Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan mondjam el a volt...

Hogyan mondjam el a volt "legjobb barátomnak" hogy ennek a barátságnak vége? 17/f

Figyelt kérdés

Nagyon régóta barátok voltunk, már több mint 10 éve, kb mióta az eszünket tudjuk. Nagyon csórók voltunk régebben, de mégis mi ketten ott voltunk egymásnak akkor semmi nem hiányzott. Minden dolgot, minden hülyeséget együtt csináltunk (piálások, betépések, bulizás össze vissza).

Kb idén július közepéig nem is volt semmi gond, de amikor július közepén elmentem a szüleimmel meg 2 szintén fiú unokatesómmal 2 hétre Balcsira, egész idő alatt olyan sms-eket írt, hogy én mekkora f***z vagyok hogy elmentem nyaralni, meg hogy ro**djak meg... már nagyon ideges voltam rá, mert minden nap írt egy rakás üzit. Aztán amikor hazajöttem úgy csinált mintha misem történ volna. Jött jópofizni, hogy mennyire örül hogy hazajöttem meg minden. Ezzel még így el is lettem volna, hogy hát oké, nem tudom miért zavarta az őt hogy nyaralok, de nincs gáz.

Aztán még azon a héten ráhajtott az akkori barátnőmre, aki visszautasította őt. A csajnak is olyanokat beszélt hogy miért van velem, én csak egy nyomorult vagyok, egy senki, legyen inkább vele együtt.

Na akkor én eldöntöttem, hogy ő innentől nem érdekel, van rajta kívül is pár igen jó barátom, meg sok haverom.

Megmondtam neki, hogy mégis milyen haver az, aki ráhajt a barátnőmre, lehord mindennek és kihasznál, és hogy én részemről a barátságunknak vége.

Erre ő elkezdett pattogni, hogy akkor megmondja anyámnak hogy én szereztem füvet az egyik havertól és betéptünk, mondtam neki hogy tessék, nyugodtan mondd meg neki.

Utána való héten minden nap hívogatott, de soha nem vettem fel neki a telefont. Azóta néhanpján összefutottunk vagy a faluban, vagy buliban, vagy kocsmában, de én soha nem ültem oda hozzá, mentem hátra ülni a többiekkel. Aztán múlt hétvégén egy buliban találkoztunk, és ott elkezdett bőgni hogy rajtam kívül egyetlen barátja sincs, mindenki elfordult tőle, ott sajnáltatta magát. És tett egy olyan célzást is, hogy ha én is elfordulok tőle ő inkább öngyilkos lesz.


Őszintén szólva nem akarok barátkozni vele, nem kell nekem olyan barát aki lemond, fenyeget meg hátba támad.

Szerintetek hogyan mondjam meg neki hogy szálljon le rólam?



2017. dec. 17. 21:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Minek megmondani? Hagyd a fenébe.

Nekem is volt egy ilyen legjobb barátom, 14 éves koromtól. Jóban-rosszban, elmondtunk mindent egymásnak. Később ugyanazon a munkahelyen kezdtünk dolgozni. Onnantól kezdve elkezdett támadni. Ömlöttek a mocskolódó sms-ek, emailek, megjegyzések, visszahallottam a szidalmait. Senki nem tudta az okát. Ez évekig ment, végül elmentem a rendőrségre, hogy feljelentem, mert már lerázhatatlan volt.

Aztán áthelyezést kértem a munkahelyen, onnantól szűnt meg. Évekkel rá megkeresett emailben, mondta, hogy nem tudja mi baja volt velem......

Egy pár hétig dumáltunk, de végül szó nélkül megszakítottam a kapcsolatot, mert nem normális, hogy egy "barát" így kezd el viselkedni sok év barátság után. Ott valami gond van fejben, nem is kicsi.

Nem kell magyarázkodnod, csak tiltsd le, kerüld el.

37N

2017. dec. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nem vagyok ilyen elvetemült, mint a barátod és soha eszembe se jutva ilyen g3chinek lenni, de tudom milyen túlságosan kötődni valakihez. És azt tudom mondani, hogy valószínűleg semmivel sem tudod meggyőzni. És minél inkább lesz4rod ő annál inkább keresni fog
2017. dec. 17. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Leginkább szavakkal. Az öngyilkossos részt meg én figyelmen kívül hagynám, szerintem ha nem látja rajtad, hogy érdekel, kisebb az esélye, hogy megteszi.
2017. dec. 18. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

"Köztünk vége mindennek... Mindennek!"

Szerintem ebből lejön neki, mondjuk a többi jelenlévő félreértheti.

2017. dec. 18. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Valószínűleg tényleg nagyon maga alatt van, azért próbál mindent elkövetni elkeseredettségében. Esetleg elgondolkozhatsz azon, hogy beszélsz vele, és adsz neki egy utolsó lehetőséget, miután elmondtad, hogy nem lehet érzelmileg zsarolni, fenyegetni, háta mögött játszani egy baráttal, haverral.
2017. dec. 18. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Tul sokat sziv
2017. dec. 18. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Elküldtem már párszor a francba, de nem akarom azt sem, hogy miattam legyen öngyilkos.
2017. dec. 18. 15:33
 8/15 anonim ***** válasza:
Nem lesz öngyilkos, csak próbál érzelmileg zsarolni, hogy ne hagyd magára. Nem kell elküldeni sehova mert úgysem fogja fel, csak simán nézz át rajta és hagyd a francba!
2017. dec. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
De nem olyan könnyű átnézni rajta, suliban is mindig a nyakamban lóg. A másik meg hogy megállás nélkül írogat, vagy hívogat, éjjel is meg nappal is.
2017. dec. 18. 17:01
 10/15 anonim ***** válasza:

Ez most lehet hogy fura lesz , de nem lehet hogy szerelmes beléd?

Nèzzük a tényeket folyton írogat neked tehát hiányzol neki,a barátnődet rákarta beszélni hogy szakítson veled és vele lehess..

Miattad még öngyilkos is lenne.

Szerintem lehet hogy ez is állhat a háttérbe.

2017. dec. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!