Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Kár ezen rágódnom?

Kár ezen rágódnom?

Figyelt kérdés

Eléggé különös dolgon rágódok.


21 évesen megkaptam életem első fizetését.


Önmagában ezzel nincs gond. Viszont "csak" egyszerű nyári gyakon voltam az egyetemen keresztül, és életem első "rendesebb" fizetése is több, mint amit szüleim valaha is kaptak.


Apám ennyi idősen építkezéseken dolgozott segédmunkásként. Később tűzoltó lett, majd a háta miatt korán nyugdíjba vonult. Most 55 éves de még mindig kétkezi munkát végez, egy takarmányboltban dolgozik, fájós háttal és derékkal viszi a teli zsákokat. Itthon meg a házat újítja fel egy idősebb kőműves mesterrel.


Mérnöki szakon tanulok, szakmai diákszervezetnek is vagyok tagja, rajtuk keresztül már egy sor új élménnyel lettem gazdagabb és rengeteget tanulhattam.


Apámnak remek a műszaki érzéke, ezerszer jobb mérnök lenne mint én valaha is leszek. Sajnos nem volt lehetősége tanulni.


Anyum szintén. 48 évesen 3 műszakban dolgozik szalag mellett, egész nap áll, míg én klímás irodában napi laza nyolc órában többet kerestem, és gyakorlatilag exceleztem egész végig.


Nem tudom felfogni. Miért? Ilyen fiatalon, nulla tapasztalattal több pénzt kapok, pedig közelébe sem érek a szüleimnek. Töredékére lennék képes mindannak amit ők tettek eddig az életükben.


Miért rágódok ezen és hogyan tudom elmulasztani?



2018. aug. 20. 23:15
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

Mert a diálmelobol csak szja 15%-ot vonnak


Én diákmunkán voltam a füzföi papirnál és 1000-es orabérem volt


Anyám huga kétgyereket egyedül nevelve ksp 650et

A füzföinél a villanyszerelő meg 700-at...

A volt főnököm aki a fönöl alatti volt ily helyettes két diplomával kapott 600as orabért mig én 1300-at de nekem nem kell 3gyereket eltartani neki igen

...

2018. aug. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

milyen jólesett ezt most elolvasni..

van még ember aki fel tudja mérni, hogy nem neki a legrosszabb az élete és fontosak a szülei huszonévesen?

szívesen dolgoznék veled pár projekten..


és igen, pazarlóan bánik a tehetséggel a világ minden egyes rendszere, társadalma..ha erre elegen rájövünk akkor élhetőbb lesz az élet

2018. aug. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
41%

Így alakult ki a világpiac, azok keresnek sokat akik értéket állítanak elő, sokan azonban ezt félreértelmezik mert valakinek az is érték hogy áll a szalagnál és összeforraszt kér drótot, de aki megtervezi a hajtás mechanizmust, majd el is kezdik gyártani, azok fognak sok pénzt keresni.


Alapesetben azt a munkát végzi az ember amire lehetősége van vagy amihez ért, nekem sem volt lehetőségem tanulni, de a műszaki dolgok mennek, így hegesztéssel foglalkozom.

Örök vita lesz a szellemi és fizikai dolgozók között a munkavégzést illetően, míg nekem kuporogni meg feküdni is kell szűk helyen, forróságban piszokban, addig egy komoly diplomával rendelkező valaki, telefonon intézi magának a munkát, és azzal is pénzt keres hogy pár papírt aláír meg szemrevételez adott dolgot.


Viszont azt ne felejtsük el hogy nem számít mit dolgozol, ha haladsz is az életben az érte kapott pénzből. A családomban van rendőr, annak készült már pályaválasztásnál, dolgozott benne pár évet és rá jött hogy nem a munka számít hanem a pénz, hiába van jó dolga, fegyver ellenőrzés, stb kocsival jár mindenhova, mégis abból a pénzből nem fog építkezni, előre jutni, csak egy nyugodt élet szinten tartásához elég a munkája.

Elejét vette a dolgoknak és kiment külföldre dolgozni, egy heti fizetése annyi, mint nekünk 1 havi munkabér.


Megkeresi egy olyan ház árát majd, hogy csak be kell költözniük, és rendőri fizetésből ugyanúgy fizeti a rezsit...


Nyilván aki jó eszű az itthon is vígan él legálisan munkából, de nem mindenkinek adatik meg, aki kevésbé eszes annak marad a jobb lehetőségek keresgélése, ingázás stb..

2018. aug. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%

Sajnos sokan kapnak jó lehetőségeket, akiknek nincsenek meg a képességeik (nem rád gondolok, hanem pl. vezető beosztásban dolgozó inkompetens hülyékre, akik após/sógor/haver révén kerültek a helyükre),

és sokan nem kapnak soha lehetőséget, hiába lennének jók a képességei.

Ez van, ilyen az élet, ezen felesleges rágódnod. Nem a te hibád, hogy annak idején a szüleidnek nem jött össze a jobb élet. A múltat már nem változtathatod meg.

Gondolod, hogy ha most te is 3 műszakban robotolnál valahol minimálbérért, akkor boldogabbak lennének?

Gondolod, hogy azt akarnák, hogy ha nekik rossz volt, legyen neked is rossz? Én nem hiszem.

