Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért van olyan kevés kedves,...

Miért van olyan kevés kedves, jólelkű ember manapság?

Figyelt kérdés

Ezek ritka gének?


Vagy ennyire divet a felvágás, bunkóság? Azt hiszik ez erőt sugároz? Szerintem szánalmas.


2018. aug. 24. 09:12
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
98%
Azért, mert aki azokkal a tulajdonságokkal rendelkezik, amiket leìrtál, arról tesznek az emberek, hogy ne így viselkedjen a későbbiekben.
2018. aug. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Ott a pont az elsőnél ! A többi ember elrontja a jót.
2018. aug. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
10%
Mert a magyarok genetikailag bunkok.
2018. aug. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
78%

Mert ahogy a "Verbális önvédelem" című könyv 13. oldalán is olvasható, a bunkó viselkedés úgy terjed mint a járvány.

[link]

Meg a kedves, jólelkű embereket kihasználnák a bunkoszauruszok és az ösztönlények.

Nekem leginkább egy ausztriai tartózkodás után tűnik fel a kontraszt hogy a keleti blokk milyen szörnyen sötét, ahogy ugyanezt mások is mondták már. Tapasztalatom szerint az a megoldás ha nem bunkón szólunk vissza, de intelligensen tudatjuk velük hogy hogyan viselkednek mert mint ha maguktól nem jönnének rá.

Egyik "kedvencem" amikor a lakótelepi társasházakban úgy közlekednek az emberek hogy régen a téeszcsé istálló bogaras marhái is jobban vigyáztak a környezetükre. Ha szólok nekik akkor felébrednek éber kómájukból.

Vagy mikor egyetemi könyvtárban a hallgatók úgy kiabálnak egymással és olyan szöveget mint ha futball meccsen lennének. De szólni kell nekik, mivel itt a keleti blokk szocializmusában azt szokták meg hogy valaki vagy az állam gondolkodik helyettük és megmondja mit tegyenek vagy mit ne tegyenek.

2018. aug. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
94%
Az első elmondott mindent. A jólelkű emberekből vagy bunkót, vagy lelki beteget csinál a társadalom.
2018. aug. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Az első igen jól mondta, DE attól függetlenül hogy milyenek az emberek el lehet tőle tekinteni mivel személy szerint én olyan vagyok hogy aki velem kedves azzal én is az vagyok mivel nincs semmilyen indokom szemétnek lenni vele, de ha mondjuk nem kedves vagy akármi akkor is megtartom a magammal szembeni tisztességet azzal, hogy nem kérek az ő viselkedéséből és szépen eltávozom tőle..stb

Én nem bántom azokat az embereket akik nem tudnak úgy viselkedni vagy esetleg a sok negativitás,csalódottság miatt megváltoztak de én úgy tartom hogy a jószívű ember akkor is ugyan az marad és max annak fog megnyílni akin látja hogy neki megmutathatja az igazán jólelkű oldalát.

2018. aug. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Itt vagy kemény vagy ,és törtető bunkó, vagy kikezdenek ,elnyomnak. Ahogy Hofi mondta: az egy főre jutó bunkók száma kettő.
2018. aug. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

De miért nincs erejük a jóindulatú embereknek hogy saját maguk mintájára formálják a többi embert?

Miért mindig a bunkó ösztönlények jönnek ki győztesen? Ennyire többszörös a túlerő?

Ezek szerint akik jó lelkűek, empatikusak azok biztosan valami genetikai selejtek...vagy az evolúció egy magasabb fokán állnak és mintegy irányt mutatnak az evolúciónak hogy merrefele kell haladnia.

2018. aug. 24. 10:01
 9/24 anonim ***** válasza:
Az utolsó mondatoddal egyetértek kérdező. Lehet hogy ez ilyen iránymutatás de ha belegondolsz hogy egy jószívű,kedves ember ha segít a másikon önzetlenül akkor az jólesik neki. Az hogy a bunkóság túlnyomásban van az nem jelent semmit, nem lehet az embereken pálcát törni mert nem ismered a hátterüket,milyen keresztet hordanak,miért ilyenek csak hogy ha leülsz velük és mélyebben tárgyalsz. Pl velem is volt olyan hogy azt hitték hogy egy bunkó,tudatlan,beképzelt majom vagyok aztán mikor elkezdtem társalogni velük rögtön megváltozott a véleményük, de ez nem a másik ember hibája hogy előítéletes. Én úgy tartom hogy "ki mit vet, úgy arat" szóval azért mert többen vannak a bunkók ettől függetlenül én nem fogok megváltozni, az meg egy másik kérdés hogy a helyzetnek megfelelően mikor,hogy viselkedem mert a jólelkű,jószívűség nem egyenlő azzal hogy hagyd hogy áttapossanak rajtad.
2018. aug. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Mert bunkóból nagyságrendekkel több van,legalábbis hazai viszonylatban. Erőből megfélemlítésből értenek csak,azt meg egy jólelkű ember nem mer alkalmazni. Szépszó ezeken nem segít. Az erő a bunkó gátlástalanság mindent visz. Két három farkas megöl egy teljes birkanyájat hiába bégetnek kedvesen.
2018. aug. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!