Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Vajon igaz barát?

Vajon igaz barát?

Figyelt kérdés
A “legjobb barátnőm” (ha egyeltalán nevezhetjük annak), nem tudom hogy igazi legjobb barátom volt-e. Ezen azért kondolkodtam el, mert elég csúnyán összevesztünk, és nem tudom hogy érdemes lenne-e egyeltalán folytatni a “barátságunkat”. Igazából én szerintem tényleg úgy viselkedtem vele szemben mint egy igazi, kitartó és mindenben mellette kiálló,segítő,támogató barát, de én valahogy ezt nem vettem észre rajta, hiába nevezte magát az én legjobb barátomnak. Volt olyan eset párszor(4), hogy voltak rajta kívül olyan barátnőim akiket mondjuk a legszebb módon, nem éppen nagyon kedvelt. Ő akarta megmondani nekem hogy én kivel barátkozhatok, és én az akkori gyerekes fejemmel nem akartam őt elveszíteni, mert túl vak voltam, és hagytam hogy elmarja mellőlem őket, és belebeszélje a fejembe hogy én is utálom őket, mert ő is. Nem értem miért zavarja őt ha olyanokkal barátkozom akiket ő utál, végülis nem kényszerítettem, sőt még szóba sem hoztam hogy ő barátkozzon velük, hisz ők csak az én barátaim lennének nem az övé. Én sem mondtam azt neki hogy ne lógjon az unokatestvérével, csak azért mert én utálom. Meg azt sem értem, hogy velem miért volt bunkó állandóan, másokkal meg miért volt kis angyal.Mert például ha én megkérdeztem órán egy dolgot tőle egyszer amit épp nem hallottam, akkor már egyből úgy válaszolt mintha le akarná tépni a fejem, csak mert egy szót szóltam, bezzeg ha egy másik osztálytársunk kérdezte meg tőle, akkor úgy válaszolt mint egy kis angyal. Plusz hozzáteszem, hogy ő szinte sosem foglalkozott az érzéseimmel, és sosem állt ki mellettem.És az a kedvencem, hogy neki(1.fiú) és nekem(2.lány) van tengerimalacunk, le szoktuk vinni őket nyáron a házuk mögé egy kisebb füves területre, had szaladgáljanak, meg “legeljenek” egy kicsit. És bekövetkezett, hogy az egyik tengerimalacom terhes lett(nagy valószínű már akkor az volt mikor megvettem, mert pár héttel a levitel után szült)megszülettek a tengerimalacok, és ő már egyből ráfogta hogy a kicsik az övétől vannak. Egyre jobban nőttek, egyre nagyobb lett az étvágyuk. Minden nap egy darab kígyó uborka, egy fej saláta, egy egész répa, és egy egész almát megettek. Nahát azért gondolhatjátok másfél hónapon keresztül minden nap ezt megvásárolni nem egy olcsó dolog. Minden anyukám pénzéből lett megvéve, ő egy fillért sem adott bele az ellátásukba, ha már annyira bizonygatta hogy az övétől voltak beszállhatott volna a gondozásuk árába. Mert így kb saccra el ment rájuk 50000Ft. És mikor el lettek adva ő követelte a pénz felét. Nem ő gondozta őket, és nem ő költött annyi pénzt etetésre. Végül anyukám,(jogosan) nem engedte hogy megkapja a pénz felét. Igazából már ez is nagyon sok amit írtam és csodálkozni fogok ha valaki elolvassa. De a lényeg amiért leírtam mindezt, hogy ugye eléggé csúnyán összevesztünk, és ha békülés re kerülne a sor, akkor nem tudom hogy barátkozzak-e ezek után vele.....?

#bizonytalanság #Hamis narátság
2018. ápr. 6. 03:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Rovid valasz : Nem !



Hosszú valasz : nem volt igazi barát ,de megcsak haver se !

Azzal az unokatesos dologgal betaláltal. Ha azok a te barataid volrak ,akkor semmi joga nem lett volna eltávolítani oket tőled.

A tengerimalacos dolognal is neked adok igazat. Nem adott semmi penzt bele es nem segitett semmiben,de a pénz meg kellett volna... Igaz baratra vall...



