Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tennétek, ha egy barátotok...

Mit tennétek, ha egy barátotok tartozna 1,5 millió Ft-tal, de nem tudja megadni?

Figyelt kérdés
Rámenne a barátságotok, vagy mivel nagyon jó barát, elnéznétek? Nem vagyok pénzes ember, épp' csak ugyanennyi van tartalékba.
2018. jún. 2. 21:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A kölcsön, az kölcsön-nem ajándék. Ha kell, száz forintonként, de kiverném belőle. Mert ha sunnyog akkor nem barát, hanem csak madarat keresett és talált.
2018. jún. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%
Pénzben nincs barátság...ha egy összegben nem is, de havi szinten sem tud törleszteni semmit?
2018. jún. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Azért milliós tételnél még a barátok is írnak valami papírfélét. Kellene... Ha ez az összeg olyan lenne ami neked nem számít, még akkor is jogosan kérhetnéd vissza, de így, hogy ez volt minden megtakarított pénzed, nem is értem hogy adhattad kölcsön csak úgy. Semmi fedezet, biztosíték. Azért az nem lenne mindegy miért nem tudja visszaadni. Ha annyira önhibáján kívül, akkor talán adnék még időt, de nem nézném el, hogy egyáltalán nem fizeti vissza. Mert akkor valóban ő az aki nem elég jó barátod.
2018. jún. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Mire kérte? Mikorra vagy milyen részletekben ígérte a törlesztést? Mi volt a garancia arra, hogy vissza tudja fizetni? Honnan tudod, hogy tényleg nem tudja vagy csak nem akarja?
2018. jún. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
32%

1,5 az az összeg, aminél már nem kérném 2x, hanem szervezetten megkeresné két kedves ember, és meggyőznék miért lenne jó ha időn belül kp-ban lerakná a pénzt, máskülönben a veréstől kezdve, olyan is előfordulhat amire míg él emlékezni fog.


Én ezért nem kérek senkitől, és ha én megtudom állni, akkor más se kéregessen ha nem tudja megadni.

Tipikusan azok az emberek ugattak a deviza miatt is akik jó dolgukban nem tudták mennyi kölcsönt kérjenek, és azzal a lendülettel híd alá kerültek, jobb esetben akiben volt még józan ész, az már felakasztotta magát.

2018. jún. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
49%
1000 Ft-ot nem adnék kölcsön senkinek, nem hogy másfél millát...Majd most megtanulod, hogy neked sem kellene.
2018. jún. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Több részletben kérte, és jött össze. Visszaadná, de a fizuja nem elég, hogy törlesszen. Családos, gyerekek STB.
2018. jún. 2. 22:38
 8/15 anonim ***** válasza:
Mire kérte? Amikor kérte, te miből gondoltad, hogy vissza tudja majd adni?
2018. jún. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos én is ebben a cipőben járok, csak az én esetemben ez az össze 3millió felett van, és minimum 2év szenvedésembe fog kerülni hogy vissza szerezzem. Ez a szar bennünk hogy túl jó a szívünk és adunk a másiknak, ahelyett hogy hagynánk magára a saját problémájával. De egy ilyen után én is úgy leszek hogy szűk családon kívül nem adok senkinek (ők nem is kérnek egyfelől, mert tudják mi az a munka és dolgoznak is). Kiirtják az emberből a jóságot manapság...

Amúgy függne attól is hogy milyen ,,barát" is az aki tartozik, meg egy csomó körülmény is amit csak ti tudtok. De azért az hogy valaki ne tudjon pár ezer forintot félre tenni és törlesztegetni, (legalább a szándék lenne meg) nem tartom épp valósnak.

2018. jún. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Miért adtam neki? Mert a Barátom. És megsajnáltam. És hittem, hogy apránként, de visszaadja. Néha törlesztett is, aztán pár hét múlva megint kért. Tudom, én vagyok a hülye....
2018. jún. 2. 23:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!