Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Keresnem kéne új barátokat?

Keresnem kéne új barátokat?

Figyelt kérdés

Már két éve, hogy az általános iskola után elváltak útjaink a barátaimmal, mind más iskolába mentünk.

Nyolcadikban megígértük egymásnak, hogy nem hagyjuk, hogy ez majd tönkretegye a barátságunkat. Viszont borzasztó ritkán tudunk találkozni, az utolsó alkalom is már egy éve volt... azóta csak akkor találkozunk ha véletlenül összefutunk.

Kicsit már úgy érzem, hogy négyünkből csak én vagyok a kapocs, mert a többiek már csak nagyon ritkán beszélgetnek egyáltalán egymással.

Belegondolva abba, hogy egész nyáron nem tudtam találkozni a barátaimmal (vagy azért mert nem értek rá, vagy azért mert mert..), már olyan érzés ez, mintha nem is lennének barátaim... ami azért elég furcsa, mivelhogy elméletben vannak.


Nagyon rosszul érzem magam ez miatt, mivel ugyanúgy tekintek rájuk mint ezelőtt, de hogy ha ez a dolog jelenleg (még egy pár évig biztosan) életképtelen, akkor lehet jobban tenném, ha elengedném ezt és új barátok után kutatnék, ami hát... nagyon rég volt ilyenben részem, és már azt sem tudom, hogy kell, persze egy nyomós indok miatt, de ez egy másik kérdés.


Itt lenne a vége? Engedjem el őket?



2018. aug. 30. 21:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Nagyon ritkán maradnak meg az általános iskolás barátok. Igen szerintem keress újakat, mondjuk ez nem azt jelenti, hogy őket el kell felejtened.

17/f

2018. aug. 31. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Szia!Ők valószínűleg már találtak más barátokat,akikkel jól megèrtik egymást,talán az ígéretet ezért nem tartják be.A barátságot ápolni kell,bár igaz,hogy a valódi kapcsolatokat nem rozsdásítja be az idő.Nálam ugyanaz volt,mint nálad,évente egyszer-kétszer találkozok régi általános iskolás barátommal,de ugyanolyan jól elvagyunk,csak kell egy kis idő,mire feloldódik a hangulat.Szerintem keress új barátokat,aztán hagyd,hogy legyen,aminek lennie kell.Meg ha ők nem akarják,akkor ne erőltesd,elvégre is szereted őket,ès az igaz szeretet szabadon hagyja az embert,így Te sem erőszakolhatod magad rájuk.Meg kell tanulni elengedni is az embereket,ha úgy adódik.Lesznek még barátaid,ne aggódj,nagyon fiatal vagy még.

Remélem segítettem,szia!:)

2018. aug. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Skype, Facebook,Instagram segít a kapcsolat fentartásában.

Ritkán találkozni nem olyan gáz, de mindenkinek új és új barátai lesznek. Majd a gimiben talán igazi barátságok fognak szövődni, akikkel tényleg sokszor fogsz találkozni.

Vagy ha nem is, legalább volt egy jó élményed velük:)

Ne aggódj ezen, egy csomó barátod lesz az életben. Valakik megmaradnak, mások meg nem. Ez van:)

2018. aug. 31. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Nyilván nem úgy értem a barátkeresést, hogy a régieket eldobom, csak mellette. Facebookon persze, szoktunk beszélgetni jóval gyakrabban mint ahányszor találkozunk (2 hetente biztosan) de semmi több.

Az új suli-béli barátságokról 2 év után már lemondtam, de végül is ezt annyira nem bánom.


Még egyszer köszönöm az eddigi segítségeket!

2018. aug. 31. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!