Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan segítsek neki?

Hogyan segítsek neki?

Figyelt kérdés
Sziasztok . Van egy 21 éves barátom , akit már kiskorom óta ismerek. Van sajnos egy betegsége , amiről nem tehet . Ez miatt sajnos sokan bántották , oviban és iskolában is ... Én játszottam vele csak egyedül , a többiek elkerülték csak mert "màs„ pedig egy nagyon szeretnivaló ember . 6 éves volt mikor a szülei meghaltak egy autóbalesetben , ahol ő is benne volt az autóban , tulajdonképpen látta a szülei halálát ... Az eset után a nagymamája nevelte , és az iskolapszichológus heti 3 órát beszélgetett vele , de nem szólalt meg soha . 6 évesen értetlenül álltunk egy ilyen eset elôtt , és sajnáltuk nagyon de sokan még így is piszkàlták . Szülei halála után teljesen magába zárkózott , mikor odamentem hozzá akkor megkért hogy ne bántsam ... :( 8 évig nagyon semmit nem szólt és ez nem vicc , szülei fényképe mindig ott volt nála , társalogni senkivel nem akart , osztálykirànduláson soha nem jött el . Beszélték hogy speciális iskolában kellene járnia , de épelméjű csak megviselte , rànyomták a "nemnormális bélyeget" . 8 ban különböző iskolába mentünk , és így nem nagyon találkoztunk . De most hogy ő 21 éves , igy tudunk mindennap beszélni . Múlt héten , mondtam neki elmennék szívesen hozzá , ő nem nagyon ragaszkodott hozzá . Gondoltam meglepem , így hát elmentem hozzá , nem igazán örült , mert a szülei házában lakik ahol látszólag nem csak egyedül él ott ... Úgy értem , úgy él ott mint ha 3 an laknának ott . Főzött nekem ebédet , jót ettünk és örültem hogy végül szívesen fogadott . Tegnap , barátnőimmel beszélgettünk és megláttam őt , odahívtam magunkhoz és bemutattam a barátaimnak mert hát egy sincs neki ... Mondta hogy "tudom hogy örülsz annak hogy a szüleim meghalltak , és hogy te meg a többiek jót nevettetek rajtam , mikor teljesen magam alatt voltam " . Nem tudtam mit mondjak , majdnem sírtam ettől , én szeretem ezt a fiút , és vele is szeretnék lenni de így nem tud közel engedni magához senkit ... Tegnap óta próbálom elérni de semmi . Tudom hogy szörnyű lehet , látni meghalni a szüleit , megértem . De az már 16 éve volt . Hogy vagy mit tegyek ?
2019. jan. 10. 12:17
 1/1 anonim ***** válasza:

Elakadt a gyászfolyamatban, beleragadt, nagyon jó pszichoterapeuta kellene, aki segít rajta. :-( Nagyon sajnálom, hogy ez történt vele. :-(

Mivel sokan bántották, ezért úgy tűnik, még azokat is odasorolja, akik maximális jószándékkal, nyitottsággal, jóindulattal közelítenek felé.

Azzzal, hogy "úgy él ott mintha szülők még élnének" állandósítja a gyászt, nem tudja elfogadni, nem tud továbblépni...

Olyan pszichoterapeuta kellene, aki írja magáról, hogy gyász, veszteségek feldolgozása a szakterülete...

2019. jan. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!