Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit csináljak, ha újra és...

Mit csináljak, ha újra és újra feljön ez a vita?

Figyelt kérdés

Az egész úgy kezdődött, hogy felvettek egy szerintem nagyon jó, a haverom szerint nagyon sz*r munkahelyre. Egy pénzügyi szolgáltatást nyújtó cég, de nem MLM ben működő hanem van fix bér + jutalék. A fix 130. Napi 8 óra irodai munka, én nem kívánhatnék jobbat, mivel az volt az elvárásom mint munkavállaló, hogy 8-16 óráig legyen a munkaidő, és ne legyen fizikai munka (dolgoztam én földeken, gyárakban, ott kb 2000 évvel le vannak maradva az emberek olyan nomád körülmények vannak, és én tavaly ősszel eldöntöttem, hogy váltok, mert én nem azért akarok élni)

Na a haverom is hasonló munkákat csinál, ő nagyon sokat hajt napi 12 órát biztos dolgozik, de ilyen segédmunkák és jóval többet keres mint én. Azt mondja, hogy én hülye vagyok. Én szerintem meg ő az. Egyelőre még mind a ketten a szüleinknél lakunk, de önálló életet akarunk. Csak kérdés ki juthat így közelebb a céljához? Én azt mondom, hogy olyan munkával amiket ő csinál csak akkor lesz sok pénze ha sokat dolgozik. És én megmondtam, hogy saját magamat alkalmatlannak tartom a fizikai munkára, ellenben nagyon okos vagyok.

Ő szerinte meg ilyen kevés pénzért nem is éri meg dolgozni, mert nem tudnám eltartani magam.

Szerintem 10-20 év múlva simán lehetek középvezető, felsővezető. De én teljesen máshogy gondolkozok, nekem legyen egy fix bérem, és a maradék időben tanuljak fejlődjek, hogy legyen belőlem valaki. És amit ő nem ért, hogy inkább leszek fele annyi pénzért valaki akivel úriemberként beszélnek, mint dupla annyiért de úgy beszélnek velem mint egy csicskával.

Ő szerinte meg én kényelmes vagyok, meg lusta.

Szerintem meg egy ember nem tud évtizedekig 12 órákat dolgozni minden nap, legalábbis én fizikailag alkalmatlannak tartom magam erre.

Az én munkám szerinte hülyeség, meg azt mondta a kutya is megtudná csinálni, pedig nagyon sokat kell gondolkodni itt.

A segédmunkához meg csak erő kell.

Szóval azt hiszem leírtam, de nagyon sok vita volt.


Egy másik vita téma: hogy én nem tudok főzni sütni, még egy rántottát sem. Ő pedig tud. Én erre azt mondom, hogy 2018at írunk minden utcában van egy kajálda vagy pékség. Nem azért nem tanulok meg mert hülye lennék, hozzá hanem egyszerűen nem kifizetődő. Inkább valami olyat tanulok (most pl. a nyelvvizsgára készülök), amivel több pénzt keresek annyi idő alatt még a kaját elkészítem, így megveszem a kaját és marad is.

Teljesen más világot élünk mint hogy az ember magának termelje meg a dolgokat, mindenre ott van a szakember.

Egy valamihez kell érteni de ahhoz nagyon. Ő szerinte meg sok mindenhez.

Elmondtam édesapám idézetét: aki mindenhez ért, valójában nem ért semmihez. Ezt nem értette meg akárhogy próbáltam elmagyarázni.

Hogyan lehetne felnyitni a szemét?



2018. máj. 17. 22:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Az első téma:

Nem kell, hogy a barátok egyetértsenek abban, mit éri meg dolgozni.:)

El kell fogadni, hogy a másik embernek a másik életmód jobban tetszik.


Második téma:

Hát figyelj, egy rántottát megtanulni elkészíteni 3 perc, és dehogyisnem kifizetődő.

Néha főzőcskézni, heti 1-2 alkalommal 15-45 percet az kikapcsolódás is, és nagyon is kifizetődő, mert harmadannyiban van az otthon elkészített étel.

2018. máj. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Te nagyon el vagy tévedve.

Te tartod magad nagyon okosnak? :)

Egy brókercégnél próbálsz emberekre hülyeségeket rásózni nettó 130ért? Ennél egy árufeltöltő vagy egy buszsófőr is többet keres, pedig azok se nagyon szellemi munkák. Vezérigazgató leszel? :) persze meg elnyered a gyémánt fokozatot és kapsz egy helikoptert...

Amúgy abban meg mégis mi a menő, hogy főzni se tudsz?


Haverod sokkal többre viszi majd, vállalkozó lesz, és milliókat fog keresni, ezt most megmondom.

2018. máj. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

nem brókercégnél vagyok, nem írok nevet, de egy olyan cég ahol meglévő ügyfelek vannak és maguktól jönnek.

árufeltöltő biztos nem keres többet és úgy beszélnek vele mint egy kutyával. a buszsofőr legalább szakember, viszont az nagyon stresszes munka.

Vagyis kinek mi a stresszes én emberekkel szeretek foglalkozni jó a kommunikációm, de vezetni biztos nem tudnék egész nap, a Jóisten mentse meg azt a buszt amit én vezetnék.



Egy másik kérdés: mi bajod a brókercéggel, én nagyon sok lehetőséget látnék még abban is, az kb úgy működik mint a fogadóiroda, ott csak az ügyfél bukhat. Ha ésszel csinálod és nem sikkasztod el az ügyfelek pénzét akkor tele leszel.


Azt sem mondtam, hogy örökké itt leszek, de fizikai munka után beestem az ágyba és egész nap aludtam így meg rohadt sokat tudok tanulni és olvasni.

2018. máj. 17. 23:31
 4/6 anonim ***** válasza:

Meglepő, milyen hamar el tud párologni 130 000Ft. Kezdetnek megteszi, de külön költözésnél feltétlen fontolj meg több álláslehetőséget is amik többet fizetnek. Mellesleg, a haverod tuti hamarabb külön fog tudni menni mivel többet keres (ha csak addig bele nem rokkan a szerinted rengeteg munkájába).


Említetted, hogy tanulsz mellette, illetve olvasol (ami nem lényeg most). Hogy tanulsz? Hobbi-szerűen, vagy rendesen részt veszel valamilyen képzésen, legyen az szakma/levelezői/bármi? Bár mondjuk a te esetedben ilyen munkabeosztás mellett a levelezői meg az esti tagozatos játszik.

2018. máj. 18. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
most csak hobbiszerűen, júniustól fogok tanfolyamra járni
2018. máj. 18. 07:09
 6/6 anonim ***** válasza:
Ott a pont, úgy van ennek értelme (addig sem maradsz pénz nélkül). Nem terhel le a munka, tudsz mellette tanulni így később jobb helyzetben leszel a munkaerőpiacon.
2018. máj. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!