Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek ha a legjobb...

Mit tegyek ha a legjobb barátnőm annyira megváltozott, hogy már kezdek elhidegülni tőle?

Figyelt kérdés
Szerinte a legjobb barátnők vagyunk, de a viselkedése az elmúlt években jelentősen megváltozott és már nem érzem jól magamat a társaságában. Mindig neki van igaza (akkor is ha nem) és aki ezt kétségbe vonja arra megharagszik. Mindig azt a zenét kell hallgatni amit ő akar, azt a müsort kell nézni amit ő akar stb. Ha felfedez egy új filmet vagy zenekart akkor azt dörgöli mindenki orra alá és akinek ez nem jön be, azzal leáll vitatkozni. Mindent utál amit én szeretek. Ha én macskás vagok akkor ő utálja a macskákat és kutyás fotókkal szórakozat a neten, ha én kedvelek egy zenekart, akkor ő azt utálja és ha véletlenül valamelyik kedvenc előadóm vagy szinészem közremüködik valamelyik általa kedvelt előadóval, akkor attól a naptól kezdve már azt az előadót is utálja. Vele ellentétben én nem bombázom őt az én cuccaimmal, de ő állandóan ezt csinálja velem. Úgy gondoltam, hogy nincs abban semmi rossz ha nincs bennünk közös, hisz majd kiegészítjük egymás és nyitott voltam mindenre, de ő ezt sosem viszonozta. Ha beszélgetünk akkor vele nem lehet párbeszédet vezetni, csakis a hosszú monológok váltakozása jöhet szóba, ami mondjuk nem baj mert én tudok rá figyelni, de ha én beszélek, akkor egy idő után leállít, hogy bocsássak meg de nem figyelt oda és ismételjem meg, de másodszor is a falnak beszélek. Van, hogy állandóan félbeszakít és negyedszerre sem tudok végig mondani egy mondatot. Nincs humorérzéke, nem érti a viccet vagy nem érti miért vicces. Ha valaki viccel vele, akkor vérig sértődik. Ha kérdezek tőle valamit akkor felforgatja a szemeit és egy mély sóhaj után mint akinek nehezére esik beszélni, flegma hangnemben válaszol, de olyan mintha úgy kellene kihúzni belőle a szavakat és úgy kezdi, hogy ,, Mi van!? De hisz úgy volt hogy ..." olyan mintha köteles lettem volna már tudni a választ ... Ha a szüleimmel beszélek telefonon akkor is a szemét forgatja és azzal jön, hogy ,,... az anyudék már fél órát sem bírnak ki nélküled?" ...Mindent megkommentál, ha modjuk gyors kaját eszem éppen, akkor azzal jön, hogy ,, hogy tudod megenni azt a szemetet!? " Pedig ő is gyakran fogyaszt gyors ételt. Ha az üzletben leveszek a polcról egy tábla csokit akkor ,, de hisz abban cukor van!" ..pedig ő is eszik cukrot.. Ha nálunk van akkor nem eszi meg amit főzök (nem lehet olyan szar , már 6 éve főzök a családra és állítólag jól) mert ez neki zsíros az meg száraz stb. és hogy ő majd készít magának rántottát. Ha elmegyünk valahova enni, akkor vallatja a pincért, hogy melyik fogás szerinte a jobb. és ha végeztünk, mindegy mit ettünk és hol, újra elkezdi, hogy a hús nem volt elég puha a saláta nem volt elég ropogós és hogy ott nem tudnak főzni. ő csak a csirke mellét eszi meg de azt is csak akkor ha jól van elkészítve és itt nem volt jó.... amúgy a csaj nem tud főzni, úgyhogy nem tudom mit piszkál mindenkit. Sulin kívül nics programunk mert mindig 5-6 tagú találkozókat szervez amikre olyan embereket hív meg akiket nem ismerek vagy nem kedvelek. Az egyik közös barátnőnket nagyok megbántotta mert úgy volt, hogy együtt elmegyünk valahova de az időpont a közös barátnőnknek nem paszolt mert azon a napot utazott az egész családdal Görögországba a rokonok után 2 hétre ezért lemondta a találkozás erre a barátnőm bedühödött és olyan mondatok hangoztak el ,hogy idézem ,, ...a szüleid nem találnak oda nélküled Görögoszágba? minek kell indig oda járnod hisz már voltál ott....a szüleid nem tudják megérteni, hogy te inkább velünk jönnél!? Nem tudsz nekik parancsolni...? .. Nos talán ilyen csúnya megnyilvánulsát ritkán hall az ember. Habár velem így nem beszélt még, de ezzel valahol engem is megbántott, mert így nem való beszélni egy baráttal, meg aztán mással sem. Nem tudom mit tegyek sokszor kedves is tud lenni és olyankor nem lennnék képe megszakítani a barátságunkat , de túlnyomorészt ilyen furcsán viselkedik. Egy 23 éves csajról van szó, szerintem viselkedhetne toleránsabban is az emberekkel. Szerintetek mit kezdje egy olyan barátsággal amit tekintettel az elmúlt 6 évre nincs szivem felbontani de már nem is érzem magamat benne jól? :/

2018. szept. 19. 01:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem bírtam végigolvasni, de annyit mondhatok,hogy itt sokkal mélyebb dologról van szó, mint hogy ki mit szeret.Szerintem ne erőltesd ami nem megy.
2018. szept. 19. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%
Az az igazi baratság, ami barmennyi idő utan megmarad. Ha rövid időre eltavolodtok, ha elsodor az elet, megis mikor ujra összehozz a sors, minden olyan, mint régen. Beszélgetni tudtok, nevettek, jól erzitek magatok. Nem nyüg a masik tarsasága.
2018. szept. 19. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
68%

A viselkedése alapján inkább 3 vagy 83 évesnek tűnik. Az egyértelmű, hogy magával van baja, nem veled, mert mindenkivel ilyen.

Megpróbálkoznék megkérdezni tőle, hogy bántja-e valami.

2018. szept. 19. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
63%

Értem én, hogy nincs szíved felbontani ezt a "barátságot", pedig azt kellene! Tele vagy kisebbségi érzéssel, mindig az van, amit ő akar, veszekedést szít(ana) a szüleiddel, mert az ő programja a fontos.

Nem veszed észre, hogy mérgező a lány? Ő lesz az, aki a barátodat is elveszi majd, csak azért, hogy neki legyen igaza.

Menekülj mielőbb!

2018. szept. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a jó tanácsokat, most, hogy látom, többen is mérgezőnek látják ezt a kapcsolatot, már nagyobb önbizalommal vetek neki véget.
2018. szept. 20. 10:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!