Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan építsek le egy barátság...

Hogyan építsek le egy barátságot? Ti hogyan tennétek?

Figyelt kérdés

Van egy barátom, 16-17 éve vagyunk barátok, összejárunk, találkozgatunk. Az utóbbi pár évben már azt érzem, hogy "ha ló nincs, jó a szamár is" alapon tartja fenn a kapcsolatunkat, semmit nem invesztál bele. Megfordult korábban is a fejemben, hogy ennek annyi, de még tegnap is adtam egy utolsó esélyt a dolognak.

Végig azt hallgattam, milyen jó neki, mennyit keres (egy éve elköltözött más városba), mekkora bónuszt kapott, stb. Semmit nem kérdezett, csak ő mesélt. Utána meghívatta magát az italra, amit fogyasztottunk, még csak azt se ajánlotta fel, hogy mindenki fizesse a magáét - pedig az ő ötlete volt az italozás és a hely is, amit választottunk végül.

Elegem lett abból, hogy róla szól az egész, az ő fényezéséről, meg hogy anyagilag mindig én maradok benne a találkozóinkban, az ígéreteiből nincs semmi, ha egy találkozó időpontja nem felel meg (munka miatt), akkor megsértődik, hogy keresem a kibúvót... szóval ennek a barátságnak lőttek.

A kérdésem az, hogy ebben az esetben az őszinteség a jó út, ti megmondanátok neki, hogy bocs, de nem akarok többet találkozni, és persze ennek folyományaként belemennétek-e azt ezt követő vitába (nyilván nem hagyná szó nélkül), vagy csak innentől egyszerűen nem lenne sosem időtök találkozni, amíg el nem kopik a dolog?

Egyébként kb két havonta egyszer találkozunk, nyáron többet, mert jön haza a családjához.


Köszönöm a válaszokat előre is.



2018. máj. 12. 10:00
 1/7 anonim ***** válasza:

2 dolgot tehetsz:

a) Átbeszélitek az egészet, és dűlőre juttok. A beszélgetés sokmindent meg tud ám oldani, néma gyereknek anyja se érti a szavát.

b) Hagyod a francba az egészet


Döntsél, helyetted nem fogok. :)

2018. máj. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Legközelebb felhív, akkor mondd neki hogy nincs pénzed vele sörözni. Aztán vagy meghív vagy nem lesz találkozó.
2018. máj. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én ezt így nem tudnám mondani, hogy nem akarok vele találkozni. De a konkrét találkozó alól kibújnék. Akkor is ha megsértődik. Hiszen végül is ez a cél. Hogy hagyjon békén.
2018. máj. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én ott helyben szoktam szóvá tenni mindent, nem otthon magamban puffogni. Biztos szóltam volna egy óra után, hogy “na Zoli, most már minden részletet ismerek, akkor most mesélek én is, ezt hallgasd...” fizetésnél meg pláne ugrattam volna, hogy “olyan jól keresel, meghívsz engem is, vagy csak a magadét fizeted?”. Próbáld ki te is, így senkiben nem marad tüske.
2018. máj. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kipróbáltam ezeket. Mikor feldobta, hogy üljünk be valahova, akkor mondtam, hogy nincs nálam pénz, szóval max ha meghívsz. Akkor nem ültünk be sehova. Volt, hogy elmondtam neki, hogy kicsit bánt, hogy nem kérdez erről meg arról (nekem fontos, központi dolgok).

A sztorizgatást meg persze lehet erőltetni, volt hogy valami annyira kikívánkozott, hogy mikor levegőt vett, akkor elmeséltem, de tegnap minderre már nem volt türelmem. Szerintem a találkozók nem arról kellene hogy szóljanak, hogy én igyekszem "megnevelni", hogy nekem is jó legyen. Persze, vannak trükkök, de a lényeg az, hogy nincs értelme, ha neki mindez nem természetes. Nem kíváncsi, nem érdeklem, akkor minek trükközzek? Mondom, korábban próbáltam, hátha...

Már eldöntöttem, hogy ennek véget vetek, szerintem egy barátság nem ilyen. Csak nem akarok tapló lenni, ha az jobb megoldás, hogy nyílt lapokkal játszom, akkor összeszedem magam, és elmondom neki. Csak arra voltam kíváncsi, hogy ez valóban jó megoldás-e.

2018. máj. 12. 20:34
 6/7 anonim ***** válasza:
Még egyszer sem kérdezted tőle, hogy érdekes, mindig csak te beszélsz magadról. Téged a másik ember nem érdekel? Ezt nagyon nem szeretem benned.Ennyit mondhatnál, lehet, még sosem figyelmeztette erre senki sem. És ha ezután is ugyanilyen marad, akkor egyszerűen, ha hív, azt mondanám neki, ne haragudj, nem érek rá. Ennyi.
2018. máj. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Mondom, megvoltak ezek a körök. Ott helyben működnek, észbe kap, de rosszabb esetben még azon az estén "visszarázódik" a rendes kerékvágásba.


Igen, köszönöm, azt hiszem, azt a megoldást választom, hogy többet nem érek rá.

2018. máj. 13. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!