Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nagyon elrontottam valamit,...

Nagyon elrontottam valamit, és tanácsot szeretnék. Hogyan hozzam helyre?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Megpróbálom minél tömörebben megfogalmazni az egész történetet.

Volt egy internetes legjobb barátom, akivel 2-3 évig beszéltem szinte majdnem minden nap, úgy ismertük egymást, mintha való életben is barátok lettünk volna. Egyszer valami miatt nagyon összevesztünk, mivel ő jóban volt egy osztálytársammal, akit én nagyon utáltam. Elkezdett az osztálytársam hazugságokat terjeszteni rólam, és összeugrasztani engem és az ibff-em, és nagyon úgy tűnt hogy ő az osztálytársamnak hisz. Ez az eset óta eltelt egy év. Tavaly ősz-tél környékén elkezdtünk újra beszélni, de minden egyes szavára figyeltem, hátha valamiből kideríthetem hogy kamuzik, mert nagyon úgy tűnt, hogy valamit el akar érni tőlem. Ami még nagyon furcsa volt nekem, hogy az osztálytársam és szintén utálatos barátai még mintig csesztették az ibff-em. Többször mondtam neki, hogy tiltsa le őket, de csak kifogásokat keresett, hogy miért tűri. Ezt meguntam, letoltam ibff-em, és egyből le is tiltottam. Ő a mai napig nem érti, hogy mi bajom van. Itt jön a lényeg, ez fél éve történt, és akkor nagyon durva voltam vele,és én úgy érzem, hogy azóta változtam. Nem tudom elhinni, hogy 2 év barátságot csak így kidobtam az életemből, úgy, hogy ráadásul bizonyítékom sem volt arra, hogy képmutatóan viselkedett. Az az igazság, hogy nagyon sok bizalmat vesztettem az emberekben, mert rengeteg rossz tapasztalatom volt eddig, és mostanában sokszor érzem úgy, hogy engednem kéne egy kicsit. Visszahúzódó is vagyok, alig van 1-2 ember akit barátomnak nevezek. Azt hallottam, hogy ez a bizonyos ibff-em is már csak az anyukájával beszélget.

Tudom, hogy most sokan le fogtok cseszni, nem is csodálom, de nem ezen van a hangsúly. Tanultam a hibámból, és szeretném jóvá tenni az egészet. Szerintetek hogyan próbáljam meg megbeszélni vele, hogy újra szeretném kezdeni?



2018. júl. 10. 21:23
 1/4 anonim válasza:
Jól cselekedtél, az lenne hibás ha most újra kezdenéd.
2018. júl. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Akiket össze lehet ugrasztani 3. félnek, azok nem barátok, 2-3 év ide vagy oda, de biztos nem egy szilárd talajon állo barátság ez.

Szoval ha ki is békülnétek nem nehéz egy instabil kapcsolatnak ujra összeomlania kártyavárként.


Ez a barátság csak egy illuzio magyarán. Alapvetően az ember amugy is azt látja bele a másikba amiket ő maga érez, közben maga a kapcsolat nem is az aminek hiszi a valoságban de ragaszkodik az álomképéhez az ember. Ez illuzio.


Habár a negativat is te láttad csak bele, hogy elárulná a barátságotokat ha azt nézzük.


Egy szo mint száz. Vedd lazábban az embereket. Ra irsz szia mizu es lesz ami lesz. Nem kell drámát belevinni. Aztan ugyanilyen lazán másokkal is

2018. júl. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat


2. válaszoló, veled jobban egyet tudtam érteni, és ezt én is belátom, hogy sok negatív dolgot láttam bele, amik biztos hogy nem úgy voltak. Azért majd megpróbálkozok vele, és meglátom, hogy mi lesz

2018. júl. 10. 22:22
 4/4 anonim ***** válasza:
Kérdező! Kíváncsi volnék, hogy állsz így közel 3 év után?
2021. ápr. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!