Egy jó szülő, akármilyen volt is a saját sorsa, mindig örül a gyermeke sikereinek.

Az pedig a másik, hogy ha te kapsz állandó állást ilyen kiemelkedően jó fizetéssel, akkor rengeteget segíthetsz a szüleidnek, és nem lesznek rákényszerülve arra, hogy még 70 éves korukig szalag mellett cipeljenek ládákat meg zsákokat.

Az élet nem igazságos, ezt jó, ha megjegyzed. Nincs miértje, nincs oka, nincs magyarázata, egyszerűen így van. A többség egyáltalán nem azt kapja az élettől, amit érdemelne.

Az viszont már rajtad múlik, hogy a jövőjüket szebbé tudod e tenni. Azzal törődj, ne a múlttal.

2018. aug. 20. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
8%

Ez az egész odáig fog jutni, hogy minden "gyerek" majd addig hajtja magát, amíg ilyen munkahelye nem lesz.

Ez odáig rendben van, de ki fogja az "alja" szakmunkákat elvégezni?

Ha, idézek egy hozzászólótól, "ők nem állítanak elő értéket..."

Vagyis az elmélete szerint a klímás irodában, excell tábla felett görnyedő dolgozó állít elő értéket.

Egy ács, burkoló, autószerelő, sofőr, az nem állít elő értéket.

Aham.

Tőlünk kissé fejlettebb országokban(pl Svájc) éppen ezért a fizikai, és a szakmunkásokat lényegesen jobban megfizetik, mivel ŐK AZOK, AKIK ÉRTÉKET ÁLLÍTANAK ELŐ, RÁADÁSUL A SAJÁT EGÉSZSÉGÜKET FELÁLDOZVA!!!

De amíg a Magyar, egoista diplomás szerint egy tanulatlan ember nem állíthat elő értéket, addig ez a büdös életben nem fog megváltozni.

2018. aug. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

A nagyon ügyes mérnöki apudnak jelen pillanatban ugyanúgy meg van a lehetősége egyetemre menni, mint neked is volt. 55 évesen még nincs vége a világnak (és gondolom 10-20 éve is beiratkozhatott volna)... persze munka mellett idős aggyal nehéz tanulni, de ha az ember nem akar csicska maradni, akkor megteszi, mert utána sokkal minőségibb élete lehet. Azaz apád csicska akar maradni, beletörődött, hogy ő már így hal meg... Te nem törődtél bele, te sokkal több vagy a szüleidnél! Ezért érdemled meg a többet! 🙂

Ezt később is tartsd észben! Az élethosszig tartó tanulás az egyik legfontosabb dolog lesz, vagy inkább már most ott van a legfontosabb dolgok közt. Egyre gyorsabban fognak változni a munkák. Főleg az excelezős szintű egyszerű irodai dolgok. Ezeket akár át is vehetik a gépek, az automatizálás. Persze nem holnap, de 10-20 éven belül.

2018. aug. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!


Szépen foghatod magad és eltakarodhatsz a nagyon ügyes bunkó jó k - - va édesanyádba vissza :) Nem értem a kötekedő hangnemet, sem azt, hogy miért szólod le apum? Mi közöd hozzá? Az meg, hogy lecsicskázod...


Elmondanám, hogy szüleim ketten kettejük keresetéből nem csicskaként élnének. Csak épp úgy döntöttek, hogy csicska melót végeznek, mert a gyerekeik jövője fontosabb, mint az, hogy csicskaként élnek-e vagy sem.


Nem azért nem íratkozott be egyetemre mert beletörődő, lusta aluliskolazott csicska lenne, hanem mert nem hagyta ott a már meglévő biztos keresetet két kisgyerek és egy félkész ház mellett. És papíron van lehetősége egyetemre menni, de jobb élete nem lesz. Ki vesz fel egy frissen végzett 60 éves mérnököt, te nagyon aberrált!? Nem beszélve, hogy már ő maga mondta, hogy nem menne neki a tanulás, 20 évesen pedig még ment.


Amugy meg hülye vagy fiam, nem a kérdésre válaszolsz.


Nem vagyok sokkal több a szüleimnél. Töredékére vagyok képes. Határidőre megjegyzek dolgokat és erre kapok egy számot 1től 5ig egy online felületen. Ennyi az életem jelenleg. Semmi nyoma bennem mindannak a tenni akarásnak és életerőnek, sem annak a szorgalomnak, ami szüleimben megvan, és ami ahhoz kellett, hogy ketten egy üres telekre házat építhessenek két gyerek mellett, nulla rokoni segítséggel.


Készen kaptam majdnem mindent és 21 évesen előrébb járok az életben mint szüleim ennyi idősen együttvéve, holott fel sem érek hozzájuk.


Tisztelettel te vadbarom,

Két csicska szülő gyereke


UI: mindig is halkszavú, nyugodt srác voltam, de ha ezt élőben mondod nekem már nem lenne fogad.

2018. aug. 21. 19:15
 8/9 anonim ***** válasza:
50%

Kérdező minden tiszteletem a tiéd! (Főleg ez a visszaszólás a zsigereimben élveztem

stílusodat! )

21/N

2018. aug. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Oké... de akkor min rágódsz - miért a kérdés, ha elfogadod a helyzetedet és a szüleid csicskalétes döntését? 🤔
2018. aug. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!