Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mi történhet velem, ha nem...

Mi történhet velem, ha nem fizetem vissza a kölcsönt?

Figyelt kérdés
Például tegyük fel, kb 2-3 hónapja ismert haveromtól kölcsönkérek 8 ezer forintot és mondjuk van olyan balfék, hogy megadja. Semmi írásos bizonyíték nem lenne róla, csak a paypal átutalás, hiszen skypeon beszélünk. Bekamuznám pl hogy pár napon belül megjön a fizetés, és visszaadom. És amikor eljön a visszautalás időpontja, benyögöm, hogy még nem jött meg a fizetés és várjon, majd szólok. Utána pedig az összes kapcsolatomat megszakítom vele. Lehet valami nagyobb ügy ebből? Oké, -1 haver, nem mintha sokat számítana de hé, ingyen 8 ezres játék :D

2018. júl. 7. 11:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Ezért nincsenek barátaim.
2018. júl. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Ez szomorú egyes :'(
2018. júl. 7. 11:30
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem tud semmit csinálni, te viszont egy gerinctelen pondró leszel. Ha a lelkiismereted engedi az ilyesmit, hajrá.


De amúgy miért pont 8 ezer? :D


Egyébként volt egy ismerősöm aki ugyan ezt el akarta játszani velem csak mivel egy vézni csicska senki ezért könnyű volt befenyíteni. Téged is max pofán ver az illető.


De amúgy komolyan nem értem az ilyen embereket :D De te dolgod, csináld nyugodtan.

2018. júl. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Akkor megnyugodtam, azt hittem valami rendőrségi ügybe keveredek. Hát nehéz lenn behajtani, hiszen 300 km-re lakunk egymástól. És mert annyiba kerül a játék. Lelkiismeretet már rég kiölték belőlem, lehet nem is született velem xd
2018. júl. 7. 11:36
 5/19 anonim ***** válasza:
hmmm, paypales utalasnak van nyoma, de ne zavarjon...
2018. júl. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Mind az utalási bizonylat és a Skype beszélgetés is bizonyíték (ha nem beszéd alapú volt, hanem írásos). Miből gondolod hogy nem tudná visszaszerezni? Nem a semmiért utalt neked pénzt, és ez már alapja egy ellentmondásnak ha te letagadod. Be lehet hajtani, kérdés, hogy hajlandó-e valaki 8 ezer forintért is utánamenni. Ha tud bármilyen adatot, csalásért feljelenthet. Ha többet, fizetési meghagyásos eljárást indíthat amivel végrehajtóhoz kerül az ügy.


Paypal adatvédelmi szabályzata:

[link]


"Kifejezetten hozzájárul és felhatalmazza a PayPalt arra, hogy az adataival a következőkben felsoroltak némelyikét vagy mindegyikét megtegye:

Közzétehetjük a szükséges információkat: a rendőrség és más bűnüldöző szervek; [...] amelyekről okkal feltételezhetjük, hogy együttműködésünk helyénvaló a csalások vagy egyéb illegális tevékenységek vagy potenciális jogellenes tevékenységek vizsgálata során, illetve (iii) a Felhasználói megállapodás megsértéseinek kivizsgálásához (beleértve többek között a finanszírozási forrását vagy a hitel- vagy bankkártyájának kibocsátóját."

2018. júl. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen patkány emberektől mentsen meg az Isten életem során, nem mintha adnék kölcsön ilyen embereknek.
2018. júl. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Skypeon hívással beszélgettünk, róla, tudja a nevemet, meg hogy melyik városban lakom, aztán csá :D Nem igazán tud többet és nem tudja bizonyítani, főleg ha azt mondom, hogy csak kisegített és nem beszéltünk meg visszautalást, hiszen nem írt semmit a paypal utalás mellé.
2018. júl. 7. 12:01
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Fogd már fel, hogy nem te magyarázod szabja meg egyedül hogy mire kaptál pénzt, és akkor legyintenek hogy biztos igazad van. Ha ő ellenkező célt mond akkor ellentmondás keletkezik, amit majd a bíróságon lehet tisztázni. Ha feljelent, akkor a Paypal részéről ki fogják adni a számlázási és egyéb személyes adataidat a rendőrségnek, onnantól kezdve egyértelműen megvan hogy ki vagy. Nem neki kell magánszemélyként kinyomozni, ez a hatóság dolga. Ehhez elég tudnia csak a paypal e-mail címedet, amit nyilván tudott hiszen arra utalt.
2018. júl. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Wow, szóval ilyen kis összegért feljelenthet. Azt hittem ha ilyen miatt próbál feljelenteni, akkor csak azt mondják így jártál, tanulópénz, hogy senkinek sem adunk kölcsön. Na mindegy, lehet visszafizetem neki, csak tudnám hogy, ha cigire is kéne a pénz xd
2018. júl. 7. 12:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!