Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ti elmondanátok az igazat?

Ti elmondanátok az igazat?

Figyelt kérdés
A férjem egyik gyerekkori barátja transznemű. Együtt nőttek fel. Én az első perctől (kb. 10 éve) nagyon kedvelem, tényleg rendes, aranyos. Eleinte azt hittem meleg, de egy pár hete bevallotta a titkát. (Nem részletezném, hogy miért, hol, stb. Lényeg, jogy nekem elmondta.) Mondtam, hogy semmi sem változott. Nekem ugyanaz az ember, továbbra is nagyon kedvelem, szeretem. Megkért, hogy ne szóljak a páromnak. Megígértem neki, de kicsit bánt, hogy hazudok a férjemnek. Viszont nem akarom, hogy eltávolodjon a barátjától, tudom, hogy elég elutasító ebben a témában...

2018. máj. 17. 13:48
 1/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom miért ebbe a kategóriába sorolt...?
2018. máj. 17. 13:48
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha eddig tökéletesen megvoltak, és az illető meg is kért téged, hogy ne szólj erről a párodnak, akkor ne tedd. Viszont nem értem, miért került a kérdés a megcsalás kategóriába.
2018. máj. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy barát megbízott benned, elárulta a titkát. Ez nem a te titkod, szerintem nem baj az ha nem mondod el. Ez nem hazugság hogy megtartod egy barát titkát
2018. máj. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Neked valaki bizalmi alapon elmondott valamit, amit a férjed nem tud. Ha nem kérdez rá, addig te nem hazudsz neki. Attól, hogy te tudod az igazat, még nem hazudsz. Ne bántson ez téged. Gondolj bele ha elmondod egy hármas barátság végét is jelentheti. Nem a te dolgot elmondani a férjednek, ezt a barátjától kellene hallania. Ha gyerekkoruk óta barátok, nem értem amúgy, hogy nem tud róla..

De tényleg ez a barát dolga a férjedre nézve. Ha te elmondod a barát is csalódni fog benned és szétrobbanthat egy barátságot. Ne bántson a tudat, inkább örülj, hogy megbízik benned. Inkább őt bátorítsd, hogy mondja el a férjnek/barátnak, mert neked ez így kellemetlen, rossznak érzed magad.

2018. máj. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Én is így gondolom. Nem akarom elárulni, biztos nem bízna meg bennem többé. Csak a férjem miatt nehéz kicsit.

Ez a barát/barátnő különben hetero (a fiúkat szereti) ,még szűz, mert azt mondta, hogy ez a test nem az ő teste és amíg nem lehet nő, addig párkapcsolat sem kell neki. Úgyhogy a páromnak nem gyanús, mert nincs változás. Csak néha szekálja, hogy mikor lagzizunk végre (ő a férjem tanúja is különben...)?

2018. máj. 17. 14:02
 6/10 A kérdező kommentje:
A férjem lehet elfordulna tőle...sajnos. Én nyitottabb, elfogadóbb vagyok. Többször kiálltam már a "más" emberek mellett, és ezt a barátunk is tudja...meg azt is, hogy a férjem valószínűleg rosszul fogadná...
2018. máj. 17. 14:05
 7/10 iamaveryniceguy válasza:
100%

Nem tudom elképzelni azt a szitut, ahogy a férjed rákérdez "te...a józsi transznemű?"


Nem kell hazudnod róla, hisz fel se fog jönni a téma.

2018. máj. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Jó, igazából csak egy kis támogatás kellett, hogy jól teszem e, ha nem szólok (mert, hát elég kényes téma és nyíltan senkinek nem mondanám, hisz megint csak a barátunkat szúrnám hátba), és igaziból köszönöm nektek! Én is úgy érzem, hogy így helyes!

Támogatom őt, végre tud valakivel beszélni (mondta, hogy nagyon nehéz neki, mert a szülei sem értik meg...).

2018. máj. 17. 14:11
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
ÖSzintén szólva ezt nem tartom semmiképppen hazugságnak, mert nem letagadod, hanem csak nem mondod el, ami nem a te titkod. És mivel nem a te titkod, ezért elmondani igencsak szemeßt dolog lenne.
2018. máj. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi.
2018. máj. 17. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!