Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy mondjam meg neki, hogy...

Hogy mondjam meg neki, hogy hagyjon békén (HOSSZÚ)?

Figyelt kérdés

Másodéves egyetemista vagyok, korábban jártam egy évet egy másik egyetemre is, ahonnan el tudtam fogadtatni tárgyakat, így tudok felvenni felőbbévesekkel is tárgyat.

Egy ilyen szabvál tárgyron találkoztam egy sráccal, aki azóta rám van tapadva, és nagyon zavar. Ő már a 4. évét kezdi (a 3,5 éves alapszakon) de még mindig első éves tárgyakat csinál, mert sokszor bukott, és a saját évfolyama már diplomázik, ő viszont mint mondtam még mindig az elsőéves tárgyakkal szenved. Már nem ismer senkit azok közül, akikkel órán ül, így tök egyedül van (ezt már milliószor mondta, hogy ő mennyire nem ismer senkit). A problémáim a következőek vele:

Az első hét óta, mióta megismertem, az van, hogy ha nem megyek be a közös óránkra, ír is (MINDEN alkalommal, amikor nem megyek be), hogy miért nem mentem be, volt, hogy lecseszett amiért nem mentem be, és kb "rámparancsolt" hogy járjak be.

Órák után ha nincs órám és neki sincs, akkor sétál velem hazafele mert ráér, de ha megállok egy boltnál hogy vásárolnom kell, hirtelen neki is kell, és jön be velem a boltba - de ha nem állok meg, sose megy be a boltba hogy vennie kell valamit, mindig csak akkor kell vásárolnia, amikor nekem is érdekes módon.

Sokszor beérek az egyetemre, és látom hogy az aulában ácsorog egyedül és néz ki a fejéből. Én rá se hederítek, megyek be a terembe, és egyszer csak már a sarkamban van és mondja a magáét mintha barátok lennénk és úristen ezt el kell mesélnie.

Ha máshoz ülök le és a másikkal foglalkozok, akkor is odajön és köszön - ezzel még nincs is baj, de le is ül egy szó nélkül, mintha ő is hozzánk tartozna és beledumál a beszélgetésünkbe, nem zavarja, hogy senki nem kérdezte őt, vagy hogy senki sem figyel rá.

Ha "levegőnek nézem" akkor is próbálna beszélgetni. Pl egész órán olvastam, mert nagyon érdekelt az adott könyv, de ő akkor is mindig dumált hozzám, és nem igazán zavarta, hogy olvasni szeretnék. Mindig egyszavas válaszokat adtam és rá se néztem, nem folytattam a témát, de mindig próbálkozott valamivel.

Történt olyan, hogy óra után odamentem csoporttársakhoz, és elköszöntem tőle, erre ő kint az épület előtt várt rám 20 percet (mert tudta hogy nincs órám már) és menjünk együtt, mert úgyis egy irányba mennénk. Nem zavarta, hogy az orra előtt vettem elő még az épületben a fülhallgatót hogy zenét hallgassak az úton majd, az se zavarta, hogy ahogy kijöttem dugtam be már a fülembe, hiszen én mentem a dolgomra mert nem gondoltam hogy engem vár, de elindult mellettem és elkezdte mondani a magáét.

Próbálom már "levegőnek nézni", ha köszön akkor köszönök, ha mond valamit, csak annyit reagálok hogy oké/értem/aha/hm, nem kérdezek semmit tőle, nem hozok fel témát se semmi, de nem veszi észre, hiszen tegnap még ELHÍVOTT pizzázni, persze ezt is úgy, hogy nem mentem be a közös órára, és rá egy órára írt hogy van-e időm a héten vele pizzázni menni.


Egyszerűen megfulladok. Nem is ismerem, nem is akarom megismerni, mert nem bírom elviselni magam körül a hülyéket, és neki csak annyi oka van a sok csúszásra, hogy lesz*rta az egyetemet az elején, de közben helyesen írni sem tud, egy szó nélkül elküldi a jegyzetét, de tele van helyesírási hibákkal (pl gyulladás egy l betűvel, vagy hosszú ékezet helyett rövidet ír sokszor, pl modosit.) - nem mondom, hogy én tökéletesen írok, elvégre nem bölcsészek vagyunk (mászaki szakon vagyunk egyéblént), de legalább nagyjából jó a helyesírásom, és ha nem tudom hogy egy szót hogyan kell leírni, akkor utánanézek vagy máshogy fogalmazok, minthogy sz*rul írjam le. Sokszor olyan ijesztő tekintettel tud nézni is, a frász kiver most már tőle, én nem tudok ilyen emberekkel barátkozni

Nem mintha én tökéletes lennék, csak teljesen mások vagyunk, és ő pont az a típus, akit én nem tudok elviselni magam körül.