Szerintem hülyeség kibekulni vele ,semmi ertelme a "baratsagnak"

2018. ápr. 6. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!:)És nem is fogok kibékülni vele úgy mint barát. De azért úgy békülök ki vele, hogy továbbra nem fogom vele tartani a kapcsolatot mint barát, csak mint osztálytárs. Jóba leszünk,de nem leszünk barátok.Amúgy ő a padtársam szóval elég zavaró lenne ha állandóan menne az ellenségeskedés,
2018. ápr. 6. 12:24
 3/5 anonim ***** válasza:
Uhh, így hogy a padtársad, így necces lesz kibírni év végéig egymást. Szerintem is jó, ha kibékültök, de én semmiképp se folytatnék vele semmilyen viszonyt a továbbiakban. Engedd el, jön majd másik, pláne, hogy nem is igazi volt.
2018. ápr. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igazából azt tervezem hogy el ülök mellőle. Igen már jött más, épp ezért veszett össze velem mert ő utálja azt a lányt, és megint bele akart szólni hogy ne barátkozzak vele azzal a kifogással, hogy át fogom venni a személyiségét annak a lánynak. De én nem hagytam most magam, és továbbra barátkoztam vele. És a veszekésben azt a dolgot vágta a fejemhez, hogy én kétszínű vagyok csak azért mert 2 hónappal ezelőtt még utáltam azt a lányt, ugye az ő hatására. De jobban megismertem és nagyon kedvelem, és én ezt mondtam a “legjobb barátnőmnek” hogy szoktam vele barátkozni, és ő azt mondta hogy nem fog velem barátkozni ha barátkozom vele. Én természetesen nem akartam elszakadni a “legjobb barátnőmtől” ,és egy kb 3 hétig nem barátkoztam azzal a lánnyal, de újra elkezdtünk találkozni suli után. Egyik nap mikor lent voltam azzal a másik lánnyal, látott engem hazafelé a “lb”-m anyukája, és azon a napon rám írt az “lb”-m, hogy mit csináltam lent. És mondtam neki hogy lent voltam azzal a másik lánnyal. Én kérdeztem tőle hogy “baj hogy lent voltam vele?” De nem jött válasz. Utánna pár napra rá mikor a másik lánnyal voltam lent, rám írt hogy nem visszük-e le a tengerimalacokaz, de én otthon hagytam a telefonomat, és elkezdte anyukámat hívogatni.( azt tudni kell róla hogy rendkívül erőszakos tud lenni) Anyukám mondta neki hogy lent vagyok. Ő ebből már tudta hogy a másik lánnyal vagyok, és rám írt hogy “milyen volt lent” és én írtam neki hogy “miért baj ha azzal a másik lánnyal barátkozom?” És ő erre azt vágta hozzám hogy én kétszínű vagyok mert azt mondtam hogy utálom. De könyörgöm az már 2 hónappal ezelőtt volt. Nem lehet valakit meg kedvelni? És azóta el is mondtam neki hogy én már kedvelem azt a másik lányt! Azt is mondta hogy ÉN NEM VAGYOK IGAZI BARÁTNŐ! Holott mindenben mellette álltam mindíg és ha valamit kért bármiben segítettem neki, mindent elnéztem,ha valami olyat csinált én szó nélkül megbocsájtottam neki,és ő mondja rám hogy nem vagyok igazi barátnő,mikor ő ezeket sosem tette meg értem? Ezzel igazából most eléggé megutáltatta magán az én szememben, de én nem fogok vele bunkó lenni továbbra sem, mert nem süllyedek le az ő szintjére. És a plusz pont hogy rám írt a nővére hogy én mennyire nem vagyok igazi barátnő. Na mindegy. Az a lényeg hogy azóta a szinte már a legjobb barátnőm az a másik lány, aminek nagyon örülök!:) És annak is örülök hogy most nem hagytam magam behúzni a csőbe!:) Amúgy az a másik lány is osztàlytárs.
2018. ápr. 6. 15:27
 5/5 anonim ***** válasza:
kerd meg a tanart,hogy had ulj mashova,tobbet ne foglalkozz vele és kész.
2018. ápr. 7. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!