Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Legyek a barátja, vagy nem?

Legyek a barátja, vagy nem?

Figyelt kérdés
Sziasztok! van egy barátom és úgy érzem, hogy csak nekem fontos ez a barátság. Róla annyit kell tudni, hogy mikor írok neki nem ír vissza és mikor rákérdezek, hogy miért nem ír vissza annyit mond "tanulnom kellett" többek között semmi közös prograunk sincs, mert állítólag a szülei nem engedig el. Az utóbbiba az a vicces, hogy az egyik szünetbe pedig pont ő volt mozizni másokkal. Fura arra elengedtékl a szülei? Mostmár alig beszélünk a valóvilágban is, valahogy mindig kikerül engem. Az a legviccesebb, hogy a többi barátom felé, meg nyit, csak velem ilyen gonosz, ha lehet így fogalmazni. Szerintetek mit kéne csinálnom, tegyek még a kapcsolatért, vagy hagyjam, mert egy elúszott hajó?

2018. máj. 11. 17:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Rákérdezhetsz, hogy mi baja van veled, mert ezt és ezt tapasztalod, aztán vagy dűlőre juttok, vagy kénytelen vagy más barátot keresni.
2018. máj. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Szia :)

Én is voltam már ilyen helyzetben, nem is egyszer. Az ilyen esetekben mindig én voltam az, aki jobban ragaszkodott a másikhoz, így az egyiknél teljesen megszakadt a kapcsolatom, állítólag a szülei nem szerették, hogy "zavarom" -ekkor voltunk vagy 10 évesek, de ez annyira meghatározó lett, hogy mikor gimiben egy osztályba kerültünk, nem beszéltünk, ugyanúgy mint előtte nem köszöntünk és a szalagavatókor borzasztoan osszevesztunk. Így visszatekintve nem sajnálom, h nem tartott ki a barátságunk, nagyon különböző személyiségünk lett az évek alatt.


A másik fontosabb ilyen eset tavaly történt. A lany osztalytarsam volt, és sok közös volt bennünk, tényleg legjobb baratok voltunk, aztán ő felment bulizni Horváth Tamásra, ott jóba lett az egyik osztálytársammal, akivel 4 évig nem beszélt. Mindegy, a lényeg az, hogy teljesen megvaltozott, és egy idő után már nem akartam vele beszélni. Fájt, tényleg, de be kellett látnom, hogy ami nem megy, nem kell erőltetni. Azóta sem beszéltünk és nem köszönünk, ami szinte nevetséges :D


Voltam viszont a másik végletben is, volt egy csaj, aki nagyon ragaszkodott, nem is szerettem annyira a baratsagunkat és végül megszakitottam vele a kapcsolatot - volt okom rá, csinált egy megbocsajthatatlan dolgot. Vele sem beszéltem azóta, nagyon megváltozott, de ha találkozunk, akkor szeretne velem beszélgetni.


Remélem egy kicsit atjott a lényeg, ami nem más, mint : ha ennyire kerüli a társaságodat akkor felejtsd el. Ne ragaszkodj hozzá, mert úgy fogja érezni, ő bármit megtehet veled, nem veszed magadra és elnezed.

A tanácsom az, hogy nyíltan kérdezd meg, hogy miért nem ér rá veled találkozni és ha kitérő dumát ad, akkor meg pattinsd le. Nem kell rairni,nem kell keresni a tarsasagat, hagyd, neked is van onerzeted, nem kell rajta lógni.


Az ilyen emberekkel felesleges foglalkozni, keress egy őszinte barátot :)

18/L

2018. máj. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! 1.először is ma beszéltem volna meg vele tálkozót azt mondta, majd ír ha ráér, hát azóta is ír. De az a legviccesebb, hogy másik barátaim felé jobban nyit. Rákérdezhetek, de négyszemközt szeretnék, de az iskolában még nem szeretném. Máshol, amint már előbb mondottam nem hajlandó eljönni velem. 2. Megszakítani a kapcsolatot vele nem tudom, mert akkor valahogy olyan késztetést érzek, hogy én vagyok a hibás. Pedig a barátom szokott normális is lenni. Az utóbbi már egyre ritkább.
2018. máj. 12. 06:17
 4/17 anonim ***** válasza:

2-es vagyok


Gondolom tudod, hogy hol lakik, mi a telefonszama, meg lehet oldani.

