Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Segítsek rajta, vagy megszakít...

Segítsek rajta, vagy megszakítsam vele végleg a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Van egy fiúbarátom, akivel 10 évvel ezelőtt interneten ismerkedtem meg. Egyikünk sem keresett társat, csak a közös érdeklődés miatt elkezdtünk beszélgetni, és kiderült, nagyon is hasonlítunk belsőleg. Később már sok mindent, szinte mindent tudtunk egymásról, és ha baj volt, mindig felhívtuk egymást, egy egy alkalommal több órát is dumáltunk. Minden nap írtunk egymásnak. Akkoriban mindketten erős gondokkal küzdöttünk, ő a családja miatt, én pedig a magányom és a pénzgondjaim miatt. Sohasem volt köztünk semmi, bár többször találkoztunk személyesen is, nem vonzódott ő se hozzám, mint nőhöz, és én sem hozzá, mint férfihoz. Volt mindkettőnknek néha-néha futókapcsolata, vagy éppen komolynak tűnő. Jó volt egymásnak elmondani a dolgokat, és erősíteni a másikat, amikor otthagytak minket, vagy éppen eszünkbe jutott a nyomorúságunk. Nem is volt ezzel baj.

A gond ott kezdődött, amikor ő erősen inni kezdett. Többször részegen hívott fel, értelmetlenül beszélt olyankor össze-vissza, és volt, hogy emiatt fél évig nem beszéltem vele, de aztán újra kibékültünk. Megismerkedtem közben egy igen komoly férfival, aki közben a férjem lett, de a részeg hívások egyre többször jöttek, a srác egyre depressziósabb lett a családja miatt, én pedig tehetetlen vagyok, nem tudok neki segíteni többet. Már ezerszer átrágtam vele a dolgokat, és mertem fel a földről, de már odáig fajult, hogy nem akarom felvenni a telefont, mert félek, hogy megint részeg, és össze fogunk veszni. Nekem egész más életem lett, felnőttem, élem az életemet, megoldódtak a gondjaim, terveket szövök, alkotok, teljesen más útra léptem, de ő még mindig 10 éve ugyanabban a sárban evickél, és már nem ugyanolyannak látom őt, mint régen. Kétségek gyötörnek, összeköt vele a sok beszélgetés, és mindig eszembe jut, hogy sokat segített ő is nekem, de ugyanakkor tehetetlen vagyok, hogy hogyan tovább?



2018. aug. 16. 19:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Segíts rajta, úgy, hogy rábeszéled egy alkoholelvonóra és egy pszhiológusra.
2018. aug. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
31%

Most kéne embernek lenned, és nem nyugodni addig míg egy elvonóba nem kerül és talpra nem áll.

De én kicsit úgy érzem, hogy most a férjed miatt úgymond mosod kezed. Ami nem éppen jellemes dolog.

2018. aug. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
2+ Gondolom a srácnak lett volna olyan ember/emberek akik szerettek volna neki segíteni, csak elmartad őket, mert az utsó pillanatig reménykedtél hogy megcsíped..csak nem jött össze
2018. aug. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Azzal tudnál neki igazán segíteni ha szakemberekhez tudnád őt küldeni akik ezzel a problémával tudják kezelni.
2018. aug. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ezt most nem értem... Kit tudtam volna elmarni tőle, ha nem ismerem senkijét se személyesen?
2018. aug. 16. 19:35
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem vagy érte felelős, nem tudod helyette megoldani az életét, ha ő nem akarja. Nem segített neked többet, mint te, nem vagy az adósa. Ne vegyél fölösleges terhet a válladra, magadért és a saját családodért vagy felelős.
2018. aug. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
#6 igaz, hogy nem felelős érte, de ha valaki bajban van azon segíteni kell. Lehet, hogy egyedül nem tudja megoldani a problémáit, vagy nincs aki a környezetében segíteni tudna neki. Egy bajban lévő emberen meg kell próbálni segíteni, de a ló másik oldalára sem szabad átesni. Ha segítséggel sem akar meggyógyulni, akkor el kell engedni..
2018. aug. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Már többször próbálta a kérdező, ennél többet nem megy. Nem áldozhatja fel a saját életét egy reménytelen elkallódó volt haverért.
2018. aug. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem akar szakemberhez fordulni?

Úgy jön le, hogy te már mindent megpróbáltál, ez esetben nem tehetsz többet. Ha valakinek nincs meg a saját akarata, hogy változzon, márpedig ahogy olvasom, neki nincs, sajnos veszett ügy. Cselekedni nem tudsz helyette. 10 év alatt nem igaz, hogy ne tudott volna talpra állni úgy, hogy támogatója is van. De mint írtad, ő még mindig ugyanazon a szinten van, sőt, talán mélyebben. Nem áldozhatod fel önmagad, a párkapcsolatod azért, hogy valaki olyanon próbálj segíteni, akin nem lehet.

Nekem is volt egy hasonló barátságom, igaz csak 5-6 évig tartott. Nagyon fájt elengedni az illetőt annak ellenére is, hogy kezdett lehúzni magával. De nem bírtam tovább látni, hogy neki milyen rossz, mégsem hagyja, hogy segítsek. Még pszichológushoz is jártam az ügyben, ő mondta, hogy vannak olyan esetek, amíg valakit nem ér elég rossz az életben, addig nem fog észbe kapni. Egy családtagom pedig azt mondta arra a volt fiúbarátomra, "természetes szelektálódás", ami akkor rettentő rosszul esett, de később rájöttem, hogy igaza volt.

2018. aug. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Az Isten áldaná meg az ilyen álszent nőket! Erre vagytok jó, ha segítség kell minden férfit kihasználtok, de ha nekünk a van szükségünk egy gyöngéd kézre vagy ölelésre akkor meg no comment, letiltalak, ne hívjál.


Hát az lenne az alap legalább 1-2 hétre elmész hozzá és versz bele egy kis önbízalmat, a férjedet meg hagyd a fenébe ha ennyit nem bír ki nélküled akkor abból válás lesz majd úgyis ennyi.

2018. aug. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!