Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan legyek nyitottab?

Hogyan legyek nyitottab?

Figyelt kérdés
Egy 14 eves fiu vagyok, mindenki mondja hogy jófej vagyok nagyon mdg ilyesmi csak az a baj hogy visszahúzódó vagyok. Hogyan tudok ezellen tenni valamit? (iskolában csak)

2018. máj. 9. 00:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Amikor valamit csinálnak (játszanak/beszélgetnek) a többiek, arra szoktam gondolni, hogy 'es ha én is...' de rögtön utána az jut eszembe, hogy 'nem, én nem vagyok olyan,nekem nem szabad, én nem. Rám nem kíváncsi senki' és elég rossz érzés. De néha, ha jó napom van, akkor abban a pillanatban, hogy elkezdődik az hogy 'nem, én nem', és elkezdem érezni ezt a fojtogató kis lakatot magamon, akkor azt mondom magamban, hogy 'o, de, én de' és tudom, hogy rossz érzés lesz, mert bele kell nyúlni a labdába/meg kell szólalni/MINDENKI RÁM FOG NÉZNI, de amint vége a helyzetnek rájövök, hogy végülis egész jó volt. És közben beszélgettem a többiekkel, és kevésbé tűnök visszahúzódónak.


Szóval lényegében olyankor kell olyat csinálni, ami és akkor ijesztő és rossz érzés. Például beleszólni egy osztálybeszelgetésbe, vagy hangosan nevetni egy poénon, beszállni egy lufidobáló versenybe, stb.


Legalábbis nekem eddig ez van, mint "megoldás". (:

2018. máj. 9. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ugyan ezen átmentem én is úgy, hogy nem voltam képes nyitni, most így évekkel később már tudom a megoldást.


Nagyon gyakoriak azok a gondolatok, hogy "nem vagyok elég jó", "nem érdemlem meg mások idejét", stb... Most nem fogok mindent felsorolni. A lényeg az, hogy amikor elindul ez a negatív belső monológod, akkor ne hallgass ezekre a gondolatokra. Meg kell tanulnod szeretni önmagadat és meggyőznöd saját magadat arról, hogy igen is megérdemled mások idejét.


A második legfontosabb dolog az, hogy tényleg a tettek mezejére kell lépned, mert önmagában ez a kis ego simogatás nem fog eredményekhez vezetni. Ki kell lépned a komfort zónádból, olyan dolgokat kell tenned, amikre az ösztönös reakciód a visszahúzódás lenne. Ezt te érzed a legjobban, de mondok egy példát. Tegyük fel, hogy elhívnak téged valahova (ahova amúgy is szívesen mennél), de te valamiért megijedsz és az első reakciód az lenne, hogy inkább otthon maradsz, nem mész el. Az ilyen helyzeteknél kell megtanulnod igent és élni a lehetőségekkel.


Ha megtudod szeretni magadat és figyelmen kívül tudod hagyni a negatív gondolatokat ÉS élsz a lehetőségekkel, akkor sokkal több élménnyel fogsz gazdagodni és biztos, hogy kevésbé leszel visszahúzódó. :)


Nekem elég rossz volt a gyerekkorom egy része ( 10 - 16 éves koromig ) és nagyon sokat kattogtam azon, hogy mit rontottam el vagy, hogy mit kellett volna máshogy csinálnom és a fent leírt dolgokra jutottam. Még nagyon fiatal vagy, rengeteg lehetőség van előtted. Ezeket az éveket nem fogod később visszakapni, ezeket az élményeket nem fogod később megtapasztalni. Most még könnyebben tudsz nyitni mások felé, most kell kialakítani sok-sok kapcsolatot, mert később hidd el, sokkal nehezebb lesz. Remélem, hogy tudtam egy kicsit segíteni és remélem a legjobbakat neked.

2018. máj. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Engem nem kiközösítenek, velem mindenki jóba van. Sokat beszélek pár emberrel, sokat csinálunk egy dolgot. Csak hogy jobban meg kéne nyílni, mert szeretnék az osztályba nem a csendes gyerek lenni..
2018. máj. 9. 21:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!