Hogy mondjam meg neki, hogy hagyjon békén? Igazából nagyon sajnálom őt, mert tudom, hogy mennyire rossz amikor tényleg nem ismer senkit az ember, és neki erről szól már 2-3 éve az egyetem, hogy minden órán egyedül ül és senkivel se tud összebarátkozni, de erről nem én tehetek, és nem vagyok szeretetszolgálat hogy pátyolgassam, ráadásul annyira tapad, megfulladok, utálom hogy jön utánam amint meglát, hogy egy szó nélkül mellém ül, meg se kérdezi hogy leülhet-e, hogy heti 3x vele "kell" hazasétálnom, mert akárhova megyek jön utánam.

Hogy mondjam meg neki, hogy ne gázoljak a lelkébe, mikor a "hanyagolás" és "levegőnek nézés" nem jön be?



2018. okt. 9. 13:36
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Jézusom, bocsánat, NAGYON hosszú lett, fel se tűnt, hogy ilyen sokat írtam!
2018. okt. 9. 13:37
 2/19 anonim ***** válasza:
0%

Provokálj konfliktust, vessz össze vele, utána pedig sèrtődj meg rá!

Tuti recept, az ilyen emberek csak az erőből értenek.

2018. okt. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
40%

Esetleg kezd el híresztelni, hogy a srác egy kulák!

Utána pedig közöld vele, hogy hallottad, hogy kulák és osztályellenséggel nem barátkozol.

2018. okt. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Mondd a szemèbe, hogy ne haragudj, de sok vagy nekem. Ezt nem lehet léleksimogató módon elintézni. Àllj elé és mondd meg kerek perec, hogy nem vagy rá kíváncsi.
2018. okt. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Azt tudnám tanácsolni, hogy szervezz be valakit (akár több embert is), aki melléd ül mindig. Például már azzal a személlyel mész be suliba és együtt mentek be a terembe is. Ha meg tudod oldani, akkor menj másik útvonalon haza, azzal az indokkal, hogy találkozol valakivel vagy rokonhoz mész, vagy egyszerűen dolgod van. Ha meg nem mész be valami órára és rád ír, hogy számon kérjen, akkor az egy jó alkalom lenne, hogy megmondd neki, hogy semmi köze hozzá, nem tartozol neki magyarázattal, stb. Én talán még azt is bekamuznám, hogy van barátom. Elhinteném előtte, hogy randira megyek, vagy valami hasonló. Egyébként át tudom érezni a helyzetet, velem gimiben volt hasonló, az szerencsére kb 6 hónap alatt lecsengett, de szerintem durvább a dolog úgy, hogy most nem 15 éves emberről van szó.. Mindenképp le kell valahogy koptatnod, mert magától nem száll le rólad.
2018. okt. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Mond meg neki nyiltan, ez a legkegyesebb modja, minek huznad az idotoket.


Bocsi, de mar a tokom tele van a nyomulasoddal.


Ennyi, bocsi, de kisporoltak az ekezeteket a telombol.

2018. okt. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
"provokalj konfilktust aztan sertodj meg ra". csak ezt ne csinald. kezdjuk ott, h ez a nem figyelek rad fele dolog sok esetben pont megszokott fordulni es bar erzi az illeto, h nem erdekled, pont emiatt kezd el megjobban nyomulni. hatha egyszer vegre felkelti az erdeklodesed. itt csak az jatszik, ha kerek perec kimondod neki, h mi zavar teged, es mit tegyen, akar azt is, h hagyjon beken. lehet, h rosszul fog neki esni, de ahogy te is fogalmaztal, nem vagy szeretetszolgalat, ezt neki kell magaba rendezni
2018. okt. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
87%
Bármikor felbukkan körülötted, kezdj el rohanni és közben kiáltsd neki oda, hogy Bocsi, de épp rámjött a szaporafosás! :D
2018. okt. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Úgy látszik, akkor tényleg nem fogom tudni megoldani ezt anélkül, hogy megbántanám. :/


Egyébként az nem működik, hogy más mellé ülök, mert ha van mellettem szabad hely, akkor odatelepszik egy szó nélkül és próbálna beleszólni a beszélgetésbe, holott senkit se érdekelne szegény.

Az, hogy 2 ember közé üljek pedig nem igazán kivitelezhető, az egyik órán konkrétan csak felsőbb évesek vannak rajtam kívül, akiket nem igazán ismerek, így nem tudok közéjük ülni (azzal meg nem megyek oda hogy "bocsi hadd üljek már közétek mert le akarom rázni szerencsétlen srácot"), a másik órán meg kb 15-20-an vagyunk, ahol szintén csak kb 5 fő az aki az én évfolyamomból van, de velük megpróbálok közelebbi kapcsolatba kerülni, amúgy is ezt terveztem.


Úgy látszik mindenképp beszélnem kell majd vele. :S

2018. okt. 9. 14:51
 10/19 A kérdező kommentje:
Amúgy nem hiszem, hogy nőként nézne rám, csak szimplán örül, hogy végre van kihez szólni, kihez fordulni, csak annyira tapadósan csinálja, hogy megőrülök, ráadásul számomra "buta" és nem igazán tudom tolerálni az ilyen embereket. :S
2018. okt. 9. 14:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!