Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Jó barátságnak vége?

Jó barátságnak vége?

Figyelt kérdés

Van egy ezer éves barátom, amolyan helyzet hozta ismeretség, majd elkezdtünk lógni elég sokat. Nem voltak közeli barátaim soha, csak 1-1 csoport ahová el-el jártam. Jó volt, Viszont az első öt év legjobb emlékei kb az, hogy ő nyávog egy olyan dolog miatt, ami miatt nem kellett volna. Ezen a dolgon manapság is szokott néha.


Elég panaszkodós típus, manapság minden hülyeségért szokott. Fáj a háta, mert ülnie kell egy székben, mások előtt kell beszélnie ezért izgul stb. Jó barát vagyok, Volt, hogy a picsogásra egyből ugrottam és hallgattam és hallgattam évekig. Olyan évente egyszer nekem is szükségem lenne az érzelmi simire, hiába vagyunk pasik, nekem is lehet szükségem rá. Általában a problémáimra vagy terel, vagy annyit ír "aha aha". Viszont nemrég volt nálam ez az éves buksisimire való hajlam és mit csinál? nem ezt írta, de kb"igen nem vagy a legjobb, nem vagy főnyeremény, sajnálom". Azzal mentegetőzött, hogy nem akar megvigasztalni mert akkor nem lenne barát. wtf? Persze én vigasztaltam meg hallgattam akár élőben a nyávogást, és amikor nekem kellene...semmi...


Ahogy öregszem, egyre jobban jövök rá, hogy ez az ember toxikus. Amióta lettek barátai, jó állása, azóta ilyen. Pár éve még nem néztem volna ki belőle ekkora egoizmust, de manapság... meg ezer év után semmit nem tud rólam, hiába mondtam többször is dolgokat, én meg azért róla igen.


Vagy ő, vagy otthon ülök állandóan, nem tudom mit tegyek.


2018. jún. 12. 10:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Keress jobb barátot. Ez nem valódi barátság, csak lelki szemetesnek használ téged. Tudom, mit beszélek. Voltam ebben a cipőben. Majd' egy éven át folyamatosan hallgattam a miért kell nekem élni, bár meghalnék, bár lenne bátorságom megölni magam szöveget és közben állandó stresszben voltam, nehogy tényleg megtegye egyszer. Aztán valami véletlen folytán lett végre valakije, és úgy nézett ki, hogy rendbe jön az élete. Mit ad Isten, egyszerre nagyon elfoglalt lett, alig-alig írt. Ha írt is, akkor is csak nyavalygott. Elegem lett. Hidd el, nem érdemes ilyen emberekre pazarolnod az idődet. Csak saját magukkal foglalkoznak, meg azzal, hogy nekik minden jó legyen. Mindenki más meg le van ejtve... Simán találhatsz magadnak jó barátokat ezzel a nyavalygás tűrőképességgel :).
2018. jún. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

'Aztán valami véletlen folytán lett végre valakije, és úgy nézett ki, hogy rendbe jön az élete. Mit ad Isten, egyszerre nagyon elfoglalt lett, alig-alig írt." MIII?:D


bocsi de a srác (vagy csaj) meg akart halni, nyávogott állandóan, mart hirtelen összejött neki és hoppá, tök jól vagyok, viszlát.


Azért ez gusztustalan. Szokták mondani hogy bárcsak meghalnék, de ez csak az akkori helyzet miatt van. Lesz jobb, több siker stb és elmúlik az érzés. 1X vagy 2X jól kibeszéli magából az ember és el is múlik általában.

2018. jún. 12. 10:48
 3/4 anonim ***** válasza:
Azért nem mondta, hogy "viszlát". :) Én tettem pontot a "barátságunk" végére. Elviseltem a folyamatos nyavalygást, de az már sok volt, hogy mikor minden OK, akkor nincs ideje rám és elintéz egy mondatos válaszokkal.
2018. jún. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szakítsd meg vele a kapcsolatot. Hidd el, fog ő még kapálózni érted. Talán felnyílik a szeme, talán nem, de ezerszer jobb barátaid is lehetnek nála, csak keresni kell :)
2018. jún. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!