Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért nem hajlandóak velem...

Miért nem hajlandóak velem barátkozni a lányok, amikor minden hátsó szándék nélkül barátságosan kezdeményezek?

Figyelt kérdés

Jelenleg nincs itt Budapesten baráti közösségem, akik éreztetnék velem, hogy fontos vagyok, illetve baráti programok lennének szervezve. Kirekesztve érzem magam, ami negatívan folyásolja be a mindennapjaimat, nehezen tudok koncentrálni a tanulmányaimra meg a munkámra. Barátaim itt-ott vannak egyenként, de azt nem tudom összehozni, hogy egy közösséget alkossak rendszeres összejárással, ahogy azt folyton látom és hallom a környezetemben.


Munkahelyemen nincs stabil baráti közösségem, ahogy az egyetemen se sikerül olyanokat megismernem, akik szívesen barátkoznának velem. Feltételezem az állapotom miatt lehet, pedig azt gondolnám, hogy sármos vagyok, pozitív személyiséggel, akivel a lányok csak nyerhetnének, ha barátjuk lennék.


Tekintve, hogy van barátnőm, így nem társat keresek. És nem azért problémázok ezen, mert Ő nem elég nekem. Ő is megérti, hogy barátok is kellenek.


Próbálkoztam itt a lakhelyemen a korombeli fiatalok közé beépülni, besegíteni a kollégiumi dolgokban, programokban, előkészületekben, utótakarításokban, de nemhogy nem barátkoznak velem, de még el se ismerték, hogy mennyire igyekszem. Szerintük az elég, hogy csak ott vagyok a háttérben és nem szólnak hozzám, emellett mindig a szomszédot keresik és sose engem. Rettenetesen fáj, hogy hallom, hogy baráti közösségként élnek, ami nekem nincs és ki vagyok belőle hagyva.


Próbálkoztam a munkahelyemen is, de nekik megvan a maguk élete, ami miatt sose érnek rá, valamint sose sikerült kialakítani egy stabil közösséget.


Próbálkoztam ráírni olyan lányokra, akik barátot keresnek. Akár azért, mert nem tudják, hogy kell, akár azért, mert keresnek valamilyen applikációt ami barátokat keres, akár azért, mert nem tudom miért. A bökkenő az, hogy számomra értelmezhetetlen indoknál fogva nem írtak nekem vissza, ami súlyos gerinctelen sértés, mivel az az elvárt, hogy ha vissza is utasít engem valaki, az részletesen indokolja meg, hogy miért utasít vissza, emellett legyen kimondva, hogy mi velem a baj. Ha ezt nem tudom, akkor honnan a rákból tudjam, hogy milyen jellegű változtatást eszközöljek a közeledéseimen? Mondanom se kell, hogy ellenkező esetben kíméletlenül nyersen őszinte vagyok, nem hagynám a másik felet bizonytalanságban.


Itt nem arról van szó, hogy nem mozdulok ki, vagy hogy nem próbálkozom, sőt arról sem, hogy feladom. Csupán valamiért nem működik a jelenlegi társadalom, hiszen senki nem mondja, hogy velem van baj és azt sem, hogy ha igen, akkor konkrétan, minden általánosítás nélkül miért. A logika szerint szinte bárkire, akire ráírok, pozitív hatást kéne gyakoroljak, hiszen kognitív értelemben sok mindent elértem, szociálisan nyitott vagyok kommunikáció terén, nem vagyok felszínes, nem hitegetek másokat, és a munkámmal illetve tanulmányaimmal is elégedettek.


Összefoglalva: Szívesen barátkozok illetve fogadok el építő jellegű tanácsokat a fent leírt helyzetre.


2018. júl. 2. 07:47
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Mert azt hiszik, hogy fiú és lány között nincs barátság. Előbb-utóbb az egyik fél többet akar.
2018. júl. 2. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%

"ami súlyos gerinctelen sértés, mivel az az elvárt, hogy ha vissza is utasít engem valaki, az részletesen indokolja meg, hogy miért utasít vissza, emellett legyen kimondva, hogy mi velem a baj."


veled súlyos gond van


senki sem a pszichológusod, tanácsadód, vagy lelki szemetesládád

2018. júl. 2. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

Kell egy közös érdeklődési kör a barátságokhoz, kortól és nemtől függetlenül. Laktam falun is és városon is, és úgy vettem észre hogy városon kevésbé ráérősek például barátkozni. A gyökereim falun vannak, ezért falun vagy tanyavilágban jobban közös nevezőt találok az emberekkel. Valamint ha Ausztriában biciklizek nyáron, ott falun és városon egyaránt mindenkivel összebarátkozok akivel összefutok, legtöbbször ők kezdeményeznek. Ennek oka az lehet hogy hazai tanyán vagy Ausztria területén bárhol, az élet nem keleti vadkapitalizmusról szól, hogy egyik a másikat hogy tudja "zsákmányul ejteni", azaz kizsákmányolni. Hanem az élet élvezetéről is szól.

Ha jársz a fejlett országokban, meglepve tapasztalhatod azt hogy valószínű lesznek barátaid. Mert az emberek kiegyensúlyozottabban élnek. Ráérnek a természetes igényükre is figyelni, az emberi kapcsolatok kialakítására. Ez ilyen egyszerű.

