Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért cikiznek a legjobb...

Bentekerrels kérdése:

Miért cikiznek a legjobb barátnőim a szőrzet miatt?

Figyelt kérdés

Lány létemre nagyon elkezdted növekedni a szőrzetem, csak a hónaljam alatt meg az intim részen, bugyiból meg fürdőnaciból is kilátszik, de szüleim mondták hogy 15 évesen még ne borotváljam mert csak megerősödik, és én se látom értelmét.


Az viszont nagyon fáj hogy a barátnőim ezért cikiznek, kigúnyolnak, röhögnek rajtam, beszólnak, meg ilyenek. Most mit csináljak? ez nagyon zavar, de ha meg elmegyek kozmetikushoz akkor az olyan mintha ők nyertek volna én pedig mindent megteszek csak hogy megfeleljek azoknak akik cikiznek. És ők voltak a legjobb barátnőim már régóta, s most ilyen hülyeségért lesz vége a barátságnak?



2018. jún. 12. 11:43
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
nem értem, miért lenne büdös? ugyanúgy mosakszom, a szag nem változik. Ez csak szimplán esztétikai kérdés.
2018. jún. 12. 12:31
 12/28 anonim ***** válasza:
76%
egyébként tudományosan bizonyított hogy a borotválkozástól a szőr nem erősödik meg. nyugodtan levághatod. legalább hajnyíróval fél centisre vágd le, ne lógjon ki. de akár borotválni is elkezdheted a hónaljad.
2018. jún. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
37%

Nekem se büdös, de a fürdőruhából kilógó szőr hogy nem zavar? Legalább akkor olyan fürdőruhád legyen, ami takarja azt a részt, van sokféle fazon. Hónaljat is nyírnék, bár a te korodban nem tettem, szerintem nem igénytelen, de tudom, hogy manapság elvárás.

Nem fog megerősödni, nem tud, csak nem lesz elvékonyodva a vége. Viszont nem fog látszani a strandon a szőr, ez valahogy olyan, mintha kicsit meztelen lennél, csak még ronda is. Végülis az intim részed egy részét közszemlére teszed. Jó, ezt lehet sokféleképpen megítélni, de nekem nem lenne szimpatikus.


Közmetikus nem kell, megcsinálod otthon. Nem kell intim részen leszedni az egészet, de a kilógót azért igen (amikor én nem borotváltam, akkor sem lógott ki, azt leszedtem volna. brrrr).


De ha elveid közé tartozna, hogy szőrös legyél, akkor támogatlak, legyél az, mutasd meg, hogy nem jogos elvárás a szőrtelenség divatos fokát ráerőltetni mindenkire! Én bizonyára nem lennék ily bátor ma már, de szerencsére az én ízlésem és a közízlés ebben közel áll egymáshoz. A rém hosszú fanszőrzet is zavar, márpedig meg tud nőni rendesen.

2018. jún. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 he84 ***** válasza:
50%

Hát akkor azok a barátnőid nem igazi barátok kérdező, már bocsi. Akik tényleg barátok, azok nem csinálnak ilyet. Tudom hogy szomorú, de inkább ne foglalkozz velük többé, mert elárultak és bántanak emiatt. Nem érdemlik meg sem ők, sem mások hogy miattuk leszedd, ha te nem akarod. A hónalj valóban nem lesz büdösebb, rosszabb, vagy jobb ha nem szeded. Persze te döntesz, de az nem jó, ha csakis mások miatt szeded kényszerből és elvárásos divatból. Egy divat nem arról kéne hogy szóljon, hogy te is kövesd, mert ha nem, akkor kinevetnek, leszólnak és elítélnek! Buta hozzáállás, felszínesség és éretlenség!


