Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ez vajon normális, vagy csak...

Ez vajon normális, vagy csak én vagyok ennyire életképtelen?

Figyelt kérdés

Aránylag kedves, jó humor, értelmes és dekoratív lány vagyok, aki közvetlennek tűnik és látszólag gyorsan szót ért a legtöbb emberrel. Emellett mivel szeretek korrekt lenni, az esetleges közeledési kísérleteket már az első pill-ban igyekszem rövidre zárni és közölni az esetleges "udvarlóval", hogy max. barátság lehet köztünk.


A gondom az, hogy bár ez egy darabig működik is (sőt volt, hogy a legjobb barátom is 1-1 ilyen fiú lett), viszont idővel elkezdenek nagyon durván rámtelepedni, megmondani, hogy mit és hogy csináljak, erkölcsileg bírálni, majd mikor elegem lesz, akkor idegbeteg módon nekem esnek, és a sokadik alkalom után "leépítenek" és kb. tudomást sem vesznek rólam. És/vagy mindenféle dolgokat terjesztenek rólam....



Kérdés: ha ők a barátaim, akkor miért viselkednek így? Egyáltalán, mi lesz az oka ennek a pálfordulásnak?

Vagy csak én vagyok ilyen béna, hogy nem tudok fenntartani egy barátságot?


Szórakozni sosem szórakozom velük, mivel nem lenne fair + egyébként is tök nagy szívás lenne.

Emellett monogánmtípus vagyok és a hosszútávú, komoly kapcsolatok híve.


29,l


2018. dec. 13. 20:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

2 oka lehet:

1. Fáj nekik, hogy friendzone-ba kerültek és egy idő után ezt már nem tudják titkolni, végül kibukás és lelépés képében jelenik meg mindez.

2. Ahogy múlik az idő, egyre jobban megismernek, meglátják a hibáidat és próbálnak tanácsot adni, de mivel te ezt elég rosszul reagálod le és kb. tudtukra adod, hogy tojsz a véleményükre, illetve nem fogsz változtatni a kedvükért, ezért kiábrándulnak belőled és már nem lesz kedvük veled barátkozni.

Nem ismerlek, szóval nehéz eldönteni, hogy kiben van a hiba.

2018. dec. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

“elkezdenek nagyon durván rámtelepedni, megmondani, hogy mit és hogy csináljak”


Ennek köze lehet ahhoz, hogy 29 évesen lányként hivatkozol magadra? Gyerekeskedsz, cukiskodsz, sokat panaszkodsz? Valamivel kiváltod, ha sűrűn megtörténik. Szerinted mi lehet?

2018. dec. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
44%

Valószínűleg játszod a Hamupipőkét, agyonsminkeled magad, közben meg még szűz vagy. Ez szúrhatja a szemüket. Meg az, hogy te mindent olyan nagyon tudatosan akarsz irányítani.


Görcsös vagy (?). Kb ennyi. Én biztos megrépáztalak volna már. Kibúvót nem szoktam elfogadni.

2018. dec. 13. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát ebből nekem az jött le hogy ők Neked nem a barátaid. Csak talán az ismerőseid. Szerintem nincsenek meg a közös dolgok az életetekben... Egy "baráttal ,, jól meg kéne hogy értsétek egymást, és sok dolog kéne hogy legyen amit szerettek közösen csinálni...


A hirtelen fordulásnak az is lehet az oka - hogy ők (hiába mondtad nekik) többet akarnak mint barátság. Végig azt tervezgették belül hogy majd ha jobban megismeritek egymást - akkor még más is kialakulhat. De aztán egy idő után rájöttek, hogy te tényleg nem akarsz mélyebb kapcsolatot - ezért kiszabadult a gőz a fazékból.


Ha barátot akarsz akkor finoman kezd el keresni, és vigyázz hogy közeledsz a pasik felé. Legyen sok közös tulajdonság, amit mindketten szerettek, és ne legyen nagy a vonzalom.


Ha viszont párkapcsolatot akarsz - akkor ha egy pasi nem jött be.., utána ne akard magadnak már barátnak.

(De ez csak saját vélemény..)

2018. dec. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem nem vagy életképtelen, csupán egy dolgot meg kell tanulnod. A probléma a friendzone dologban van. Mert ha bevallja neked egy srác, hogy kedvel, tetszel neki és legfőképpen Érez valamit irántad, Szerelmes beléd akkor a max. barátok lehetünk dologtól neki még meg maradnak az érzései. Azaz máris nem lehettek csak barátok.


Mi zajlik le a srácban? Hogyan lesz ilyen "fura"?

Vívódik+Szenved.

Próbál a barátod lenni és vissza fogni az érzéseit ami eleinte, rövid távon működik. Lehet hogy magában próbálja valójában elintézni, leküzdeni, meggyőzni az érzéseit, és tényleg igazán komolyan venni a csak barátságot. Aztán ahogy tellik az idő, egyre flusztráltabb lesz a belső harctól. Úgy érzi kihasználod, váratod, játszol vele. Nem képes már tovább türelmesen várni, hogy valami változzon, hogy végre ne csak barátok legyetek.


