekli az egesz,csak nincs pofaja eledallni(/irni) es megmondani az igazat.

2018. ápr. 4. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szia, én értem mire célzol, de ha már volt többször olyan,hogy azt mondta megy el valahova és közben meg hazudott? Meg amugy is volt olyan, hogy osztálytársa kérdezte tőle,nem mehetne fel hozzájuk,erre elkezdte terelni a szót,aztán jött hozzám,hogy szerintem miért sértődött be, én meg mondtam neki,hogy szerintem azért mert nem válaszoltál a kérdésére,erre csak annyit mondott,hogy " de ha most nem tud feljönni akkor nem tud.." én meg mondtam neki,hogy ezt neki kellett volna elmondanod, nem nekem. A másik,elvileg legjobb barátnők vagyunk, a legjobb barátnők igazat mondanak egymásnak, nem igaz?! Mert direkt ugy irtam neki hogy: " nem baj ha estleg már nem lenne kedved jönni,csak azt tisztázzuk le most mivel nehogy az legyen,hogy egyedül megyek a táborba".
2018. ápr. 5. 09:08
 4/6 anonim válasza:

Szia. Na, veszem a faradtsagot, igy az ejszaka kozepen es elmondok neked egy ket dolgot, az eletrol/sajat tapasztalatrol, hatha hasznodra valik.

Ne aggodj a "legjobb baratnod" miatt, mikor mesz tovabb tanulni, uj suliba, szerzel uj baratokat, es eszre sem veszed el is tunik az eletedbol. Sajnalom, hogy ezt kell mondanom, de ez az igazsag. Nagyon fiatalok vagytok, nem tudtok semmit az eletrol, ennyi idosen jatszo pajtasod van nem igaz baratod. Most azt hiszed, hulyeseget beszelek, de ti meg nem tudjatok mi az a felelosseg/oszinteseg.

Amit javasolni tudok, hogy szemelyesen, amikor nem tud kifogasokat keresni, akkor beszelgess el vele komolyan a baratsagotokrol, figyeld, hogy mit hogy mond, hogy all a temahoz, milyen valaszokat ad. Mert ha pl hamar le akarja zarni, es nagyon unottnak, vagy erdektelennek tunik, akkor akarmit mondhat, nem biztos hogy az az igazsag. Es rakerdezhetsz a taborra is.

Nem rossz dolog, hogy beleeled magad dolgokba, de azert figyelj oda, nehogy megjard a vegen.

Egy ev mulva mesz tovabb tanulni, en azt javaslom ebben az egy evben, ami hatra van, figyelj jobban oda a tanulasra, mint ezekre az ugynevezett "baratokra". Ha olyan suliba/szakra mesz tanulni, ami erdekel, akkor olyan emberekkel fogsz talalkozni, akik hasonlo erdeklodesuek, mint te, es jol meg fogjatok erteni egymast. Nem azt mondom, hogy ne foglalkozz a mostani barataiddal, mert ugye egyedul sem jo lenni, de ne hagyd hogy befolyasoljak a szemelyiseged, es olyanna valj mint ok.. A hazugsagot nem toleraljak az emberek, es nagyot fognak koppani az olyan emberek mint ok, amikor rajonnek erre. Hidd el, majd ha megtapasztalod az eletet, ugy fog tunni az egesz altalanos suli, mint az ovoda. :)

Maradj meg ilyen kis tulporgott cukorborsonak, legyel oszinte, es ne legyel nagykepu, mert az mar nem meno :)

Legyel mindenkivel kedves, es aktiv, hidd el rengeteg olyan baratod lesz, akire rabiznad az eleted, mindenki szeretni fog.

Ha bunko vagy mas is az lesz veled, es csak olyan barataid lesznek, akik a hatad mogott kibeszelnek, keresztbe tesznek neked, hazudnak stb.. tapasztaltam mar, es kulso szemmel is lattam ezeket.

Meg csak 18eves vagyok, de orultem volna neki, ha nekem is elmondja ezt valaki akkor, mikor annyi idos voltam mint te. Sok mindent mashogy csinalnek, de meg igy is ez a legszebb idoszaka az eletemnek, ossze sem hasonlithato az altalanos sulival. :)

A baratnod miatt ne aggodj, ebben a korban meg tenyleg olyan keveset tudtok az eletrol, a szemelyisegetek meg csak most kezd majd fejlodni, es szinte az osszes 13eves ilyen, nem ismerlek teged sem, meg a baratnodet sem, beszeljetek meg mindent es meglatod, hogy milyen baratno is o igazabol, es ugy allj hozza a jovoben. De azt se feledd, hogy meg ô is sokat fog valtozni, es lehet hogy jo iranyba. Hajra :) es sajnalom, ha zavaros kicsit az irasom, annyi mindent irtam volna meg, de nem vag temaba, ugyhogy hagyom. Remelem azert segitettem egy kicsit :)


18/L

2018. ápr. 6. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Wao nagyon szép hosszan leírtad,nem is tudom mit mondhatnék. Az első, igazad van nem is igazán lehet barátnak nevezni,inkább pajtás/haver mivel főleg csak hülyéskedünk, komoly témákról nem nagyon lehet vele beszélni. Sajnos nem tudom megbeszélni vele személyesen, legalábbis 2-3 hónapig biztosan nem, angliában vagyok,erre az évre kijöttem, és jövőre megint másik suliba megyek szóval meglátom,hátha ott már lesz valaki. És tudom, hogy ez a barátság el fog veszni, már alapból ugy tekintek rá, higy ez nem lesz túl hosszú életú barátság. Köszi,hogy írtál c:. Még annyit esetleg megkérdezhetek, hogy mit csináljak? Egyáltalan nincsennek barátaim csak Ő, és hülyéskedni jó vele.. csak nem megbízható, barátkozzak tovább vele, vagy inkább legyek egyedül?
2018. ápr. 6. 08:34
 6/6 anonim válasza:

4es vagyok.

Nem kell egyedul lenned, de ismerd fel, ha valaki nem ugy gondol rad, ahogy te hiszed, nehogy atverjen valaki. :)

Nem kell emiatt aggodnod, meg tenyleg nagyon fiatal vagy. 13 evesen en is mashogy baratkoztam.

Mikor majd kezdesz onalobb lenni, megismersz embereket, akikkel sok mindenen mesz majd keresztul, (nem feltetlen rossz dolgokon) lesz mirol beszelnetek, nem csak arrol, hogy mit csinalt pistike az oran, meg h mi volt a kaja, es majd kialakul a kapcsolat/bizalom/ragaszkodas stb..

Ez ugy hangzik, mintha parkapcsolati tanacsit adnek, de megeri varni, es ne siettesd a dolgot, nem maradsz le semmirol.

Mindenkinek vannak olyan baratai/ismerosei mint amilyen ô neked, es altalaban tenyleg csak azert hogy hulyeskedjunk/jol erezzuk magunk valakivel, szoval teljesen rendben van, tartsd vele a kapcsolatot, ameddig szeretned es szukseged van ra :)

2018. ápr. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!