Én például szintén utálok szőrteleníteni (talán jobban is mint mások, de ezt nem tudom pontosan megítélni, ez csak egy kis sejtés), nagyon kényszeres, nem fogom mások miatt leszedni rendszeresen! Ennek ellenére anno néhány éve néhányszor próbáltam, több módszert is kipróbáltam, de mindegyikkel bajom volt. Azóta nem szedem és engem alapból nem zavar. Nem szeretem ezt a szigorú elvárásos fura divatot szőr ügyben, tudom jól, hogy sokaknak ez kényszer (a kérdezőnek is), sajnálom is azokat a lányokat, meg nőket, akik ezt tényleg kényszerből csinálják és nem anélkül. Akinek az ember, annak jelleme számít inkább és aki nem fél előre, az elfogadja ezt és nem hátrál meg, nem árulja el a társait, nem bántja őt! Nem kéne emiatt hátrányban részesíteni azokat a lányokat és nőket, akik nem szedik a szőrt, nem ettől lesz rosszabb ez-az, ha valaki megkedvel (emberileg is értem, nem csak szerelemre, ám szerelem esetén pláne), az emiatt nem menekül el, nem részesít hátrányban! Nincs olyan hogy kell szedni előbb-utóbb! Nem kell, csak a fura többség ezt akarja elhitetni és sarokba szorítani sajnos.


És ez nem ápolatlanság, nem igénytelenség, semmi köze ahhoz a szőrnek! Ezt sajnos sokan rosszul tudják, keverik. A szőr nem kosz, hanem a testünk része, ettől még én is, az is fürdik, mosakszik rendszeresen, aki nem szedi a szőrét! A szőr is a testünk része. Mondok példát is erre. Ennyi erővel divat, ha az emberek a fejükön kopaszok, vagy rövid tüsi hajuk van és akiknek hosszabb a hajuk, azokat elítélik, béntják és lenézik. Na ekkora butaság ez az elvárásos szőrszedési divat, mint a haj példában! Jobban mindegy lehetne ki szedi és ki nem, az is hogy miért nem, mint például az, hogy valakinek milyen a cipője, vagy a pólója. Na meg anno a legtöbb nő nem szedte, mégis lettek barátaik, párjuk és családjuk is.


Szóval kitartást kérdező, csak mások miatt ne hagyd magad, ne figyelj rájuk, nézd őket levegőnek! Akik ilyen miatt bántanak, nem fogadnak el, azok sajnos felszínes, külső design mániás divatbolond emberek, akiknek főleg dekoratív társnak kellesz! Tudom hogy szomorú, de bőven tapasztaltam hogy ez az igazság!

2018. jún. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 he84 ***** válasza:
50%
És még annyi, hogy így is vannak, akik elfogadják a szőrt lányokon, még a fiúk, férfiak között is. Talán nem olyan sokan, de néhányan biztos, tapasztaltam. Bár ehhez meg kell kérdezni az adott, fiút, férfit róla, különben nehezen derül ki. Még úgy is kiderülhet, hogy nem szól érte semmit, láthatóan elfoigadja, ám ez jobban kétesélyes. Mert egyrészt talán azért nem szól, mert nem mer és nem akar megbántani, csak kicsit zavarja, másrészt mert valóban nem zavarja és azért nem szól érte. Ennyi erővel minden állatot kopaszra kéne nyírni, mert szőrös. És nem, az nem más, az is ugyanúgy szőr.
2018. jún. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
0%

A borotválástól nem erősödik meg a szőrzet, ez egy tévhit. 15 évesen szerintem már minimum a hónaljat és a bikinivonalat illene borotválni, főleg ha strandra jársz, de még a lábadat sem ártana. Ez az alapvető női higiénia része, el kell fogadni. Felesleges kozmetikushoz menni, vegyél egy csomag eldobható borotvát. Senki sem szeret szőrteleníteni, de el kell fogadni, hogy muszáj megcsinálni.

A barátnőid meg nem tudom miért röhögnek ki, inkább kedvesen kéne szólniuk, hogy itt az ideje beszerezni egy borotvát.

