Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Így legyen vége?

Így legyen vége?

Figyelt kérdés

Van egy lány barátom, akivel a kapcsolatom picikét félresiklott.

A lánynak van 10000km-rel odébb egy barátja, akivel sokat szoktak videochatelni. A srác bemutatta már a családját a lánynak, fordítva viszont ez nem teljesen igaz. A lány az én unszolásomra mondta el a szüleinek, hogy van valakije, messze innen. Angol a közös nyelvük, ezért a lány (most már a suliban is) angolt tanul. Ezt a lány nekem mondta el elsőként, ugyanis a bizalmasai vagyunk egymásnak. Amióta (avagy kb fél éve) barátok vagyunk, sokat változott, jó írányba. Javult az önbizalma, és kezd kilábalni a depressziójából is. Ezt nem beképzeltségből mondom, ő ismerte el. Azt se lehetne mondani, hogy azt akarta elérni ezzel, hogy féltékennyé tegyen, mert akkor nem küldött, és kapott volna 20 ezres csomagot.

A kapcsolat viszont messze nem azért romlott meg köztünk. Mivel már mást tanulunk mint eddig, így az osztály, és az osztálytársak is újak. Közöttük pedig van egy srác, aki meglehetősen nyomul szegényre. No én elkezdtem vele beszélgetni, majd szépen elmondtam neki, hogy a lánynak barátja van. Azt válaszolta nekem, hogy nem érdekli, mert neki mindig összejön amit akar. Erre csak annyit mondtam neki, hogy azt majd meglátjuk, de ne reménykedjen. Másnap a sráccal lógtam egész nap, mégiscsak a bizalmasommal akar összejönni, nem árt ha a leendő barátnői barátjait is megismeri. No én ezen a napon sok mindent megtudtam a srácról. Pl. hogy kapcsolatfüggő. Vagy hogy egy lány szerelmes belé, de elvileg megbeszélték a dolgokat, mégis minden nap beszélnek és találkoznak. Szerintem annak a lánynak nem lehet könnyű, hisz nem elég hogy bele van zúgva a srácba, de annak a csaj ügyeit is végig kell hallgatnia. Ezt el is mondtam a srácnak, de láthatólag nem érdekelte. Sőt, elmondta hogy 20 éves létére már 17 barátnője volt. Mikor hazaértem, azonnal írtam a lánynak (bizalmasomnak), hogy szeretnék vele majd beszélgetni, fontos lenne. Annyit válaszolt, hogy tudja hogy elmondtam a srácnak hogy van barátja, és eleinte haragudott rám, de már átgondolta az egészet, és tényleg beszélnünk kellene. Meg is beszéltük az időpontot. Majd még aznap este írt a srác, hogy a lány friendzoneolta. Majd hozzátette: lehet hogy mégiscsak azzal a csajjal kellene összejönnie, aki szereti őt.

A lánnyal azt beszéltük meg, hogy suli után fogunk beszélgetni. Na ja, viszont ezt olyannyira nem jött össze, hogy konkrétan előttem hívta el ezt a nyomulós srácot. Én ezért megharagudtam rá, amit észre is vett s másnap egyből szólt, hogy szeretne velem beszélgetni. Dolgom lett volna, de gondoltam pár perc nem sok. Viszont amikor a suliajtón kiléptem, láttam hogy a másik srác várja őt, úgyhogy leléptem. Azóta csak annyit beszéltünk, hogy meg kéne beszélni a dolgokat. Ezt többször is megismételtük, de valahogy mindig közbejött valami neki. Persze tudom hogy a sráccal van, de tagadja.



2018. szept. 16. 18:23
 1/5 rézevőfiamór válasza:
Heltai Jenő: Vallomás
2018. szept. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 bodnar edit ***** válasza:
100%
Hát szerintem, nagyon bonyolulttá tetted az életed! Tudod az a baj, hogy mindenbe beleütöd az orrod, de a saját dolgaid még nem tetted rendbe!A te elmondásod szerint, csak barátja vagy az említett lánynak, de én már látom, hogy te szerelmes vagy! Csak tudod egy a baj! Ezt még nem tudattad vele! Nagy hiba, hiszen neki kéne eldöntenie, hogyan érez irántad! Lehet ő is szeret , s ezért ment el a másik fiúval, féltékennyé téve téged! De hidd el, sokkal jobb a biztos nem, mint az, hogy egymást bizonytalanságban tartjátok. Legyetek végre felnőttek, és álljatok ki az elveitekért, ami majd a későbbiekben is , előfordulhatnak!Üljetek le végre és beszéljetek! Meglátod, ha téged választ, el fogja mondani, és végre te is biztos leszel az érzéseidben! Ha nem, akkor csak a barátja legyél, persze óvni fogod így is, de ezzel nem kell megfojtani! Kicsit tartózkodóbb legyél, ne nyomozz, és keress igazi barátnőt, akivel boldog lehetsz! Sok sikert!
2018. szept. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Mi a frászkarika?! Értem hogy miből vontátok le ezt a következtetést, de biztos vagyok az érzéseimben. Sőt, azt is kijelenthetem, hogy ennél biztosabb nem is lehetek. Nem véletlenül raktam ebbe a kategóriába a kérdést. (Emberek » Barátok, barátságok)

De hogy több félreértés ne legyen, nyomatékosítom: A 10000km-rel odébb lakó barátja nem olyan barátja mint én, vagy aki nyomul rá. Ők együtt vannak, lassan 4 hónapja.

Továbbá #2-es: Nem "fojtottam" meg eddig se. Ez után se fogom. Nem nyomoztam utána, egyszerűen csak ismerem. A srác (osztálytárs) pedig mondhatni rám is "nyomult", persze csak azért hogy a lányról szerezzen infókat. Én meg nem vagyok egy előítéletes típus, úgyhogy adtam neki egy esélyt. Amit persze már aznap eljátszott.

A válaszod barátnős részét pedig összekötném azzal, hogy azt hiszed hogy szerelmes vagyok a lányba. Nos, külsőleg szinte egyáltalán nem, személyiség ügyileg nagyon (de nagyon) válogatós vagyok. Lehet hogy jól elvagyok egy lánnyal, de nekem ennyi nem elég. Majd találok valakit... :)

2018. szept. 23. 16:43
 4/5 anonim válasza:
52%
Ahogy először végig olvastam, azt hittem én is, hogy szerelmes vagy a lányba, de úgy látszik hogy csak törődsz a barátodért,ami teljesen normális. Minden embernek az életében van egy( vagy több) amikor végképp nem tudja hogy mit csináljon, ilyenkor kell egy jó barát és szerintem jól tetted hogy szóltál a másik srácnak, hogy van barátja. Szerintem tényleg beszélnetek kéne.Ilyenkor van a barátokra a legnagyobb szükség.
2018. szept. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
#4 Te most a srácról, vagy a lányról beszélsz? Mert nem igazán értem melyikre gondolsz épp.
2018. szept. 26. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!