Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Már hányingerem van ha az...

Már hányingerem van ha az egyetemen meglátok egy baráti társaságot és köszönnek egymásnak. Hogyan csatlakozhatnék egy közösségbe?

Figyelt kérdés

2018. nov. 21. 21:29
1 2
 11/16 Are You Scorpio ***** válasza:
27%
jah ez szanalmas az ilyen kis masokat kizaro csoportosulasok kulonbnek erzik magukat kozben egymast probaljak tamogatni a nyomorukban xD
2018. nov. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
80%

Tényleg jó az, amit előbb is írtak, hogy egyedül lévő emberekhez érdemes csatolni. Esetleg ha van valami tevékenység az egyetemen belül, oda is jelentkezhetsz, ott más emberek vannak, hátha könnyebb ott találkozni rokonszenves emberrel.

Majdnem pont így vagyok tanárin, az egyik szakomon hiába mentem oda valakihez, ha egyedül is volt beszéltünk pár szót, majd jött a társasága, és nem tudtam becsatlakozni. Ebben a félévben abból a csoportból köszönésen kívül senkivel sem beszéltem. (másodéves vagyok). Szerencsére a másik szakomon általában van kivel beszélgetnem órák előtt, de ez is csak az első év második felében alakult ki. Illetve önkénteskedek, így azon a heti 1-1 napon is van társaságom.

Igaz eddig senkivel sem jutottam el, hogy együtt menjünk valahova sulin kívül.

2018. nov. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Az onkentes munka valoban jo otlet.
2018. nov. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
60%

Nem most voltam egyetemista vidéken. Ez 20 éve volt, de akkoriban így lettek viszonylag hamar ismerőseim, barátaim:

- koliban laktam (2x4 fős 'lakóegységben' ebből hatan szak- és évfolyamtársak voltunk, és még a szintünkön többen)

- jártam sportolni (aerobic/ callanetics, úszás, barlangászat)

- összejöttem egy sráccal, akinek odajárt a testvére és még kb. 10-en a sulijukból - velük + a barátnőjükkel lettem egy társaságban

- voltam gólyában, onnan többeket megismertem (felületes haverok lettünk, de pár mondatot mindig váltottunk)

- harmadévesen új koliba kerültem (családiasabba) + bekerültem a HÖK-be, de addigra már elég sok ismerősöm, és néhány barátom is lett :)


A közös programok, gyakorlatok, szemináriumok (interaktívak), 'szakkörök', közös érdeklődési kör könnyebben összehozza az embereket. Sok szerencsét!

2018. nov. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Mindenkinek ment a zöld kéz köszönöm a segítséget remélem sikerrel járok. Ha feltudok majd mutatni valamilyen eredmény biztos leírom majd ide hátha majd valaki idetévedőnek én is tudok majd segíteni. :)
2018. nov. 22. 13:35
 16/16 anonim ***** válasza:

ahogy írták: vagy önkénteskedés vagy valamelyik (csapat)sport lesz a kulcs, ha nincs meg a "trendi" kisugárzásod, akihez csak úgy csapódnak az emberek. a gólyatáborról már úgyis lemaradtál :)

nekem amúgy csont nélkül bejött, hogy elmentem több "tesi órára" is (röplabda, fallabda, stb ... bármi, csak nem a kondi teremben feszengés), ahonnan megismertem pár embert, majd az ő szobatársai/barátai/barátnői jöttek egy idő után maguktól, sokukkal a mai napig tartjuk a kapcsolatot nem "csak facebook ismerősök" lettek.


próbálj meg nem félni attól, hogy mi lesz, ha nem leszel szimpatikus egy idegennek! ha így lesz, akkor sem leszel hátrébb, viszont ha mégis megmarad ismerősnek/barátnak, akkor máris sínen vagy

2018. nov. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!