Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mi értelme van a barátságnak?

Mi értelme van a barátságnak?

Figyelt kérdés
Voltak barátaim,de ezek mindig csak kihasználtak,szivattak,vertek,becsaptak,elárultak,ígérgettek,amiből semmi sem lett,csicskáztattak stb..Már nincsenek barátaim.Nincs semmi szociális életem.Vágyok emberi kapcsolatokra és szeretetre,de eddig minden ember csak belémrúgott,ha barátkozni akartam,annak mindig csak pofáraesés,csalódás és fájdalom lett a vége.Általános és középiskolás koromban is ki voltam közösítve,mindenki utált.Emiatt szociális fóbiám lett,az utcán ha meglátom hogy jön velem szembr valaki,ha tehetem,inkább átmegyek a másik oldalra.Az emberektől félni kell,csak ártani akarnak nekem.Jobb őket elkerülni.A macska a legjobb barátom.Tőle nem kell félni,nem fog szivatni meg csicskáztatni.

2018. júl. 21. 13:35
1 2
 11/15 he84 ***** válasza:

Egyáltalán nem vicces, amiket írtam, hanem komolyan és őszintén mondtam mindent segítő szándékkal. Mint mondtam, az ilyenek nem barátok, legfeljebb érdekbarátok, de az meg nem jó. Hidd el, hogy vannak jó emberek, akik lehetnek igazi jó barátok. Ne legyél ilyen negatív és makacs ebben, mert ez látszik majd rajtad és így még nehezebb, még rosszabb lesz ez a helyzeted. Normális esetben ezt remélhetőleg nem akarod. Gondold végig alaposan mindezt és amiket az előző válaszomban is írtam!


Ezen kívül nekem például több mint 10 éve van netről egy jó barátom, mindig kitart mellettem, segít ha kell és ha tud, én is neki, a mai napig is barátok vagyunk. Néha kissé negatív jellem, ettől nmég általában jól megvagyunk és én se vagyok mindig teljesen optimista. Néhány évig nem taliztunk, majd aztán taliztunk élőben, utána is minden maradt ahogy volt, majd 2014. április vége óta rendszeresen talizunk, együtt sétálunk ilyenkor általában, volt már hogy együtt is kirándultunk néhány napra. Persze voltunk néha egymásnál vendégségben is. És mostanában egy ideje is van egy új jó barátom, még nem teljesen forrt ki, alakulóban van.

2018. júl. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Na, akkor én a helyedben olyat keresnék, akit szintén az edzés érdekel. Legyen ez a kapocs, ami összeköt.


Korábbi haverjaidat(mert ufye kiderült, hogy sajan sosem voltak ők barátok) érdekelte az edzés, vagy mi volt a közös bennetek?

És ez a közös dolog később miért nem volt elég ahhoz, hogy igaz barátság legyen köztetek?

2018. júl. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Furcsa ezt olvasni,hogy együtt kirándultok meg ott alszatok egymásnál.Nekem ez elérhetetlen.Az is egy megvalósíthatatlan,elérhetetlen álom,hogy megigyak valakivel egy kávét.Nincsenke barátaim,2 éve már semmilyen szociális életem sincs.

Hol találjak “jó embereket” akik nem olyanok,mint akio eddig voltak?


A teremben sem nagyon tudok beszélgetni senkivel.

Én magam sem tudom,mi volt az összekötő kapocs.Az elején jól elvoltunk.Azért nem lett belőle igaz barátság,mert egy idő után elkezdtek szivatni és megalázni.Nagyon sokmindent megcsináltak velem,utálom őket.Sokkal jobb barátok nélkül,mint ilyen barmokkal,mint ezek voltak.Már akkor kiráz a hideg,ha visszaemlékszem rájuk

2018. júl. 22. 15:11
 14/15 anonim ***** válasza:
Akkor át lehet nézni más terembe is 😃
2018. júl. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Az a probléma,hogy engem az erőemelés és az erősportok érdekelnek,míg mindenki más körülöttem ilyen divatgyúrós,aki a strandon akar feszengeni.Senkivel nem tudok pl.a guggolás technikájáról beszéletni,mert én vagyok kb az egyetlen,aki lábra is edz.

Csak egy másik terem van,de oda elég sznobok járnak,akik be is szólogatnak az embernek

2018. júl. 23. 15:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!