Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tudok tenni?

Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
A legjobb barátom borzasztó önbizalomhiányos, és sok téren negatív. Elvesztette az érdeklődését mindenben. Próbálok rajta segíteni foggal, körömmel, de nem látom úgy, hogy jobb lenne a helyzet. De persze ez azért is van, mert ő nem képes elfogadni a segítséget. Nem engedhetem, hogy ez tovább fajuljon, mert egyszerűen látom magamon, a környezetén, hogy kezdjük átvenni ezt a negativitást. Mit tudok tenni?

2018. nov. 4. 15:40
 1/1 anonim válasza:
Fel kell keresnie egy pszichológust. Tudom, ha nem fogadja el a segítséget, nehéz lesz, de ajánld be egyhez, mondd el neki, hogy nem tudod/tudjátok nézni, hogy kitöri a nyakát. Mondj el neki mindent, hogy mit látsz rajta, mit érzel. Mondd el neki, hogy ha az emberek azt érzik, negatív, messziről el fogják kerülni. A magány nem jó, sokszor olyan dolgokra kényszeríti az embert, amit ép ésszel nem tenne, nem gondolna rá. Saját tapasztalatból beszélek. Évekkel ezelőtt egy kisebb depresszióm volt. Nem a szokványos érvágós, nem a szokványos tini depi. Hanem színtiszta magány, ülni otthon, egész nap kattogsz, nem vagy elég jó a családnak, a barátnak, valakinek,aki fontos. Én gyógyszerekhez nyúltam, de megúsztam. Én csak azt mondom, nem kívánom ezt senkinek. Ahogy azt sem, hogy ezt végig nézzék. Mondd el neki, hogy menjen el, egy próbát megér, és ha nem tetszik neki, akkor nem kell többször. Meglátod, ha egyszer elmegy, ha kiadja egy idegen előtt azt, ami a terhére van, enyhít magán és egy szakember igyekszik segíteni. Neked pedig támogatnod kell, hogy érezze, mellette vagy. Mondd el neki, hogy mit érzel, félted, nem akarod, hogy így érezzen. Sok sikert, vigyázz rá.
2018. nov. 5. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!