Aztán kezdődnek az ilyen "furcsa dolgok". Amit jogosan furcsálsz elvégre megbeszéltétek, hogy csak barátok lesztek és ő bele egyezett. Viszont tanuld meg, hogy az érzéseket nem lehet megbeszélni. Ezért hiába mondja (hazudja) neked a srác hogy "nem baj" "neki jó így is" a

ha egyszer bevallotta akkor az úgyis marad. Semmilyen esetben sem mondaná el neked az igazat, kivéve ha már egy igazi esélyt látna meg rá, hogy most tényleg össze jöttök.(Csak képzeld el mekkora lelki erő és elhatározás kell hozzá, hogy a barátságotokat kockáztatva bevalljon valaki egy ilyesmit!)

Na de vissza térve a furcsaságokhoz, elkezd nyomulni

-Hogy hamarabb eredményhez jusson

ezkezd bírálni megmondani mit hogyan tegyél

-Levezeti rajtad a frusztrációját aminek gondolgom már átélted a kellemes megnyilvánulásait (ami jött ugye a belső vívódásból + abból hogy minden nap ott vagy előtte és a hormonok meg a saját zép mosolyod az dolgozik)


A csúcspont aztán márcsak az amikor veszekedtek, kiakadtok egymásra ahol vagy elmondja a dolgait vagy nem. Az utóbbi esetben lehet furcsa, hogy hát ennek meg mi baja? Elvégre te nem tettél semmi rosszat csak amit megbeszéltetek. Valójában ő téged utál/okol az miatt amit csináltál vele.... pontosabban csak okolna! De mivel megbeszéltétek és ebbe ő is bele ment ezért nem teheti. És az ilyenekből jönnek ki az olyan érdekességek hogy mindenféle furcsa dolgok miatt akad ki rád (mintha menstruálna), annak érdekében, hogy következetes maradjon és ne mondhasd neki azt, hogy "Jaaah hát ha ez neked nem jó akkor miért nem léptél ki a baráti kapcsolatunkból?"

Aztán a valahányadik veszekedés után már tényleg elege lesz és onnantól feladja. Aztán attól függően mennyire értelmes vagy tudomást sem vesz rólad többé és csak egy többé-kevésbé rossz emlék maradsz, vagy minden szart híresztel rólad.



Na de miért is marad inkább ilyen kapcsolatban veled szenvedve minthogy kilépjen (ami ha bele gondolsz logikusabb lenne)? Mert (úgy érzi) nem érné meg neki. Az ő nem előre látó szerelmes állapotban úgy van vele, hogy "Hát nem lett a barátnőm, de legalább teljesen ne veszítsem el őt, az érzéseim miatt."


Szóval mint láttad ezek az eredmények így is úgy is rosszak. Ezért ilyen veszélyes ez a szerelem bevallás dolog a egy barátnak (jól megmondtam mi xD?).


Hogyan kellene szerintem ennek működnie?

-Vagy Összejöttök

-Vagy Nagyon sokat romlik a kapcsolat. Habár ennek a mértéke (nagyon sokat vagy nem nagyon sokat) attól is függ, hogy kikről van szó :D


Na ez lenne a Standard (Alapértelmezett) szerintem, aztán ennek még vannak ritka alfajai, de az már ember és kontextus függő.


Aztán ha tényleg nagyon vicces meg csinos vagy akkor kérdezhetnéd: "Akkor most dobjam minden fiú barátomat a levesbe :O???". Nem, viszont :D mivel veled már többször is elofordult ilyen azért most egy jó darabig ne menj bele ilyen kapcsolatokba, illetve ha vannak nagyon közeli fiú barátaid akikket nem tudsz hova tenni annyiban faggasd ki őket, hogy velük mi a helyzet, akár mutasd meg nekik ezt a kommentet, ha tényleg csak barátok vagytok akkor nem lesz belőle baj ha ilyennel faggatod.


Na és azt hiszem ezzel a végére is értem a sztorinak. :O fuhhh hosszú volt pláne telefonról. Remélem kapok pár zöld kezet meg esetleg egy köszit. Remélem hogy segítettem!

F/20

2018. dec. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Lemaradt:


"Semmilyen esetben sem mondaná el neked az igazat, kivéve ha már egy igazi esélyt látna meg rá, hogy most tényleg össze jöttök."

Ezt úgy értettem, hogy "Miután már a friendzone -ba került

2018. dec. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

#5

Kaptál tőlem egy zöld kezet elismerésem jeléül, hogy ennyi szöveget bepötyögtél. :D Különben meg igazad van.

2018. dec. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 October15 ***** válasza:

Tehát: A barátodnak nevezed őket de amúgy nem csinálsz velük semmiét és leszrod a véleményüket... Jaj mi is lehet itt a baj.. :D Az, hogy a barátodnak nevezted őket. Nem azok.. pontosítok: te nem vagy/voltál a barátjuk.


Persze ettől még nem kell idegbetegnek lenni de azért pls.. :D Ha egyszer valaki le se szr akkor azzal miért kellene a továbbiakban is foglalkoznom?

2018. dec. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!