Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miert csinaljak ezt velem a...

Miert csinaljak ezt velem a barataim?

Figyelt kérdés
Tudni kell, hogy oten vagyunk baratnok, osztalytarsak. Az egyikuk hirtelen nem beszelt velem, tobbszor is megkerdeztem azt mondta semmi baja. Egy masik baratnom ment utana, vele sem beszelek azota. Ez tortent par hete, azota egyre rosszabb. A ket masik baratnommel ugyanugy joban vagyok, de kezd megromlani a kapcsolatunk a tobbiek miatt. Kozos programokat csinalnak nelkulem, ha esetleg suliban veluk beszelgetek a legelejen emlitett 2 lany odahivja oket, hogy egyedul legyek. Egyre maganyosabban erzem magam, nehez igy iskolaba menni. Az a baj hogy a tobbiekkel probalok baratkozni, akik kedvesek is velem de nem ugyanaz. Csak en kezdemenyezek altalaban. Evek ota egy csapat voltunk mi, most pedig a semmi miatt nem beszelunk. Nem tudom, mit tegyek.
2018. márc. 28. 15:02
 1/9 anonim ***** válasza:
27%
Neked nincsenek barátaid. Rádkerestem, de nem tudtam barátot azonosítani körülötted, így a kérdésed is alaptalan.
2018. márc. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ilyen értelmetlen valaszolat nem kerek koszonom
2018. márc. 28. 15:06
 3/9 anonim ***** válasza:

Arra akart szerintem kilyukadni az előző, hogy ezek nem barátok, ezek haverocskák inkább, de lehet még azok sem. NE vedd őket komolyan. Annyira mélyek általában tapasztalatom szerint is ezek az osztálytársi kapcsolatok, hogy miután vége a sulinak 2 hét után el is felejtitek egymást. Persze mindenki azt meséli be magának, hogy nem, majd mi... de nem úgy lesz.


Az ilyen osztálytáracskáim miatt eldobtam a tényleges barátaim, haverjaimat anno, és az lett a vége hogy 0 haverom maradt a suli után.

2018. márc. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hat igen... De azert az eleg durva, hogy a legelso lany akit emlitettem, hat hogy is mondjam o adja ala mindig a lovat. Pedig vele 10 eve baratnok voltunk. Tenyleg mindig segitettem neki, mindig meghallgattam. Szulinapjara, karacsonyra ajandekot adtam neki, o ezt egyszer sem viszonozta. Szulinapomra meg nem is irt ( amire el is voltam) mert akkor eppen haragban voltunk, szinten egy ilyen hulyeseg miatt.
2018. márc. 28. 15:12
 5/9 A kérdező kommentje:
Egyenkent a sulin kivul vannak barataim, baratom is van. Ennek a lanynak meg senkije sincs az osztalyon kivul, de nem is ad lehetoseget erre. Egesz nyaron otthon fekszik a sotet szobaban, meg ugy alapbol minden nap. Csak ezert nem ertem, miert jo neki ha engem is elveszit.
2018. márc. 28. 15:14
 6/9 A kérdező kommentje:
Leszologat mindenkit es mindent, semmi nem jo neki. Sose mosolyog, semmi. En alapvetoen egy eleg vidam lany vagyok, foglalkozok a barataimmal de lehuz. Viszont igy meg csak egyedul vagyok a suliban. Suli utan mar nem rossz, talalkozom a baratommal es mas jo barataimmal. Viszont az iskola elviselhetetlen.
2018. márc. 28. 15:16
 7/9 anonim ***** válasza:
Nehéz ezekben a dolgokban értelmet keresni. Az ember életében jönnek mennek az emberek, még ha fáj is, de ez természetes. Ezt mindenki átéli szerintem. Annyit tisztázz magadban, hogy osztálytársak, és alapvetően azért vagytok "jóban" mert mindenki tudja, még össze is lesztek zárva x ideig, ha tetszik, ha nem. Ne erőltesd magad rájuk, mert annál inkább csak taszítani fogod őket.
2018. márc. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem eroltetem. 2x kerdeztem meg mi a baja, azt mondta semmi. Azota nem is mentem oda hozzajuk.
2018. márc. 28. 15:25
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem is tudom hogy kezdjem, sok mindent szeretnék mondani de nem akarok kisregényt írni.:)

