Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hol szocializálódhatnék...

Hol szocializálódhatnék személyesen?

Figyelt kérdés

Kevés barátom van, velük is ritkán találkozok, ezért szeretnék több embert megismerni, szeretném fejleszteni a kommunikációs készségemet, szeretnék barátokat szerezni.


Budapesti vagyok, de nem igazán tudom, hogy milyen eseményeken tudnék ismerkedni másokkal. Bulizni nem szeretek egyedül, hobbim nem igazán van (mostanában edzeni szoktam (saját testsúlyos edzés)). Maximum a számítógépes játékokat nevezném hobbimnak, ezeken keresztül elég sok embert megismertem már, sokakkal találkoztam is és tartjuk a kapcsolatot, de ezek nem tűnnek valódi kapcsolatoknak, ezért szeretnék változtatni :) Ezeket leszámítva elég nyitottnak tartom magamat meg belevalónak is, szóval szívesen elmennék ide-oda ismerkedni, csak nincsen ötletem, hogy hova. Hálás lennék, ha adnátok 1-2 jó tippet :)


(Nem érdekel az internetes ismerkedés.)


22/F


2018. jún. 3. 17:03
 1/1 anonim ***** válasza:

Valaki épp most írt ki egy nagyon hasonló kérdést, amire az imént véletlen elég hosszú választ sikerült írnom, beszúrom ide, hátha az segítség neked:


Az eleve tök jó, hogy foglalkozol ezzel a kérdéssel. Lehet, hogy nincsenek közeli barátaid, de a suliban biztos megvan az a néhány ember, akikkel (legalább ott a suliban) együtt lógsz, beszélgetsz. Kezdeményezz! (Bármilyen bután hangzik most ez magára a barátkozásra nézve.) Annyi a dolgod, hogy szervezel páratoknak akár most szabadidős tevékenységet (Margit-szigetezés), akár esti sörözést, ha van kertetek, akár egy kis kerti partit, bármit, ahol van lehetőség kötetlenül beszélgetni. Ha gondolod, szervezd úgy "nyitottra", hogy mondod, ez kötetlen, nyugodtan hívjanak mást is (akár olyan csoporttársat az egyetemről, akivel ők jóban vannak, de te nem ismered), akár tesót stb. Ez tök jó lehetőség, hogy te is könnyebben megismerj még újabb embereket, illetve a korábbi ismerősi kapcsolatokat is kicsit szorosabbra fogd.


Amiatt ne érezd magad hülyén, hogy de vajon el akarnának-e jönni, akinek lesz kedve hozzá, elmegy, akinek nem, nem, nem kell rástresszelni. Én magam sosem voltam annyira kezdeményező, hogy ilyeneket szervezzek, de ha engem hívtak csoporttársak ilyenekre (akár nem is közeli barátok az egyetemről), mindig jól esett, meg jó ötletnek tartottam.



Nekem az a tapasztalatom, hogy munka mellett nehezebb picit barátságokat kötni, mint egyetemen, mert ott úgy "adja magát" a dolog, bár ez biztos munkahelyfüggő is. Na mindegy, emiatt bátorítanálak én arra, hogy amíg egyetemista vagy, addig próbálj nyitni kifelé, szervezni bandázást stb. Sok sikert!

2018. jún. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!