Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Youtuberekkel nem lehet...

Youtuberekkel nem lehet barátkozni átlagemberként?

Figyelt kérdés

Van egy youtuber (100k feliratkozó körül) akivel sokat beszéltem és elmegyek eseményekre ahol megjelenik és odamegyek hozzá beszélgetni, mert ilyenkor legalább biztosan választ lehet kapni (kommentekre sose írnak vissza kb). Rendes beszélgetések, kérdezek, mesélek magamról, barátkozom. Már meg is ismer, a nevemet nemtom tudja-e mert mikor először bemutatkoztam lehet nem is figyelte és nem gondolta h még ennyit lát.

Na szóval, hiába teperek, olyan érzésem van, hogy ennél a szintnél nem lehet feljebb lépni. Mert ha újabb barátokkal látom vagy akikkel közös képet posztol, azok mind szintén híresebb emberek. Egyedüli átlagember akit látok körülötte az a BFF-e, de őt is így "ismerik" rajta keresztül az emberek, de különösebb munkássága nincs.

Nagyon szerettem volna én barátjává lépni, mert sok közös van bennünk, tényleg tök jól beszélgetünk szóval nem csak messzi távlatból mondom ezt. De nem nagyon nyit felém, hogy akkor mégis valamikor beszélni, ő nem érdeklődik, mert nem két lábon járó promóció vagyok.

Nem tudom mit tegyek még, ember nem érdekel hogy neki mi a "munkája", én mint ember kedvelem és mintha falat húzna maga köré.

Mit tehetnék? Ha ezt így felvázolom neki, attól félek hogy megbántana és még jobban egy senkinek éreztetne engem, vagy fogalmam sincs mi lehetne még a reakció. Vagy tovább örlődöm a frusztrációban és teperek utána, hátha egyszer valami változik.



2018. nov. 29. 17:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Kiről van szó,tudhatjuk?

A Youtuberek(nem mind) dolgoznak is a videózás mellett,így elhiszem hogy nincs ideje barátkozni komolyabban.Ha tényleg nagyon kedveled emberileg,akkor légy türelmes.Így is elérted hogy megjegyezzen.

Ez egy jó kezdő lépés.

De a leírásod alapján az illető kicsit elszállt magától.

2018. nov. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nem szeretném leírni, mert nem akarok ezzel kellemetlen és negatív visszhangot adni neki. Lányról van szó, beauty témában van és nem dolgozik, ráér eseményekre járogatni is hétköznapokon.

Lehet csak én látom túl negatívan a helyzetet.

Lehet azzal jönni, hogy aki nem keres és nem érdeklődik azzal ne foglalkozzunk, de károm ezekből a jó beszélgetésekből nem származik. Hátha másnak már összejött így? Mert más videósnál láttam, hogy pl legnagyobb rajongóikkal csináltak házibulit, és van aki igazi baráttá lépett (Maris csatornáján látni ezt).

2018. nov. 29. 17:35
 3/12 anonim ***** válasza:
Mert neki te csak egy "rajongó" vagy, egy a sok közül, nincs rád kattanva úgy mint te rá.
2018. nov. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Értem.Te megtetted amit lehetett.Ha nem az a bulizós tipus,vagy zárkózottabb a valós világban,akkor nincs mit tenni.
2018. nov. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Igen 3-as igazad van. De mint mondom, nekem az adott egy löketet, hogy a Marisnál mennyire bejött ez valakinek. És hátha nekem is bejöhet ennél a személynél, hiszen egy városban lakunk és szimpi és örülnék ha vele lóghatnék.
2018. nov. 29. 17:49
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem abból sose lesz egyenrangú barát ha valaki rajong a másikért. Azt kiskutyának hívják.
2018. nov. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy átlagemberként megismered, összebarátkozol vele, aztán közli, hogy amúgy híres a neten. Te azért akarsz összebarátkozni vele, mert ismert videós, ez így nagyon minimális eséllyel jöhet csak össze.
2018. nov. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

7-es, a múltba már nem tudok visszamenni. De nyilván örültem volna, hogyha olyan szerencsés vagyok hogy pl közös óráink lennének vagy bármi.

