Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Legjobb barátnőm nárcisztikus,...

Legjobb barátnőm nárcisztikus, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Már 26 évesek vagyunk, és őt középiskola óta ismerem. Sokáig kb csak én voltam neki, később egyre jobb lett a kapcsolatunk. Aztán ő talált egy csomó új barátot, ami amúgy tök jó, de azóta mintha én ki lennék tolva egyre jobban.


Közös ismerősök lettek, és amikor találkozunk így akkor neki mindig van valami baja. Mit mondtam XY nak, hogy viselkedtem előttük, mit mondtam neki stb. Ilyenkor (jogtalanul) bocsánatot kell kérnem, mert őfelsége addig nem beszél velem. De volt már, hogy megsértődött, mert csendes voltam, vagy nem úgy szóltam a telefonba, ahogy ő elvárta, vagy az ő panaszkodására nem válaszoltam egyből. Ilyenkor kuncsorognom kell neki.


Panaszkodás, mert vagy 8 éve ez rutinszerű lett. Ez a baja, az, ez tetszik neki, meg az. És picsog. Ha találkozunk csak mi ketten, akkor sisncs baja velem, de mindig nyafog, hogy jaj de depressziós, jaj a mai világ, jaj stb. Van, hogy 1 héten majdnem minden második nap panaszkodik, nyafog.Többieknek nem panaszkodik, körbekérdeztem. Volt egy idő, amikor ő sokat alkoholizált és húzott le magával. De azért ivott, hogy elfelejtse a hétköznapokat. Én ilyenkor próbáltam mindig jó szót szólni, akár tanácsot adni, érdeklődni.


Fordítva nincs így. Nagyon ritkán szoktam lelkisimit kérni, és olyankor max meghallgat és lerendez egy két szóval, aztán témát vált. Legutóbb egy elég nagy gondom volt, ő nem bátorított, lehúzott és felhánytorgatta a hiányosságom, a hátrányom, miért is alakult ki a gondom. Azóta nem beszéltem vele, ő meg régebben kijelentette, nem szokott bocsánatot kérni senkitől. Szerinte a legjobb barát dolga a hiányosságokra való rávilágítás és a realizmus.


Tudja, hogy ez a bajom, nem beszéltem vele, én meg várhatom, hogy elnézést kérjen. Nagyon unom. Kb 2 éve hasonló miatt vesztem össze vele és akkor mindig mondom, hogy az utolsó volt.

Nem tudom, én érzem magam rossznak.


2018. júl. 11. 15:09
 1/4 anonim ***** válasza:
77%
Amennyiben olyan hibáiddal szembesít, melyeken tudsz változtatni, az egy jó és hasznos dolog, hosszú távon hálás leszel értük. Viszont ha azt gondolod, hogy az érzelmi bántalmazás a célja veled kapcsolatban, amely káros és nem fogsz tudni mit kezdeni vele, építsd le a köztetek lévő kapcsolatot. Nem vagy felelős érte és nem kell szenvedned miatta.
2018. júl. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyetértek 100%-ban az első válaszolóval.Leírta a lényeget.Ennyi !
2018. júl. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A leírtak alapján nem teljed nárcisztikus személyiségzavara van, hanem nárcisztikus aspektusok vannak nála. De az az ún "sebezhető" verzió. Van a grandiózus aki afféle tökély és a sebezhető a szegény én.

Jó hír azonban hogy nem KELL gazsulálnod. Hagyni kell a pitschāba hadd sértődjön. Ingyen van neki.

Neki nem feladata senki hibái felett kéretlenül ítélkezni. Sőt az nagyon nagy bunkóság.

Te pedig légy autonóm és ne függj az ilyen hamis barátoktól. Az ilyenekkel csak a no contact működik semmi más.

2018. júl. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez nem barátság. Maximum annak hiszed. Az igazi barátság teljesen más.
2018. júl. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!