2018. jún. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
77%

Hagy oszlassak el néhány tévhitet:


1. A borotválás nem elvárás, egyéni döntés, olyan, mintha elvárnánk a férfiaktól h szakállasak legyenek, mert az most trendi. Csak ugye van akinek nagyon szarul áll, van akinek munkája miatt nem lehet szakálla, akkor az a férfi már nem férfi? Ugyan úgy a nő a szőrzetével együtt is nő.


2. A borotválástól megerősödő szőrzet nem tudomány, egyéni tulajdonság. van akinek erősödik, van akinek nem, ebben nincs szabály.


3. Az emberi testszagot nem a szőr állítja elő, hanem a test felületén megtelepedő baktériumok. Tehát nem igaz az, hogy aki nem borotválkozik, az büdös és fordítva.


4. A szőrzet nagysága genetikai tulajdonság. Ha ezen nevet valaki, akkor az olyan, mintha azon gúnyolódna, h valaki alacsonyabb nála, vagy ritkább a haja, vagy szeplős, stb. Ezeket a gúnyolódásokat az agyi érettség befolyásolja. Aki szellemileg érett, az a természetes dolgokon nem gúnyolódik, akik pedig éretlenek, azok bármin képesek.


5. Szüleink idejében nem volt divat a bortválkozás, mégis ugyan úgy működtek az emberi kapcsolatok, szerelmek. Ez mutatja azt, hogy a szőr nem az igénytelenséget szimbolizálja, hanem az aktuális divat trendet.


Azt javaslom a kedves kérdezőnek, lépjen az arany középútra. Borotváld le azokat a részeket, melyek zavaróak lehetnek, melyek beillenek a társadalmi elvárásba (láb, hónalj, bikinivonal), de többet ne.

2018. jún. 14. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 he84 ***** válasza:
100%

Ugyan már 16-os válaszoló, ez nem higiénia! Mint feljebb írtam, a szőr nem kosz, nem igénytelenség, ettől még aki nem szedi, az is fürdik, tiszta ember! Meg még egyebeket is írtam ott.


A 17-es válaszolónak nagyrészt igaza van, ám nem kéne neki is javasolgatnia itt-ott a szedését! Egyrészt akkor ellentmond némiképp a saját mondanivalójának, másrészt nem jó másokat rávenni semilyen indokokkal! Nem kell mindig mindenben behódolni a társadalamonak, főleg nem egyénibb, intimebb dolgokban!

2018. jún. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
18%

Hihetetlen mennyi bozótharcos van...

Vigyétek majd dzsungelvágót a randira

2018. jún. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

Ez ne arról szóljon, hogy ki nyer és ki nem, hanem arról, hogy neked lesz jobb, hidd el! A barátnőidnek "sajnos" igazuk van. Felnőttként vissza fogsz gondolni rá, akkor irtó cikinek és hülyének fogod tartani magad, hogy egy ilyen egyszerű dolgot nem tettél meg, cserébe mindenki előtt leégetted magad. Hidd el, tényleg ciki, megszólnak! A szőr megerősödése meg szerintem genetika, nekem nem erősödött meg soha, sőt (35 éves vagyok, kb. 12 éves korom óta szőrtelenítek). Az meg, hogy 15 vagy 18 évesen csinálod, az a 3 év nem számít.


Jó tanács: borotváld le a bikinivonalnál (a szőr nővésének irányában egy jó minőségű borotvával), vagy menj el kozmetikushoz nyantáztatni. Epillátort beszerezni sem árt, olcsóbb megoldás hosszútávon, a lábat epillátorral érdemes szőrteleníteni. A hónaljadat szintúgy csupaszítsd le, mert a hónaljkutya utoljára a 70-80-as években volt divat.

Ennyi idősen a lányok szerintem már rég leszedik.

Sokan a karukat is borotválják, ami irtó hülyeség, azt ne csináld, mert ott aztán tényleg megerősödik, ott ha szőrtelenítesz, az epillátort javaslom.


Csináld meg minél előbb, és te is nőiesebbnek fogod érezni magad. Később majd a pasik is! ;)

2018. jún. 27. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!