Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért kell mindig nekem...

Miért kell mindig nekem alkalmazkodnom a barátaimhoz?

Figyelt kérdés

Mindig az van amit ők akarnak, amit én szeretnék arra mindig csak az a válasz, hogy nem.

Minek kell a barátságban is ennek a kibas..ott dominancia harcnak jelen lennie? Miért nem lehet már végre szabadulni ettől?


Amióta határozottan kiállok amellett amit én szeretnék azóta nagyon lecsökkent a barátokkal való találkozásaim száma. Ebből is csak az látszik mennyire tekintettek igaz barátnak.


2018. okt. 1. 13:30
 1/7 anonim ***** válasza:
95%

Hidd el, magad vagy. Én is és mindenki. Ilyenekre nincs szüksége az embernek. Mára eljutottam már a szellemi autonómia olyan fokára, hogy látszatbarátságokra nincs is szükségem. Magam hanyagolom már az ilyeneket.

Ezt ajánlom Neked is.

2018. okt. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
A kirgészítést el se kell olvass: azért, mert szarul választottál barátokat. Ha így gondolkodsz róluk, és valóban ez a helyzet, nincs is miről beszélni, mert nem vagytok barátok.
2018. okt. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Jó úton haladsz. Felismerted, hogy mire van igényed (tiszteletre) egy baráti társaságban vagy csak a barátoktól alapvetően és azt is felismerted, hogy ki kell állnod az igényeid mellett, mersz nemet mondani. Ezzel természetes, hogy egyenes arányban csökken a barátaid száma, ez biztosan rossz, de ez a szükséges ahhoz, hogy meglásd, hogy kinek voltál fontos. Lehet, hogy egy "barát" sem marad. Szerintem az sem baj. Manapság már az emberek csak akkor kapcsolódnak másokhoz, ha kell nekik valami (ez lehet a társaság is, hogy legyen, aki elmegy vele valahova, ez szerintem méltatatlan....). Egy a lényeg, hogy tiszteld magad és mások is azt fogják majd tenni. Hajrá!
2018. okt. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

3


Ez amúgy tényleg elgondolkodtat engem is, hogy mennyire léteznek manapság igaz barátságok.

Szerintem sem túl mélyek ezek a barátságok amiket nap mint nap látni. Életre szóló barátság meg már szinte el is tünt. Apámnak van még néhány gyerekkori barátja, de ő már 60 felett van tehát más időket élt. Akkor még nem volt az, hogy egy embert pusztán gazdasági szempontból értelmeznek, minősítenek, vagyis milyen gazdasági előnyök rejlenek egy emberben, a vele való “barátkozás” milyen előnyöket fog hozni számomra.

És ez már annyira a mindennapok részévé vált, hogy senki nem kongat vészharangot. Hiszen egy olyan társadalmat amely tagjai nem éreznek érzelmi kötődést egymást iránt nagyon könnyű manipulálni, orránál fogva vezetni, egymás ellen fordítani. Sajnos ilyen társadalmat élünk amely csak a hasznot látja más emberekben, képes eladni a lelkét bármikor és ez rendkívül veszélyes lehet, hiszen aki csak gazdasági előnyoket látja az emberben azt szinte bármire be lehet tanítani idővel, és kérdés nélkül megtesz olyat ami ma még esetleg morális kérdés, de nem biztos, hogy sokáig így lesz.

2018. okt. 1. 14:22
 5/7 anonim ***** válasza:
15%

Milyen 'barátokról' beszélsz/írsz?

Messze áll a barátságtól a "ha mindig azt csinálod, amit én/mi mondok/mondunk"!

Ez nem barátság, ez a csicskáztatás egy formája..

Az emberi kapcsolatoknak 4 alapformája:

- közömbös (nem foglalkozom vele, nem érdekel, mit csinál magában, de nem is ártok neki);

- cimboraság az, amikor a társaság tagja(i) mindaddig figyelembe vesznek és velem tartanak, mig én fizetek neki(k) (erre csak a féleszűeknek van szükségük);

- haver az, akivel együtt járunk sok helyre és mindíg az fizet, akinek éppen van pénze, hosszú távon kiegyenlítődik;

- barát az, akiért könnyebb meghalni, mint rátalálni. Aki akkor is önzetlenül és feltétel nélkül segít, ha nemi kisebb-nagyobb hátránya származik belőle.

.

A leírottak alapján kérdésed hogy "Miért kell mindig nekem alkalmazkodnom a barátaimhoz?" fals.

2018. okt. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ezekre a felismerésekre jutottam nemrég minden területen. Barátokkal, rokonokkal, mindenhol. Majdnem teljesen magam maradtam, szerencsére csak majdnem. De legalább világosabban látok.
2018. okt. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

2


Volt amikor megtaláltuk a közös hangot de már nem emlékszem, hogy ez akkor évekkel ezelőtt minek volt köszönhető. De szerintem azért tűnt így nekem mert én alkalmazkodtam hozzájuk és sosem fordítva. Ez van. Fel kellett adnom saját magam csak azért hogy barátaim lehessenek. Sajnos nem találtam olyan embereket sosem ( pedig már jó 30 évet éltem) akikkel önmagam lehetek. Valamiért én sosem voltam jó senkinek ezért nyilván másként kellett viselkednem. Az utóbbi időben mivel már nincs enegiám színészkedni a barátok is elhallgattak.


Jó kérdés, hogy miért van az, hogy valaki akivel látszólag semmi baj nincs, nem elég jó ahhoz, hogy barátai legyenek. Ez az élet egyik paradoxona amit nem értek.


De biztos tartogat valami meglepetést számomra is az élet, úgy is hogy nem vagyok hajlandó felszíneskedni, jópofizni.

2018. okt. 2. 14:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!