Meg azt figyeltem meg hogy ha idehaza 16-30 év közötti hölggyel beszélgetek akár például eladó ingatlanját mutatja vagy bármi, bujkálnia kell, titkolózni hogy egy szemre való fickóval állt szóba. Mert az emberekben egyből sötét gondoltok keletkeznek, hogy biztos dugni mentek a hátsó épületbe meg hogy ribizli mert nem hord az araboknál szokásos fátylat és ránézett a párján kívül egy másik férfira. Míg a fejlett nyugati országokban ilyet nem tapasztaltam. Hanem ahogy elvárt, nőkkel is épp úgy lehet barátkozni mint ha valaki férfival szerelne például autót. Hasonlót figyeltem meg idehaza vidéki falvakban vagy tanyákon is. Például volt olyan hogy egy 17-18 év körüli lány önként felajánlotta hogy megmutat egy tanyát amiről tudja hogy eladó. És mégsem nézték ribizlinek, mégsem susmotoltak hogy mit csinálhattunk az épületben. Vagy falun a legszexibb volt osztálytársam ment fel velem a padlására tankönyvek miatt. És a szülei nem jöttek utánunk hogy lekerült-e már a lányukról a bugyi. Na és ha lekerült akkor mi van? Cölibátust fogadtunk?

2018. júl. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%
Diák loromban falun akár a legszexibb lányok kerestek fel otthon hogy például korrepetáljam őket matekból. És a faluban senki sem pletykálkodott emiatt hogy vajon mi történhetett az elmúlt órák alatt a házban. Vagy nemrég Burgenlandban délelőtt 10-től délután 4-ig mutogatta gazdaságát és méheit egy 20-25 év körüli nagyon csinos hölgy. Senki sem susmotolt emiatt, mert például bementünk több gazdasági épületbe és órákig se jöttünk ki. De ha hazai város társasházában kétszer beszélgettem egyik csinos és fiatal tanárnővel a lakása ajtajában kb. 5-5 percig, gondolhatod mi történt. Az egész társasház k-nak nevezi mert rajtam kívül mással is a nyugaton megszokott módon beszélt pár percet.
2018. júl. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
64%

Ha nem éreztetik veled, hogy fontos vagy, akkor nem vagy az. Törõdj bele. Lehet fontoskodni, meg gyakorin dráma regényt írni errõl, de sokra nem mész vele.


Nem lehetséges, hogy túl nagy figyelmet vársz el attól, akivel barátkozol? Ezért akar a háttérbe szorítani? Nehéz rögtön szoros barátságokat kiépíteni bárkivel, de nem is kell erõltetni, mert csak zavaróvá válik.


Ne agyalj fölösleges dolgokon, pl. attól, hogy barátnõd van, ez még nem indok arra, hogy bármely lány barátkozzon veled. Senkinek sem kötelessége barátkozni senkivel, ezt nem lehet erõltetni, ezért ajánlom, hogy ne támadj ezért random idegen csajokat, csak mert nem válaszolnak egy random idegennek: neked.

Miért ragaszkodsz hozzá, hogy föltétlenül, csakis kizárólag lányokkal barátkozz?? Sok lány már elözõleges negatív tapasztalatokból (hátsó szándékkal velük “barátkozó” pasik) félreértik ezt, mert így tapasztalták legtöbbször.


Szerintem arra nincs tanács, hogy hogyan felelj meg egy adott közösségnek, ne akarj túlságosan megfelelni senkinek, fölösleges idõpazarlás.. ehelyett inkább találd meg a saját közösséged és ne koncentrálj azokra, akik azelõtt “visszautasítottak”. Keress olyan közösséget, ahol felszabadultan érzed magad, nem kell azon töprengj, hogy akkor most mikor-mit mondj. Ne emészd magad ilyesmit. Lehet, hogy látják rajtad, hogy túlságosan megfelelés kényszeres vagy, zavarban vagy, szorogsz, ez zavaró lehet. Nekem mindig azt mondogatták elsõsorban, amikor társaságba mentem, hogy ne idegeskedjek, ne lihegjem túl, néha lazán kell venni, nem jó, ha folyton azon pörögsz, hogy miként felelj meg. Ismerkedj, aztán az ismerettségbõl kerül valaki, akivel egyhullámhosszon vagytok, semmi erõltetett megfelelés nélkül jól kijösztök!

2018. júl. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
71%

A barátság kialakulásához egyrészt két ember kell.Te hiába igyekszel bárhogy,ha a másik embert valamiért nem mozgatod meg.

Másrészt nem kevés időt is igényel.Senki se lesz öt perc alatt a barátod,csak mert ismer a melóbó vagy a koleszzból futólag.Az sem egy túl szimpatikus dolog,ha ráakaszkodsz az emberekre,azzal csak az ellenkezőjét éred el.

A lányokat akik meg nem írnak vissza semmi okod nincs kérdőre vonni.Némelyikükre egy nap tucat egy pasi ír rá mindenféle ajánlattal,nem kell csodálkozni ha nem írnak vissza.


Ne görcsölj ezen,csak lazán ismerkedj az emberekkel,aztán idővel meglátod,hogy kialakul e valami vagy nem.


+1

Ha van barátnőd,miért nem próbálkozol az ő társaságában ismerkedni barátkozni?

2018. júl. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
47%

Miért kéne visszaírniuk?


Én sem írok vissza senkinek, akit egyszer láttam talán életemben...


Az, hogy te ekkora lúzer vagy, a te bajod, komolyan sajnálom szegényeket, akikre ráírsz :/

2018. júl. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
67%

Más: ha van csajod, ne más csajoknál teperj már, mert rhadt szánalmas.


A hozzád hasonló erőszakos idiótáktól meg minden értelmes ember menekül.

2018. júl. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!