Suliban miért nem akarsz vele beszélni? Ott is lehet négyszemközt, vagy attól félsz, hogy mindenkinek elmondja? Ez gyerekes, ne haragudj.

A másik, hogy te már észrevetted, hogy veled nem akar találkozni; leráz, akkor ha többet nem mész oda és nem hívod el sehova, csak köszöntök, fel sem fog tűnni neki, sőt, örül, hogy megszabadult tőled. Bocsi, de ez az igazság :/


Azért ajanlottuk először a beszélgetést, mert lehet megtudjatok ezt beszélni. Jobb ilyen baratot elhagyni, semmit nem érsz vele, keress mást - tapasztalat; az ilyen nem barát.


:)

2018. máj. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
2-es és ha tényleg elmondja? Lehet gyerekes vagyok, de, hogy beszéljek vele négyszemközt, ha a többi barátom odajön kizökkenünk a beszélgetésből és ő elmegy. Sokszor volt már ilyen akartam volna vele beszélgetni, de nem tudtam, ezért akartam vele nem a suliban megbeszélni ezt az esetet.
2018. máj. 12. 17:43
 6/17 anonim ***** válasza:

2-es vagyok

Értem a felelmedet, de mégis mit tud elmondani?

"Képzeld, pont most beszeltem xy-nal (ez te lennél ) és megkerdezte, hogy miért nem írok neki és miért nem baratkozok vele. Na mit szólsz?" Ez kb senkit nem érdekel.

Tényleg. Hidd el.

De ha nem akarod ott elmondani, akkor hivd fel vagy menj el hozzá, mikor tudod , hogy otthon van - meglepetésszeruen, nem tud majd mit csinálni.

Vagy ezt is simán leirhatod neki fb-n, és vagy reagál rá vmit vagy nem. De sokkal jobb lenne eloben, az embereknek nincs akkora szaja egy masik ember elott, mint fb-n.


Figyi, tudom, h nehéz és attól félsz, h akkor nem lesz baratod, de te magad is érzed, h nem kellesz neki és ez már nyílt lekoptatas amit csinal - ami bunkosag. Hidd el, h csak neked lesz jobb, ha nem baratkoztok. Attol meg koszonhettek az utcan

2018. máj. 13. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
2-es köszönöm újfent a válaszod. Nos sajnos nem tudom, hol lakik, elmondta, csak folyton keverem a házszámot. Szerintem megse nézni az üzenetemet a barátom, akit most nevezzünk Dáriusznak. Szóval Dáriusz-szal mostmár erőt gyűjtöttem és kedden beszélni fogok vele, azért nem holnap, mert kedden nem lesz első órám és Dáriusz mindig bemegy az első órára és akkor nyugi van a suliban, tehát tudok vele beszélgetni. Ha nem fog lekoptatni. De egyébként nem tudod, hogy miért csinálják ezt az emberek, hogy nem tudják nyíltan elmondani, mi a bajuk? (Tudom én se mondtam még nyíltan, mert én először kigondoltam, hogy mit mondok) Nem bántana meg azzal, ha tudatát mi a baj velem, még változtatnék is. Nem tudom miért jobb lekoptatni az embert?
2018. máj. 13. 09:49
 8/17 anonim ***** válasza:

2#

Nem tudom, ilyenek az emberek. Nincs kedvük és elég batorsaguk ahhoz, hogy szemébe mondják a dolgokat.

Sok sikert!

Írj, hogy mi volt vele

2018. máj. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Írni fogok, de látom előre ennek rossz vége lesz. :(
2018. máj. 13. 12:50
 10/17 A kérdező kommentje:
2-es végül nem beszéltem vele, mert rájöttem arra, hogy csak akkor bunkó velem, amikor ott van az egyik barátom. Szerinted ez miért van így?
2018. máj. 15. 16:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!