Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Valóban csak addig van szükség...

Valóban csak addig van szükség a barátokra amíg nem lesz valakinek párkapcsolata?

Figyelt kérdés
Úgy tapasztaltam, hogy az emberek egy jeletős részének, ameddig nincs senkije folyamatosan mások, "barátai" nyakán lóg, szinte le sem lehet rázni, miután párkapcsolata lesz, lényegeben le sem sz*rja az egykori barátait.

2018. szept. 27. 15:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%
Sosem lógtam senki nyakán.Sem akkor mikor szingli voltam, sem házasként.
2018. szept. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez hülyeség. Vnyilvan vannak ilyen emberek is, de szerintem nem ez a gyakoribb
2018. szept. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
vannak ilyen emberek, de azért ez nem annyira jellemző
2018. szept. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak sztereotípia.

Egy igazi barátság nem arról szól, hogy a másik nyakán lógunk.Gyerekkorban meg tiniként talán ez a jellemzőbb,nem tudom.Nekem mind a négy gyerekkori barátságom rövid életű volt,mind a négyen elköltöztek a szüleikkel.

Felnőttként tiszteletben tartottam a barátaim magánéletét,a sajátommal foglalkoztam.Ha találkoztunk,akkor persze beszélgettünk rengeteget,viccelődtünk,ilyesmi.

Most már lassan 5 éve házas vagyok, de a barátaim ugyanolyan fontosak nekem.

Nem a velük töltött idő mennyisége határozza meg,hanem hogy mennyire örülünk a másiknak, mikor találkozunk.

2018. szept. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

5 kor kelek. Este 7re vagyok otthon. Kettő között dolgozom. Este 1.5 órát töltök a párommal. 1 órát a háztartással. 10kor alszom. Az a barátom, akinek hiányzom, meglátogat kap egy jó vacsorát.

Aki nekem hiányzik, felhívom.


Így is hitel kell az élethez, a munka nem vár, a pénzt elő kell teremteni.


Egy jobbágynak munkatársai és távkapcsolatai vannak, nem tud annyi időt tölteni a barátaival.


Azok a barátaim, akikkel szívesen találkoznék (értelmesebbek) kimenetek külföldre. 40 körül új barátok már nem születnek.

Az alkoholt sosem szerettem, a cigi füstöt nem bírtam, ezért a kocsma kapcsolatok nálam nem játszanak, mint egy átlag egyetemistánál. A természetjárás során hétvégén kevés emberrel lehet találkozni (ez is egyik előnye) így szintén szűkül a kapcsolat.


Amikor egy barát segítséget kér, akár szabit is kiveszek és megyek segíteni neki.


Hétvégén meg kevés "barát" ér rá.


Ez az én életem.

A tiéd te ismered, te tudod, téged miért hagytak ott a "barátaid".

2018. szept. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Úgy tűnik ez a "másik nyakon lóg" kifejezés nagyon elvitte a kérdést.


Konkrétabban úgy értve: hogy alapvetően, közös baráti programok 2-3 hetenete, egy héten 2-3 közös ebéd, vagy egy kávé, utána meg havonta 1-2 találkozás, akkor is csak párkapcsolati témákat elpanaszolni, vagy végig üzenegeti, és azt ismétlegeti, hogy mennyire hiányolja, mert nem látta kb. fél napja.

2018. szept. 27. 16:21
 7/15 anonim ***** válasza:

Szerintem ez emberfüggő, személy szerint nem értek ezzel egyet. Számomra nagyon fontosak a barátaim, ettől még nem akaszkodtam rájuk szingliként sem és nem hagyagolom őket párkapcsolatban vagy most házasként. Egy teljes, egész ember vagyok a férjem nélkül is, saját célokkal, álmokkal, barátokkal, megállok nélküle is a lábamon, nincs köztünk függőségi viszony és természetesen ő is így van ezzel. Ennek megfelelően vannak külön programjaink, nem hagyagoljuk a barátainkat.

Az már más tészta, hogy én nem abban mérem a barátságot, hogy hányszor találkozunk vagy beszélgetünk egy héten. A legközelebbi, legrégebbi barátaim például mind messze élnek tőlem, nem is beszélünk naponta, sőt, hetente se feltétlenül, ettől még ha felhívom őket hajnalban, hogy baj van, akkor az első repülővel jönnek segíteni - mint ahogy én is, ha róluk van szó. Mindenben számíthatunk egymásra és kölcsönösen érdeklődünk egymás felől, de ez nem jelenti azt, hogy naponta beszélnénk.

2018. szept. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Igen, így kiigazítva nagyon más a kérdés lényege. :)
2018. szept. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Valamennyire szószerint értendő, csak azt akartam kifejezni röviden, hogy korábban folyton ezek az emberek hívtak el mindenhová, hogy ide-oda menjünk, ha ott voltunk marasztaltak, de még nem menjünk, beszélgetni szeretnének, folyamatosan üzeneteket írtak, naponta 2-3 órán át is sokszor.

Most meg se szó, se beszéd lelépnek, nem keresnek, ha hívják őket nem jönnek, vagy akkor is csak pasi témáról dumálni.

És nem egy ilyen ismerősöm van, illetve másoknak is feltűnt ez a viselkedés.

2018. szept. 27. 17:22
 10/15 anonim ***** válasza:
Nekem sem párkapcsolatom-, sem (szerencsére) barátaim sincsenek. De sokaktól valóban azt hallom, hogy amint megvan a társ, akkor a barátok mehetnek a levesbe... Talán azért is van ez így, mert a választott pár akarva-akaratlanul elriassza maguk mellől a barátokat, mert hisz ott van ő, mostmár a párjának vele kell foglalkozni.
2018. szept. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!