Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Interneten van értelme,...

Interneten van értelme, egyáltalán lehet barátokat szerezni?

Figyelt kérdés

Nem igazán találok hozzám hasonló embereket, akikkel hosszabb távon jól meglennénk, arra gondoltam, hogy talán az interneten próba szerencse alapján. Nektek mik a tapasztalataitok? Sajnos nem ismerek erre a célra egyetlen oldalt sem, a társkeresők meg nyilván nem barátságra mennek, a csoportos chat beszélgetések pedig valahogy nem jönnek át :/

20L


2019. jan. 19. 23:03
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Mivel vidéki voltam sokáig és az életvitelem nem engedte meg hogy feljárjak Pestre (az volt legközelebb nagyváros), nem nagyon maradt más választásom, neten múlattam az időt, ha épp akadt szabadidőm. (A faluban inkább nem kerestem senki társasságát, mert a többsége... mondjuk úgy, egy kaviccsal is érdekesebb beszélgetést folytattam volna.) Ilyen-olyan oldalakat látogattam, fórumok, játékok... és időnként beszélgettem emberekkel. Aztán akadt köztük jó pár, akikkel találkoztam is. Az egyikükkel laktam is egy darabig. És talátam pár hosszú barbárságot. Tartana még, ha én nem cseszem el, de ez most más tészta.

Annyi a lényeg, hogy óvatosan és ésszel. És sose úgy indulj neki, hogy na ezzel az emberrel akkor öribarik leszünk. Elsőre csak beszélgessetek, jó sokat, jó hosszan. Abból úgyis sok ki fog derülni, és ha sokáig fennmarad az online kapcsolat, akkor lehet gondolkodni egy gyors, nyilvános helyen összefutásról. Az internetet is ugyanaz az ember használja, aki melletted ül a villamoson. És ugyanígy lehet, hogy az az ember, aki melletted ül, egy vadbarom.

Jó helyen kell keresni.

2019. jan. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
*barátságot (nyomorult telefon...)
2019. jan. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Hasonlóan vagyok ezzel, mint te, de szerintem nem éri meg a befektetett energiát.

Próbálkoztam barátkozni neten keresztül (ezen az oldalon is) korábban, de kicsit olyan ez, mint a társkeresés mondjuk Tinderen: ha valami nem tetszik a másikban vagy nem elsőre nem tűnik olyan érdekesnek, egyből el is húzod balra. Ráadásul (még ha nem is tűnnek el egyből) sokan minimális energiát fektetnek csak bele az egészbe, így rengeteg az egymondatos, semmitmondó válasz és megragadtok a "mizu-hogy vagy" szinten. Elég kevés a normális ember, pláne aki komolyan is veszi a másikat, így hosszú távon elég frusztráló tud ez lenni. Mondom ezt úgy, hogy nem voltam teljesen sikertelen mert belefutottam pont ezen az oldalon egy csodálatos emberbe- persze pontosan tudom, hogy milyen hatalmas szerencsém volt. :)


Lányként neked első körben valószínűleg több jelentkeződ lenne szóval válogathatnál, de ugye mondanom sem kell, hogy elég sokan mossák össze a barátkeresést a társkereséssel, ami megint csak nem feltétlenül jó irány.

2019. jan. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Ma már nem nagyon vannak erre alkalmas oldalak, régen a hotdogról és a chat-huról ismerkedtem emberekkel (férfi vagyok ,nem hetero), 8-10-zel, van, akivel ma napig tartom a kapcsolatot.

A hotdog ugye megszűnt, a chat hu elnéptelenedett.


a chat huban az is jó volt, h a kisebb szobákban jó kis társaságok verődtek össze, na mindegy, annak már a vége.


szóval sajnos nincs erre alkalmas ember, illetve nagyon sok értelmes fiatal már elment külföldre, ettől még nehezebb a dolog.

2019. febr. 26. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!