Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan rázzam le a túlságosan...

Boci02 kérdése:

Hogyan rázzam le a túlságosan csüngeszkedő barátokat finoman?

Figyelt kérdés
16 éves lány. A helyzet az, hogy egy olyan "barátságban" vagyok, amiben én csak havernak tekintem a másikat, ő pedig komolyan gondolja. Azt kell tudni róla, csak hogy elég antiszociális és sznob, így rajtam kívül szinte senkivel nem barátkozik, és tőlem is ezt várja el. A suliban mindenhová együtt kell menni vele, és nem nagyon enged másokkal szocializálódni. Persze így valószínűleg furcsán hangzik a helyzet, hogy miért nem mondom meg neki kerek perec, hogy hagyjon békén, de egyrészt nagyon sértődékeny típus, így nem akarom megbántani, másrészt pedig akkor nem maradna nagyon senkije. Én szívesen mennék másokkal beszélgetni, barátkozni, de ez neki valahogy nem fekszik. A kérdésem az lenne, hogy mi tévő legyek? Hogyan tudnám megbeszélni vele finoman, hogy én nem vágyok ilyen barátságra, amiben csak a másik létezik, és senki más. Volt már előtte egy ilyen barátságom, akivel azóta sikerült ezt rendezni, és már jól működik, de attól félek, hogy ez a lány is ilyet akar, amit én már elkerülnék. Köszönöm ha végigolvastad.

#tini #barátság #túl buzgó barátnő #antiszociális barátnő
2018. okt. 9. 17:29
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
sznob alatt mit értesz? hogyan jelentkezik ez nála?
2018. okt. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha rád van akaszkodva , akkor nem antiszocaiális. Vagyis aszociális lenne a helyes kifejezés,de ebbe már nem kötök bele.

Jól gondolom hogy nem túl népszerű? Szerintem csak fél odamenni a többiekhez. Minden amit tehetsz,hogy odamész te . Ahhoz gondolom nem kell az engedélye hogy odamenj másokhoz,és kétlem leütne ha ezt megtennéd.

Ne kérd az engedélyét,csak menj oda a többiekhez és kész.

2018. okt. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Es az ilyet nem szabad szóban megbeszélni(szerintem) csak tedd amit akarsz és kész.
2018. okt. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát sznob alatt azt értem, hogy vannak emberek akikkel nem hajlandó barátkozni, mert kicsit mások, illetve hogy nagyon ítélkező.
2018. okt. 11. 13:56
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkitől a válaszokat, igyekszem megfogadni, és tényleg csak csinálni amit szeretnék. Lehet hogy csak túl gondolom az egészet.
2018. okt. 11. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!