Talán azzal indítanám hogy ezek az emberek nem a barátaid, bármennyire fáj is ezt hallani és beismerni magadnak. Átéltem azt amit te, nem egyszer, nem kétszer, általánosban, és gimiben is. De a legfájóbb egy olyan barátnőm elvesztése volt akivel még akkor találtunk egymásra amikor mindketten magányosak voltunk általánosban, minden nap együtt lógtunk évekig, kiegészítettük egymást, volt amikor azt terveztük hogy együtt fogunk megöregedni, egymás melletti házakat veszünk, stb. Benne bíztam a legjobban a világon, és a mai napig nem bánom ezt a pár évet, nagyon kellett az életembe. De az emberek változnak ahogy nőnek, nem kerültünk egy gimibe, más társaságba keveredtünk, megváltoztunk, eltávolodtunk, majd egy nagy veszekedéssel végleg lezárult a sok éves kapcsolatunk. Hibásnak érzem magam, azért is mert akkor nem tettem semmit, meg azért is mert utána sem, hónapokig sírtam utána amikor eszembe jutott 1-1 emlék, furcsa volt amikor az utcán még csak nem is köszönt az, aki odáig az életem szerves része volt.

De ahogy idősödtem rájöttem hogy ez nem egyedi eset, "az emberek jönnek-mennek az életedben, de az igazán fontosak maradni fognak". Én is belekeveredtem egy hasonló társaságba mint amit te is írtál gimi elején, magányosabbnak éreztem magam akkoriban mint utána, amikor kiléptem a "bandából". Micsoda felfrissülés volt az a nap.:) Odáig szándékosan kötöttem az ebet a karóhoz, azt hittem más társaság nem fog befogadni, voltak az osztályban akikkel jól elvoltam, de egyikőjükkel sem volt ugyanaz (mondtam ezt a magam nyugtatására akkoriban) , ezért féltem lépni. Ezt a hibát látom benned is és még sok más fiatalban, egyszerűen félnek a változástól, ami főleg az önismeret hiányából fakad. Tudod mit csináltam akkoriban? Leültem, átgondoltam hogy hogyan érzem magam és hogyan akarom érezni, hogy melyik kapcsolatom milyen hatással van rám. Majd mikor rájöttem hogy a "barátaim" hátráltatják a boldogságomat, pontosabban én hátráltatom magamat azzal hogy olyanokkal akarok barátkozni akik ezt nem szeretnék, egyszerűen váltottam. Utána egy ideig magányos voltam a szó szoros értelmében, pár hónapig kerestem a helyem a világban. De ezt muszáj megtenni, mert addig amíg magadat nem ismered igaz barátaid sem lesznek. Majd amikor rájöttem mit akarok az élettől sokkal magabiztosabban futottam neki mindennek, már nem féltem attól hogy egyedül maradok, egyszerűen felismertem a negatív kapcsolatokat és váltottam ha kellett. Sportolni kezdtem, az osztályban új barátaim lettek akikkel évek óta szoros a barátságunk, az életem hirtelen jó irányba kezdett haladni, és ez már így megy egy ideje.:)

Szóval a tanácsom az lenne hogy szánj magadra egy kis időt, gondolkodj el rajta hogy mit akarsz az élettől. Mert most még talán nem érzed, de az élet túl rövid ahhoz hogy éveket pazarolj olyanokra akik nem érdemlik meg, fontos hogy azt csináld amit akarsz és ami előre visz az életben, és olyanokkal akikkel jól érzed magad.

Nem benned van a hiba, lesznek még barátaid csak keresni kell, de tényleg ne félj változtatni.:) Mondd el ennek a társaságnak hogu kirekesztve érzed magad, ha tényleg a barátaid akkor változtatni fognak, ha pedig nem akkor ne pazarolj rájuk időt.

Sok sikert!:)

2018. márc. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!