Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért nem merem elmondani a...

Miért nem merem elmondani a barátaimnak, hogy meleg vagyok?

Figyelt kérdés
Mondták már, hogy teljesen elfogadják a másságot és elítélik a homofóbiát. Az egyikük amúgy panszexuális. Ezek ellenére még mindig nem mertem előttük coming outolni, pedig már hetek óta tervezem. Talán attól is félek, hogy megharagszanak rám, amiért nem bíztam meg bennünk annyira, hogy elmondjam. Vagy én nem fogadtam el, hogy meleg vagyok?

2018. jún. 8. 20:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
19%
Nekem már az is elég lenne, ha nem kevernél feleslegesen idegen szavakat a magyar szövegbe.
2018. jún. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%

Most megmondom, neked egy idegen sem fogja tudni elmagyarázni, hogy mit is érzel valójában.

De tessék: talán attól félsz, hogy megváltozik a rólad kialakult képük. Nem feltétlenül jobb, vagy rossz irányba, csak a mostanitól el fog térni.

2018. jún. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%
Az én barátaim között nincs, aki nyíltan vállalná hogy meleg, pedig én örülnék neki.
2018. jún. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
8%

Szerintem a barátaidnak ezt nem kell tudniuk, nem is tartozik rájuk, és nem is akarják tudni.

Ha mégis megtudja egyik-másik, ne csodálkozz, ha egyik-másik hirtelen még azt is letagadja, hogy valaha 2 szót is váltottatok az életben.

2018. jún. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
100%
Mond el és csá. Ha tudod hogy elfogadják akkor mire vársz. Én a legjobb barátomnak mondtam el, utánna beverte az orromat és soha többet nem szól hozzám. Tudtam hogy ez fog történni mégis elmondtam neki. Ugyhogy mond el Nekik!
2018. jún. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp mond el de ne csinálj neki nagy hű hót. Ha elfogadnak örülj neki ha nem akkor sose voltak a barátaid.
2018. jún. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

#4es


Te meg élj a négy fal között bezárva és életed végéig titkold, hogy hetero vagy... Az olyan emberek, mint te, kb ez várják tőlünk.

2018. jún. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Az embert sok mindent befolyásolja: amit a szüleidtől kaptál/kapsz, amit az óvodás/iskolás társaidtól kapsz, amit a szomszédoktól/idegenektől kapsz. A gyerekek szeretnek poénkodni azzal, ha valaki meleg. Ők meg kiktől tanulják ? A felnőttektől. A régebbi generációk pedig a vallásból merítették, hogy a homoszexualitás bűn. Ugyanúgy, mint meztelenül mutatkozni.

Ugyanúgy tabutéma lett a társadalomban a zsidó-keresztény kultúrában, mint a meztelenül való mutatkozás.

Ha a mai Európára az ókori görög hatás nyomta volna a bélyegét, nem a zsidó-keresztény világ, te nyugodtan megvallhattad volna a másságodat: Emlékezzünk csak: Platón meleg volt, Alkibiadész meleg volt, Akhilleusz meleg volt. A zsidó, a keresztény (és az iszlám) vallás viszont tiltja a homoszexualitást, és a homoszexuális embert könyörtelenül megbélyegzik.

Lehet, hogy tudat alatt te is félsz a megbélyegzéstől, hogy elveszted szüleid/barátaid szeretetét, hogy gúnyolni fognak és kiközösíteni... pedig egyszerűen csak más vagy. Hogy bevallod-e vagy elfojtod, az egyedül CSAKIS RAJTAD áll.

2018. jún. 11. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
47%
szerintem inkább te vagy az önhomofobos :) ez én véleményem :) de te tudod :) ne hallgass másra te döntöd el :) mit csinálsz :)
2018. júl. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Azóta elmondtam már a két legközelebbi barátomnak, és mondták, hogy ez egyáltalán nem rossz. Megértőek voltak azzal is, hogy csak most mertem elárulni. A többieknek is igyekszem majd elmondani.
2018. júl. 11. 17:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!