Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nincsenek barátaim, hogyan...

Nincsenek barátaim, hogyan barátkozzak?

Figyelt kérdés

Így felnőtt fejjel nem mehetek úgy oda egy külsőre szimpatikus idegen emberhez, hogy: Szia. Szimpatikus vagy és én barátkozni szeretnék veled.

Milyen már ez szerintetek?

Hogyan kellene csinálnom? Köszi a tanácsokat.

31f



2018. okt. 22. 19:19
 1/7 anonim válasza:

Pl. munkahelyeden ha van szimpatikus kollegád, akkor menjetek el ebédidőben együtt ebédelni, és hátha lesz közös témátok, amire majd lehet építeni...

A gyerekkori, sulis, egyetemi/főiskolai körödből senkivel sem tartod a kapcsolatot egyébként?


20f

2018. okt. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

"A gyerekkori, sulis, egyetemi/főiskolai körödből senkivel sem tartod a kapcsolatot egyébként?"


Sajnos annyira szétszóródtak minden hová ezek az emberek a közelemből, hogy csak nagyon nagyon ritkán, a csoda vagy szerencse folytán alakul ki véletlenül egy-egy találkozás és beszélgetés egy régi ismerőssel.

Szinte a képtelenséggel egyenlő, régi ismerősökkel tartani a kapcsolatot, a távolság és egyéb dolgok miatt, legtöbbjük már nős és a szabadidejük túlnyomó részében a feleségével, a családi életével a gyermekével van elfoglalva, amit meg is érték. Ha nős lennék valószínű, hogy én is így tennék. Én nem vagyok még nős, és sajnos barátnőm sincsen és baráti haveri köröm sincs.


Munka helyen sajna nincsen olyan ember akivel haver barátként is megérteném és jól érezném magam a minden napi átlagos munkatársi kapcsolaton kívül.

2018. okt. 22. 19:43
 3/7 anonim válasza:
76%

Értem. :/

Szerintem akkor inkább barátnőt keressél... Mert én úgy tapasztaltam, hogy barátnőt találni könnyebb, mint egy jó barátot...


20f

2018. okt. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Sajnos ez a helyzet most, de nagyon szeretnék barátkozni, baráti társasággal szabad időt eltölteni, beszélgetni, szórakozni, közös programokat szervezni.
2018. okt. 22. 19:59
 5/7 A kérdező kommentje:

"Szerintem akkor inkább barátnőt keressél... Mert én úgy tapasztaltam, hogy barátnőt találni könnyebb, mint egy jó barátot..."


Lehetséges, hogy igazad van. Elgondolkozom azon amit mondtál.

Igazából barátnőt is keresek, meg barátozásra, baráti társaságok felé is nyitott vagyok. Szóval mindkettőt keresem párhozamosan. Aztán meg majd majd az idő megmondja mi alakul, de természetesen barátnőt is keresek és a barátnő keresés van első helyen.

2018. okt. 22. 20:07
 6/7 anonim ***** válasza:
8%

Amit sokan hanyagolnak:

Teljes önismeret

Majd ami kulcs fontosságú: Kommunikáció.


Ami hasznos: Arc és jellem diagnosztika.


Én pl napokban voltam fülészeten hallójárat gyulladással.

Ott az egyik várakozó nekiesett szavakkal az egyetlen egy kinti ápolónak... Oda mentem s mondtam hagyja abba s foggalma sincs mennyire ember hiány van az egészségügyben, ráadásul a 3 dokiból 2 műtéten van... Nézzen fel netre (indeed-en) 2.5oldalnyi állás hírdetése van csak a kórháznak!!!

Szóval vegyen vissza! Én már második teljes napomat töltöttem ott várakozással!


Eléggé beégett az úr...s mindenki más csak kussban nézett.


Egyik idős bácsi később mellém ült s mondta igazam volt, de azon főleg meglepődött, hogy én 25éves fejjel talpraesetten oda álltam.


Majd beszélgettünk a rendelés végéig s mondta örült, hogy megismerhetett; más szinten vagyok teljesen mint az emberek zöme, nagy élet tapasztalat ilyen fiatalon.

Mondtam a 70éves bácsinak: Köszönöm, de ilyen fiatalon még korai kimondani az "élet tapasztalatot" :)


Inkább az a csendes megfigyelő vagyok s elemezgetek mindent, ha pedig fel kell szólalni oda teszem magam.

Nem éreztem volna magamat embernek, ha csendbe tűrtem volna s nem állok ki a másikért.


A szimpla kommunikáció sok féle formában jöhet, a lényeg hogy nyitottak legyünk s emberségesek.


Legyen szó váróterem, buszmegálló, kávézó...stb

Akár hova megy az ember mindig van lehetőség nyitásra.


Onnantól pedig jön magától, ki az akivel csak 1x váltasz pár szót vagy lesz-e még következő alkalom.


Ami fontos az önismeret mellett: Normál önbizalom - önmagunk elfogadása vagy/és fejlesztése.


Az ember bele se gondol, hogy ez a sok apróság mennyire megváltoztathat minket s mennyire meghatározó az életünkben.


Alapból sok dolgon elmélkedek, nem csak önmagam dolgairól, hanem másokról s az átlag emberek mentalitásán...stb


INTP-T személyiség átka


Ezt sokszor több órás esti biciklizés alatt teszem meg; mozgás, levegő s egyedül én s gondolataim.


Rohanó világban elfeledjük ezeket s észrevenni azokat amik körül vesznek - legyen az egy csillagokkal teli égbolt vagy a táj látványa.


25N

2018. okt. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
8%

3#as

Ha szerinted egyszerű párt találni, abban tévedsz. Majd megtapasztalod.


Mennyi komolyabb kapcsolatod volt eddig s mennyi ideig?


20 évesen nekem már volt 2 éves kapcsolatom s akkoriban másik kapcsolatomból 2 év pipa (az volt 5 éves), majd fél év s legutóbbi 2 hónapba fulladt, megcsalt...


A fél éves kapcsolatombeli fiatal úr pedig napogban keresett fel (ő dobott mert félt a kapcsolattól) most meg mászkál utánam.


Hidd el nem olyan egyszerű, épp olyan nehéz mint igaz barátot találni.


A haverok meg más - néha hozzájuk csapódok pizzázni, kávézóba eldumálgatni.


Nekem 2 "barátom " van , egyik apám lehetne majdnem, másik pedig 10 évvel idősebb. Ezért idézőjeles barátok.

2018. okt. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!