Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Én azon a véleményen vagyok,...

Én azon a véleményen vagyok, hogy egy állat többet ér mint egy ember. Ez mennyire érthető?

Figyelt kérdés

Az embernek nagyon sok rossz tulajdonsága van, hiszen az extra agykapacitást, az esetek többségében rossz dolgokra használja fel. Míg az állat, mivel nem rendelkezik ilyen fokú intelligenciával, így mentesül a rosszra való hajlamról és csak a csupasz, gyermeki, naiv és ártatlan lélek nyilvánul meg bennük, mindenféle rossztól mentesülve.

Nyilván a túlélésért ők nekik is meg kell tenniük ezt meg azt, de az ember már messze túllőtt azon, hogy pusztán a túlélés miatt kövessen el szörnyűséget...az embernek hatalomvágya van, kapzsi, irigy, bosszúálló és nagyon gyakran ilyen idiótaságok miatt cselekednek rosszat.


2018. szept. 23. 17:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
65%
Attól függ, hogy melyik emberről van szó. Pl Édesanyámnál semelyik állat és semelyik ember nem ér többet. De egy sorozatgyilkosnál, vagy pedofil papnál még egy patkány is nemesebb.
2018. szept. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

1


Jó a hasonlat, viszont én megpróbáltam általánosítani.

Egy átlag emberben szerintem több rosszindulat van mint egy átlagos állatban.

2018. szept. 23. 17:48
 3/14 anonim ***** válasza:
88%

Igazából egy pedofil, sorozatgyilkos, nekrofil ember nem önszántából az. Traumák behatása miatt, esetleg agyi elváltozás miatt...

Ha gyerekkorodban bezárnak 3 hónapra egy pincébe, majd elad az anyád egy korsó sörért, az nem túl jó tapasztalás, élet alapanyag...:(

A társadalom neveli ki magából az ilyeneket.

Ezenfelül: a saját német juhászom meg akart ölni engem, egy agyi probléma miatt... Szóval, állat, ember egyre megy.

2018. szept. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Életünk során, kicsi a valószínűsége, hogy a kutyánk és egy undorító/gyilkos stb. ember között kelljen választanunk. Szóval innentől fogva, a kérdés értelmetlen. Nem olyan szörnyű ám a világ, mint amilyennek kialakítod magadnak a világnézeteddel. Vannak ilyen emberek, és vannak olyan emberek...

Viszont valószínű, hogy még nagyon kevés az élettapasztalatod, és a gyerekedről/kutyádról még nem szedtél le kóbor német juhászt, aki a gerincét akarta szétroppantani.

2018. szept. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
34%
Van egy érdekes megközelítés: Az ember eszközt használó állat. De így nézve is igazat adok neked.
2018. szept. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Végül is mi is állatok vagyunk, csak nem szeretnek szembesülni ezzel az emberek. Vannak ilyen-olyan emberek, ahogy állatoknál is vannak ilyen-olyan állatok. Nyilván, nem annyira összetett a személyiségük, mint az embereké, de nekik is vannak különböző személyiségük.


"mivel nem rendelkezik ilyen fokú intelligenciával, így mentesül a rosszra való hajlamról és csak a csupasz, gyermeki, naiv és ártatlan lélek nyilvánul meg bennük"


Ez nem egészen így van. Nyilván, szándékos rosszindulat nincsen bennük, de hogy mi számít rossznak, azt a társadalmunk/környezetünk határozza meg. Ha egy állat megöl egy embert, aki nem veszélyeztette, gondolom nem ártatlan jótettnek tudnád be.

2018. szept. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Hadd tegyem egy más megvilágításba a kérdésedet, kedves Kérdező: a világ legdrágább csikója egy Florida nevű példány volt 2006-ban. Az ára akkor volt tizenhat millió dollár. Találsz valakit, aki ennek a felét hajlandó lenne kifizetni érted? Nem? Akkor Te valóban kevesebbet érsz, mint egy állat.


Ne hasonlíts össze összehasonlíthatatlan dolgokat, mert nem fogsz jól kijönni belőle. Ha lepontozol, akkor sem.

2018. szept. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz, hogy az embereket szeresd jóságukban és gonoszságukban, jóval komplexebb lelki munkát kell elvégezned, mint az állatok esetében, de a lustaság nem ad felmentést az erkölcs alól.
2018. szept. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónál a pont!
2018. szept. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Semmi gond, csak akkor vonulj ki szépen a civillizációból. Ne használd az általad gyűlölt emberek szolgáltatásait, eszközeit, ha pedig beteg leszel vagy baleset ér, fordulj az állatokhoz.
2018. szept. 24. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!