Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mi a fontosabb? Az elvek vagy...

Mi a fontosabb? Az elvek vagy a büszkeség? Ha valaki lenyúlná a legjobb barátotok, és egyre rosszabb útra terelné őt, mit tennétek?

Figyelt kérdés

Már lassan 1 éve, hogy bizonyos emberek elmarták tőlem a legjobb barátom, azóta teljesen kifordult magából. Éjjeleket bulizik, cigizik, és elvan szállva magától. Ő nem ilyen volt, azért lett ilyen mert ezek az emberek saját képükre formálták, mivel gyenge a személyisége. Félő, ha ez így folytatódik drogozni is kezd.

Tudom el kellett volna engednem, de frusztráló, hogy számomra egy ilyen fontos személyt mások manipulálnak és tönkretesznek.

Talán lenne megoldás arra, hogy kirángassam ebből, már ki is találtam. De vajon megéri? Megéri egy olyan emberért aki eldobott titeket, és ennyire hagyta magát befolyásolni, és talán azt is hiszi ez így rendben van? És még talán haragudna rám, ha ezt megszüntetném? Talán később meghálálná...

Ti mit tennétek?


2018. júl. 6. 23:38
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
megmondanám neki,és érvekkel alátámasztanám a mondandómat. nem könyörögnék,az ö döntése.
2018. júl. 6. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Természetesen az elvek a fontosabbak, nem büszkeség, ha a legjobb barátodról van szó.


Bár lehet, hogy ez a mondatom elsőre visszatetszést fog kiváltani, de - kérek mindenkit, gondoljon csak bele - itt az esetleges drogozásnál jóval nagyobb probléma, hogy ilyen szinten befolyásolható a barátod, és nem mutat kellő önállóságot sem viselkedés, sem gondolkodás terén. Itt ez a legégetőbb probléma.


Én amellett döntenék, hogy megpróbálom "visszahozni" őt onnan, amerre tévedt. Azt egyébként nem értem, hogy ha legjobb barátok vagytok, akkor hogy adhat mindenféle züllött jött-mentnek a szavára veled szemben.

2018. júl. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!