Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan szerezzek magamnak...

Hogyan szerezzek magamnak barátokat?

Figyelt kérdés

20/F


Felvidékről származom.


Hogy vannak-i barátaim? Olyanok vannak, akik csak akkor ismernek amikor valamire van szükségük, amúgy nem is ismernek.

- Volt egy barátom, aki egyben az osztálytársam is. Mankókon van szegény fiú, már kis korától óta. Elején jól alakult a dolog, aztán jött egy új osztálytársunk, akivel ez a MANKÓS gyerek elkezdett barátkozni. Aztán később megtuttuk, hogy drogozott az új osztálytársunk, és elkezdett drogozni ez a MANKÓS gyerek. Aztán ezt az új osztálytársat kirúgták az iskolából. 1 év után már nem lettek barátok, MANKÓS azt mondta, hogy elég, neki ilyen élet nem kell. Akkor megváltozott, és akkor elkezdett velem barátkozni, ha már nem voltak barátai. Segítettem neki ahogy tudtam, autón hordtam őt haza suliból, adtam neki enni, inni, és azt se mondta, hogy köszönöm. 3x a francba küldött, 2x bocsánatot kért, megbocsajtottam neki. Azért küldött a francba, mert hogy akar önmaga lenni. Tudjatok milyen sz@t érzés ez, hogy jót csinálok másiknak és köszönetet sem mond. Máig nem beszél senkivel az osztályban, csak akkor, amikor valamire van szüksége. Múltkor hozzám szólt, hogy mennyi óra van. Megmondtam neki, de ez volt az összes, semmi több, többet sem szólt hozzam se senkihez.


Nagyon rossz érzés, hogy mindig csak csalódok az emberekben. Nem jó nekem egyedül, se barátok, sa barátnő, miben változzak, hogy jobbra alakuljanak a dolgaim? Hol csinálok hibát?


Köszi a válaszokat.


2018. okt. 10. 19:13
 1/7 Luis19 ***** válasza:

Szia!

Ezt a mankós gyereket rázd le magadról.

Neked ilyen barátra nincs szükséged akinek csak akkor kellesz ha hiánya van valamiből.

Nem vagy te papucs!

Mondok neked valamit amit szerintem már te is tudsz.

Ilyen világot élűnk, nincs olyan hogy aki jót tesz azt majd az élet vagy sors meghálálja.

Az ember igazán csak magára számíthat.

Én 18 éves fiú vagyok, ez a kedves "élet" elvette tőlem azokat akiket szerettem, apámat, és az összés élő rokonomat. Igaz nekem marad az anyukám és öcsém.

És tudod mi az érdekes? Hogy egész életemben félre tettem az érzéseimet hogy másoknak örömöt szerezzek! Pénzt adtam, ruhákat, élelmet, figyelmemet, törődésemet!

És cserébe ezt kaptam az élettől.

Volt egy lány akit mindennél jobban szerettem/szeretek ő adott értelmet az életemnek és vele boldog voltam.

És mi lett a vége? Elhagyott egy olyan fiúért aki most leszarja hogy szereti.

Soha nem csaltam meg, megadtam neki mindent amit csak tudtam.

Szeretett engem ő nagyon. De szakítás után 1 hónap elteltével elmondta hogy ő már agusztos végén tudta hogy másba szerelmes.

Érted miért mondom el ezt neked?

Hiába teszel jót valahogy soha nem kapod vissza.

Nekem se nincsennek barátaim.

Egy elkúrt világot élűnk.

2018. okt. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

19:50: Már nem vagyunk barátok, nem is beszélünk. De ilyen mindenki sajnos a mai világban, csak akkor ismernek amikor valamire szükségük van. Iskolaban alap suliban mindig lenéztek hülyének, vertek, csúfoltak, nem volt aki mellém álljon, meg a tanítok is ellenem voltak. Pokoli évek voltak az alapsuliban. Itt közép suliban itt csúfoltak, hogy magyar vagyok, szlovák suliba járok, mert felvidéki magyar vagyok, és nem esett jól. Magyarázkodtak nekem, parancsoltak. De mégis boldogok a párjukkal. Hogy lehet ez? Hogy a büdös életbe? Akkor hol az igazság? Én igazában nem tudnék ártani senkinek, igen robbanekony vagyok, mert nálam is egyszer betel a pohár.


Én is olyan vagyok, hogy ha kérnek adok, segítek ha tudok, ez normális dolog, de akkor mégis miért nem vagyok boldog?


Hisz ez az amit mondok, nem becsüli, hogy volt egy barátja aki őt haza vitte suliból, adott neki enni inni, meg köszönetet sem mondott. Nekem nem kell érte semmi, csak egy szó, és az már milyen jó esik az embernek.

2018. okt. 10. 20:16
 3/7 A kérdező kommentje:
Úgy ahogy mondod; de a büdös francba akkor miért kell ennyit szenvednem? Nagyon rossz ez így.
2018. okt. 10. 20:18
 4/7 Luis19 ***** válasza:

Mert egy ilyen elcseszett világban élünk.

Vannak olyan emberek akik értékelik azt hogy te segíteni akarsz de ritkák az ilyen emberek.

Kapcsolatot akarsz? És mi lesz akkor ha úgy jársz mint én? Vagy esetleg rosszabbúl ? Jó nem minden nő egyforma de nézz egy kicsit körűl.

Páwa gyerekek akiket anyuci és apuci ellát .

Lányok/nők akik nyafognak hogy nincs egy normális kapcsolatuk. Hogy miért? Mert csak pénz meg a kűlső számít. 14 éves lányok úgy néznek ki ment 20 éves. Olyan ruhákat húznak amiből a fél seggük is ki lóg :D

Hol az igazság? El kell szomorítanom téged. De ebben az elcseszett világban nincs igazság barátom.

Nézd hány ember szenved az éhinségen. A milliomos meg a szemétbe dobják ki tőbb ezer eurós vagy dolláros ételeket vagy ruhákat stb. Ha volna igazság akkor nem ilyet életet élnénk.

A magunk falyta nehezen talál olyan párt aki elfogad és szeret.

Ennyi erővel ezt is kérdezheted hogy hol van Isten? Nincs Isten! Ha volna Isten akkor minden ember a földön egyenrangó lenne, nem lennének különbségek, és ez a világ nem csak pénzről szólna.

18 évessen rá kellet jönnöm, hogy ez az igazság!

Ha most én is gazdagnak születtem volna akkor fájna a farkam a világra (bocsi a káromkodásért) de ez így van. Ebben nincs semmi rossz. Mert amilyen életet élek az nem élet.

2018. okt. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Van Isten! Keresztény vagyok. Ne bántsd Istent.
2018. okt. 10. 21:26
 6/7 Luis19 ***** válasza:

Akkor holvan az egyenlőség amit egy létező Istennek kötelessége lenne megadni minden általa megteremtett lénynek?

Te beszélsz az igazságról. Akkor hol az igazság?

2018. okt. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha van kedved írj rám! Lehet hogy segít ha elkezdesz másokkal beszélgetni. Annyi negatívum, hogy én Pesti vagyok. 21/L
2018. okt. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!