Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » 34 évesek vagyunk mindketten...

34 évesek vagyunk mindketten a legjobb barátnőmmel, aki teljesen kezd megváltozni. Hogyan fogadjam el?

Figyelt kérdés

Már 20 éve vagyunk a legjobb barátnők, egy 1 éves mosolyszünetet kivéve töretlen jó barátságban vagyunk, megosztjuk egymással a titkainkat stb.

A változás fél éve kezdődött, mióta új kapcsolata van. (Én férjnél vagyok 4 éve.) Néhány évig szingli volt, futó kalandokkal, de abban az időszakában annyira felszabadult, vidám, kiegyensúlyozott volt, kölcsönösen számíthattunk egymásra, sokat dumáltunk telefonon, chaten, személyesen, mentünk ide-oda. Én a párkapcsolatom mellett is nagyon igyekeztem, nehogy azt érezze, ő kevesebb, amiért nincs neki állandó partnere. Meg szakítottam rá időt mindig, hogy dumáljunk, beüljünk, elutazzunk valahova hogy éreztessen vele, fontos, nem tojom le a kapcsolatom mellett.

Szóval fél éve, annyira megváltozott, mióta van egy új szerelme...minden hétvégén együtt lógnak, isznak szinte egész nap az újonnan megismert barátokkal (a férfi egy másik városban lakik), ami ráadásul barátnőmnek nem tesz jót, van egy komoly betegsége, amire az alkohol kifejezetten negatív hatással van.

Érzelmileg nehezen viselem, hogy a legjobb barátnőm kezd eltűnni az életemből, nem figyel rám, elfelejti, hogy miket beszéltünk meg, pl: tegnap megbeszéltük, ma együtt ebédelünk, mert este már megy a barátjához, kicsit dumálunk. Ráírok reggel, hogy hánykor találkozzunk, erre ő: "Ma? Mert megbeszéltünk valamit? Hát a mai program elmarad, mert megyek ki anyához ebédelni, aztán indulok is a barátomhoz! Puszika!"

Egy ilyen eseten én is csak mosolyognék, de ez már sokadszorra fordul elő. Pár hete nem erőltettem a találkozókat, nyilván belátom, hogy nagy a a szerelem, majd később mi is tudunk találkozni...de rohadtul nem és ez nagyon bánt!

Hagyjam a francba? Ezt kellene, de nagyon hiányzik (nem vagyok belé szerelmes, tényleg legjobb barátomként szeretem).


2018. júl. 6. 11:56
 1/6 anonim ***** válasza:
46%
Te most kb azt éled meg, mint a pasik mikor megnősülnek. Változik az értékrend, ami eddig fontos volt az már átkerül a 'rá ér holnap' kategóriába. Tartsátok a kapcsolatot, mégis csak barátnők vagytok, de keress egyébb elfoglaltságot. Ha elmúlik a szerelem, megint fontos leszel.
2018. júl. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
46%
Esetleg.. beszélj Vele erről?!
2018. júl. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

2# Beszéltem vele és nem értette vagy nem akarta érteni...


Hát, nem azt kaptam vissza, amit adtam, lehet, ezért vagyok ilyen csalódott?

Csalódtam benne, miközben azt vártam, nem változtat ő sem, ha bepasizik?


1# igen, az egy éves korábbi mosolyszünetünk is erről szólt, bepasizott és mindenki le van ejtve és ha nem tetszik, akkor őt nem érdekli.

2018. júl. 6. 12:35
 4/6 anonim ***** válasza:
sajna vannak ilyen emberek akiknek ha beüt a párkapcsolat akkor elfelejtik a saját életüket élni és bebújnak a párjuk fenekébe.
2018. júl. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
1 vok. Kicsit nagy az ego-ja, nem tudsz vele mit kezdeni. Vagy elfogadod ilyennek, vagy húzol egy vonalat és annyi. Éld az életed, az fontosabb mint egy "barát".
2018. júl. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Már az is segített, hogy kiírtam magamból, és köszi a válaszokat :)

Igazából túl komolyan veszem a kapcsolatunkat, talán ez egy lecke, hogy nem szabad barátságokra alapoznom. Úgy irigylem azokat a barátnőket, akik jóban-rosszban kitartanak egymás mellett. Tökre szeretném, ha nekem is lenne még egy ilyen, vagy lassan úgy néz ki, egy ilyen.


Jól látjátok, tényleg nagyon nagy lett az ego-ja barátnőmnek, kerek perec megmondja, hogy mit akar és mit nem (velem vagy másik barátnőinkkel), attól eltérni nem fog. Ha meg nem tetszik neki valami, képes visítozva leordítani. Na, az biztos, hogy erre meg nekem nincs szükségem, így van, tartani fogjuk a kapcsolatot de ez valóban veszett fejsze nyele, amíg tart a kapcsolat - tartson sokáig, rosszat nem kívánok neki.

2018. júl. 6. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!