Mindketten felnőtt korúak vagyunk, szóval nem is az a tény áll fent, hogy 10 éves kislány rajongása.

Én egyenrangúnak kezelem őt. Pont ezért van bátorságom közeledni felé, nem csak félénken egy képet kérek és csá, mert hogy ő hú de másvilági ember lenne.

Talán azt gondolnám új lépésnek, hogy megkérdezni, akar-e valamikor összeülni vagy ilyesmi. Aztán meg a reakciójából láthatom, mit is gondol. Mert nyilván most se koppint le, mert kedvesnek kell lennie mindenkivel.

2018. nov. 30. 10:30
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nem fog menni. Neki ez egy munka. Nyilván kedves veled, mert belőled is él. Én is kedves vagyok az ügyfelekkel, muszáj. De barátság nem igazán alakult még ki így. Munkatársakkal előfordul, de ügyféllel szinte soha.
2018. nov. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

gondolj bele, hogy ha neki 100e követője van, akkor nagyjából ennyien kezelik őt barátként és szeretnének vele időt együtt tölteni. neki meg nyilván max néhány emberre van ideje. ráadásul nem tudhatod, hogy akar-e új barátokat, vagy meg vannak neki a saját barátai már évek óta - akiket nem látsz a csatornáján, meg az eseményeken, mert velük a privát idejében találkozik, nem a nyilvánosság előtt, nem munka közben.

meg azt se felejtsd el, hogy ő többé-kevésbé a nyilvánosság előtt éli az életét, egy csomó ember egy csomó mindent tud róla és ha nem tart ezektől az emberektől valamekkora távolságot, nem óvatos velük, akkor nagyon könnyen nagyon csúnya csalódások is érhetik, ha valakit könnyen barátjává fogad, aztán akár szándékosan, akár csak véletlenül visszaél az ő bizalmával.


ne felejtsd el, hogy az ilyen hírességek, még ha betekintést is adnak a magánéletükbe, azért nem az egész életüket élik a nyilvánosság előtt. csak annyit mutatnak meg belőle, amennyit ők akarnak (a barátaikból meg jobbára csak annyit, amennyit a barátaik hagynak nekik, mert ugye nem mindenki akar szerepelni attól, hogy van egy ismerőse, aki szerepelni szokott). többek között ezért is látsz valószínűleg inkább más hírességeket és hozzá hasonlóan szereplő személyeket, mert ők azok, akik hozzászoktak a szerepléshez és vállalják is, hogy szerepeljenek vele, míg a személyes barátok, vagy akár rokonok, akikkel jó eséllyel sokkal több időt tölt, mint a hírességekkel egyszerűen csak nem akarnak szerepelni).


azt sem árt észben tartani, hogy akármennyire őszintén és magát adva szerepel, amikor te a neten látod őt, az valamilyen szinten egy szerep, nem az ő teljes személyisége. csupán az a része, az az arca, amit a nyilvánosságnak szán. a személyes hisztijei, káromkodásai, bizonytalanságai, kétségbeesései, dühe, egyéb, nem a nyilvánosságnak szánt részei a személyiségének nincsenek kint a neten, mert azokat akár udvariasságból, illemből, óvatosságból, titkolózásból, vagy egyéb okból ő nem akarja megmutatni.

ugyanúgy, ahogy téged sem ismernek 100%-ban egyformának a munkahelyeden, edzőteremben, párkapcsolatban, szülők és más rokonok közt. mindenhol egy picit más arcodat mutatod, mindenhol egy picit máshogyan viselkedsz, mert meg kell felelned az adott közeg elvárásainak, a velük kialakult viszonyrendszernek. ettől még te mindegyik helyen önmagad vagy, nem játszod meg magad, de mégis picit máshogyan mutatod, más viselkedést, gondolatokat hoz ki belőled a közeg.

2018. dec. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!