Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek a barátnőmmel? Nem...

Mit tegyek a barátnőmmel? Nem bírom elviselni, hogy ilyen.

Figyelt kérdés

Egy éve vagyunk legjobb barátnők, legalábbis szerintem. 2-3 hónapja megromlott a viszonyunk, olyan szinten, hogy bármikor, bármilyen témában ha beszélünk, a vége tuti vitatkozás.

Először magamat okoltam, hogy biztosan valamit benéztem, és rossz időszaka van, leültem, megbeszéltük. Arra jutottunk, hogy türelmesebb leszek vele, mert tényleg rossz időszaka volt, de most már minden rendben, elrendezte magában a dolgot.


Ez a beszélgetés 1 hónapja volt, azóta a helyzet változatlan, ha nem rosszabb.

Mondok pár példát.

Beszélünk egy adott témáról, elmondom a véleményemet, ő lehurrog, hogy hát ez nem így van, hanem így meg így és én milyen h*lye vagyok, hogy nem így gondolom.


Van egy mániám, a kézmosás. Amikor beérkezek kintről valahová, első dolgom az, hogy mosdót keressek, és kezet mossak. Mindig morog valamit nekem emiatt.


Énrám ő mindig számíthat, ha baja van, ottvagyok neki, hívhat. Eleinte ez kölcsönös volt, mostanában viszont hiába írom neki, hogy ez meg ez a bajom, nem érdekli, nem reagál, fél nap múlva ír egy teljesen más témában.


Megsértődik bármin, amit mondok neki, még ha nem is róla van szó.


Sosem tudom, hogy mire hogyan fog reagálni, de a legjobban az fáj, hogy szinte már semmit sem tudok vele megbeszélni, mert úgysem érdekli.


Van egy lány, akivel szintén jó barátnők, vele már általános iskola óta jóban van, de csak kb 3-4 éve legjobb barátnők. Beszéltem vele, és azt mondja, ő is látja, hogy nagyon rossz irányba fordult el. Ő is beszélt vele, de semmi hatása sem volt.


Mit csináljak? Nekem már nyűg ez a barátság, nem is érzem barátságnak, de nem mondhatom, hogy viszlát, többé nem beszélünk, ugyanis osztálytársak vagyunk, naponta látjuk egymást, ráadásul sok órán padtársak is vagyunk... :( Fáj érte a szívem, de teher az állandó veszekedés.



2018. febr. 13. 14:38
 1/3 TR75 ***** válasza:
67%

Ha nem foglalkozik veled, akkor hagyni kell a csudába. Előbb-utóbb magától is lemorzsolódik rólad/lemorzsolódsz róla. Így nem (vagy kevésbé) fájdalmas, és nem direkt az eltávolodás.

Minek olyan emberen túrázni, aki láthatóan nem tesz annyit egy barátságba, mint a másik fél? Pláne, ha sokkal kevésbé toleráns.

2018. febr. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
El kell fogadni, hogy mások vagytok és sajnos azt is, ha ő nem úgy nyit feléd, hogy megértő és elfogadó mindennel szemben, ami veled kapcsolatos. Ne emészd magad, felesleges folyamatosan vitatkozni, főleg, ha már régebb óta tart. Mindenkinek van rosszabb időszaka, érthető, hogy akkor nehezebb kezelni mindenkit és ő is nehezen él meg dolgokat, de nem foghatja a problémáira a viselkedését örökre. Kell egy pont, amikor azt mondod, hogy köszönöm, de ennyi elég volt, ha nem lesz változás. Az a lényeg, hogy te ne akarj megváltozni senki kedvéért. Alkalmazkodni muszáj, de ha ő nem hajlandó erre és mindig csak te teszel a barátságért, ennek így nincs értelme. Hagyj egy kis időt, ha nem keres téged, tudni fogod, hogy ennyi volt.
2018. febr. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nezd, szerintem ezt ebben a formában, nem lehet baratsagnak nevezni, hiszen annak az lenne az alapja, hogy meghallgatjátok egymást. Egyébként, nem kell neki azt mondani, hogy viszlát, idővel megoldódik a helyzet magától is és már csak ismerősök lesztek. Épp, mint most...
2018. febr. 13. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!