Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hol találok olyan embert mint én?

Cserematyi kérdése:

Hol találok olyan embert mint én?

Figyelt kérdés

Alapvetően mezőgazdasággal foglalkozom, de ezen kívül az élet még nem tett elém olyan feladatot, amit ne rudtamvolna megoldani, kivéve egyet és ez a következő:

Nem találok olyan embert amki képes 1dolognál többről beszélni. Rengeteget foglalkozok elketronikával, szamítástechnikával, főzök, hazat burkolok, autót/traktort szerelek, álattenyésztek, a kémia/elektrokémia sem áll messze tőlem, hagyományőrzök, lovagolok es ezek még csak a felszínes dolgok.

Leginkább az zavar, hogy van informatikus ismerős, vele tudok alkatrészekről beszélni, masik ismerős programozik, vele arról, de nem találok olyat, akivel az erdeklődési köröm legalább félről tunánk beszélgetni, úgy hogy nem sötét mint egy feketelyuk. (Ez sem helyes, mert a feketelyukak sem sötétekn de na :D)


2019. jan. 10. 08:54
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Na és azt tudod-e hogy kell digitális kamerához olyan áramkört csinálni ami képes vezeték nélküli ~30fps videójel továbbításra és nem kerül 20e-kbe? Vagy tudsz-e házilag többrétegű pcb-t készíteni esetleg npn tranzisztort? Szoktál-e marinálni húst? És láttál már assembly kódot?

Ezek itt az igazi kérdések.


Nem egyszerű még munkahelyen sem, főként a mai rohanó világban amikor legtöbb embernek saját magára sincs szinte ideje. Főként ha hasonló érdeklődésű barátnőt keresel ...ajaj. Valahol ott vannak az életben, de nincs konkrét gyűjtőhelye az ilyen embereknek, talán a sors, az élet összehoz velük ha szerencsés vagy, legalább is nekem így tűnik.

2019. jan. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

A kamerakép átviteléhez 2db arduino nano wifis adapterrel való összekapcsolásával megoldható. Nem egy áramkör, meg plusz táp kell neki, de megoldható.

Én sós pácolásnak szoktam hívni, mert kissé jobban ízlik a magyar nyelv.

Több rétegű pcb, még nem próbálkoztam vele, de nagyon jó ötlet :D

Npn tranzisztort megroppantott diódából csináltam, es hol működött hol nem 😂

Nem ált szándékomban még bios-t írni, nem foglalkoztam asembler kódokkal, viszont most tettem tönkre egy régi alaplapot, ugyh a bios chip programozásával most fogok foglalatoskodni 😁

2019. jan. 11. 06:14
 13/14 A kérdező kommentje:

Bocsánat elírtam.

*Nem foglakoztam Assembly kódolással.


Amúgy meg sajnálnamz at a marikát, akin elácsorognék.

Volt barátnőm meg matyinállt.

(Milyen szép a magyar nyelv 😂😂😂)

2019. jan. 11. 08:46
 14/14 anonim ***** válasza:

Sajnos az arduino és mikrokontroller ide kevés, arduino uno azt hiszem 300x200 1-bit képet is alig tud tartani és nagyon lassú még videó továbbításra is.


Többféle marinálás is létezik gyümölcs alapú, sav alapú, fűszeres pl. ananászos. A pácolás szerintem ezt nem fedi le, sok mindennek nincs magyar megfelelője vagy ha van nem fedi le a jelentést tökéletesen. Ez az érdekes a nyelvekben a dolgok nem ugyan azt vagy nem ugyan olyan értékű lefordítva, de ez ide oda játszik.

Pl. Ismerős,haver-friends(ezt angolok így kezelik)


Assembly jó memóriában programok elemzésére is, én erre szoktam időnként használni.


Szerintem a széleskörű tudás érdekes, bár mindenkit abszolút minden nem fog érdekelni, tökéletes lefedés szerintem nincs.

2019. jan. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!