Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit csinaljak, hogy baratnomne...

Mit csinaljak, hogy baratnomnek megjojjon az esze?

Figyelt kérdés
25 evesek vagyunk, 9. ota baratnok, de azt hiszem, sose volt meg ilyen hulye, mint most. 1,5 evvel ezelott felment a fovarosba a frissen osszejott parjaval egy alberletbe. Talalt is munkat, ugy tunt, az o elete is jol alakul. Meg a lanyom keresztelojere is lejott pedig ritkan talalkozunk. Aztan szakitottak a parjaval, a parja riasztofegyverrel lovoldozott a lepcsohazban, megkeselte a szomszedjukat, aki nem halt meg, de a parjat kikoltoztettek Pestrol. Baratnom pedig ott maradt az albiban. Ok amugy mar csak kenyszerbol laktak egyutt, mert baratnom a nyuves macskaja miatt csak ezt az egy albit talalta maganak ezt sem birta fizetni. A fiu elment, o maradt hat valahogy csak boldogult bar en akkor is mondtam neki, hogy az az 50-60 ezer semmi ami marad koltopenznek, ennyit nem er. Aztan kirugtak es most elvallalt egy olyat, aminel 40ezer ft koltopenze marad. Okj, diploma nelkul ment Pestre, nem erdeklik a gyari melok a takaritas, a raktaros, kasszazos, arupakolos, pultos munkak ezekkel mind tobbet lehetne keresni. Megneztem a brutto fizeteseket ugyhogy nagyjabol kepben vagyok. Multkor is mondtam neki, hogyha mar masodallast akar, elmehetne takaritani csaladokhoz, mert jol fizet. "Jajj hagyjal mar a takaritassal.." Inkabb nyomorog, minthogy jol keressen, mert neki a puccos taskas, ekszeres boltok kellenek, ahol lo-szart sem fizetnek. Haza nem jon, azt mondta meg meg is haragszik, ha meg egyszer felhozom a temat, mert nem akar gyarban meg pultoskent dolgozni. Annyira utalja ezt a megyet, hogy inkabb nyomorog. Lehet ra valahogy hatni vagy felejtos?
2018. nov. 30. 19:19
1 2
 1/11 anonim válasza:
88%

nem vágom mi a baj

a balhés fickó otthagyta nem?

ha ő szereti igy az életét miért akarsz beleugatni?

örüljél neki h nem őt késelte meg az az állat

ha hazamegy és szarul érzi magát az neked mért jobb?

2018. nov. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%
SEMMIT! HAGYD A FRANCBA!
2018. nov. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
Igaza van, közöd semmi. Az ő élete, ő dönti el mit akar dolgozni, ha nyomorgni akar az is az ő dolga.
2018. nov. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%
Te miért pörgeted magad más életén? Nincs hozzá sok közöd.
2018. nov. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%
Nem tudsz mit tenni, az ő élete.
2018. nov. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%

De ha neki így a jobb, akkor miért menne el olyan állásba, ami szerinted a helyesebb? Neki nem az.

Amúgy 40 ezer ft költőpénz nem is rossz, sokakat ismerek, akiknek közel sincs annyi. Bár ha vinni akarja valamire, saját lakás, miegymás, ugye... De ez az ő dolga.

2018. nov. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Es miert kell bunkonak lenni, a normalis valasz nem megy?

Azert, mert napi kapcsolatban vagyunk, legjobb baratnok es faj latni, hogy nyomorog.

Nem hiszem el, hogy valakinek jo 40ezer ftbol. Meg allasajanlatokat is kuldtem, de egyiket sem fogadta el. Mondtam, hogy lakhat nalunk a vendeghazba es segitunk munkat keresni itthon. Azert nem olyan kilatastalan itt, en is dolgozom jelenleg.

De akkor meg majdnem letiltott. Pedig mi nem kertunk volna tole egy fityinget sem.

Sajnalom ha ilyen empatikus vagyok es rossz latni, hogy vegetal. Mert ez csak kajara eleg. Es emberek vagyunk, nem hiszem el, hogy neki nem rossz, hogy nem tud a hobbijara penzt aldozni vagy beulni valahova. Nagyon onerzetes munka teren csak az a baj, hogy ahhoz tanulni kellett volna, hogy nagyon jol fizeto munkaja legyen. Mar a hitelkeretebol is hasznalt fel, ami szerintem nagyon nem jo..

Csak segiteni szeretnek neki szerintem o sem ezt akarja, de nem nagyon tud lepni.

2018. nov. 30. 19:39
 8/11 anonim ***** válasza:

Valamiért úgy döntött hogy neki ez a jó.

Elhiszem hogy fáj látni de ha tovább forszírozod a témát lehet tényleg letilt.

2018. nov. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Segíteni csak azon lehet, aki igényli és el is fogadja.

Jelen esetben barátnőd nem igényli segítséged, ezért zaklatásnak is veheti erőszakoskodásod.

Hiába javasolsz bármit a te meglátásod szerint, ő nem tud a te fejeddel gondolkodni (ahogy te sem az övével!), ezért - ha elfogadja is javaslatod, nem tudja úgy végigcsinálni, mint te képzeled.

Hagyd, hogy csinálja dolgát, irányítsa életét a legjobb tudása szerint, viszont biztosítsd arról, ha segítség kell, rád számíthat.

2018. nov. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hát jó.. 😭
2018. nov. 30. 19:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!