Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért nincs értelme interneten...

Miért nincs értelme interneten haverkodni? Sokan miért nem szeretik azt?

Figyelt kérdés
2013. dec. 22. 10:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Van értelme. Ha olyan helyre mész ahol közös érdeklődés van akkor jó barátságok szoktak születni. Ha valakire viszont ráírsz így, hogy: Szia, barátkozzunk. Akkor azt hiszik, hogy el akarod lopni a veséjét.
2013. dec. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, én a neten itt ezen az oldalon megismertem egy lányt, kb fél éve azóta a legjobb barátnőm, pedig elég messze lakunk. Szerintem csak az van, hogy az emberek bizalmatlanok (mondjuk okkal) és nem tudhatják, hogy ki ül a másik gépnél és mit akar. Más neten beszélni és élőben, de ha valaki jó helyen keres és szerencséje van, akkor szerintem születhetnek szép barátságok.
2013. dec. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 piriiiiii ***** válasza:
Én szoktam haverkodni neten, sokat. De általában nem vezet sehová. Van (másoknál), hogy van értelme és eredménye, folytatása, de nem nálam...
2013. dec. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Még régebben több isnternetes ismerősöm is volt, olyan akivel még találkoztam is személyesen, de valamiért ezek meg is szüntek, egy idő után kevés az, hogy neten csevegünk mivel találkozni meg nem nagyon volt lehetőség, lassan "eltávolodtunk". Ha igazi barátokat/haverokat akarsz azt ne a neten keresd szerintem.
2013. dec. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Fórumos szerepjátékokon, rajongói csoportokban sok embert ismertem meg. Néhányukkal tartom a kapcsolatot, de csak neten, mégis a barátaimnak tartom őket. Viszont Facebookon ilyen 'jelölj, lájkolj' csoportokban nem ismerkednék, az tényleg veszélyes, de igényesebb helyeken szerintem kellő odafigyeléssel nem az.
2013. dec. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mert általában nem fordul át személyes barátsággá. Régebb én is kipróbáltam csak úgy barátkozni, dumálgatni, de azt figyeltem meg, hogy azt jobban "emberszámba veszem", akivel a valóságban ismerkedem, mint azt, akivel a neten. Úgyhogy nekem nem jött be, nem azért mert gyökerekkel beszélgettem, hanem mert tényleg személytelen, pedig eskü nem így álltam hozzá.
2013. dec. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Olyan értelemben személytelen is, de pl. vannak olyan dolgok, amiket netes ismerősöknek hamarabb vagy könnyebben elmondtam, mint azoknak akikkel napi/heti szinten találkozok, így bizonyos szemszögből jobban ismertek, mint a közelebbi barátok.
2013. dec. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha kiesik a net vagy áramszünet van, oda a barátság :D

Most komolyan, viccet férretéve: A környezetünkben élő embereket nagyrészt ismerjük (bár ez függ attól is, ki milyen nagy városban, faluban lakik)és a neten megismert egyén valszeg nem lakik túl közel, persze az is megtörténhet, hogy mit sem sejtve a szomszédoddal levelezel és rájössz, hogy igazából milyen jófej, csak eddig látásból nem volt annyira szimpatikus. No, ez egy ritka eset, de leírtam, mert ez is előfordulhat. Az emberek vágynak más emberek társaságára, kivéve aki nem :D Hiába mi vagyunk a modern generáció, de azért az internetes beszélgetés nem tudja kárpótolni az igaz, élő beszélgetéseket. Az embereknek szükségük van közös élményekre is, nem csak chatelésre. Nehéz összehozni egy programot olyan emberrel, aki esetleg több száz vagy ezer km-re lakik, max. jó neki kiönteni a szívedet vagy megosztani vele az élményeidet.

2013. dec. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
18:16-os vagyok! Kifelejtettem valami fontosat! Szerintem veszélyes is lehet interneten ismerkedni, ki tudja milyen elmebeteg embert fogsz ki. Én bizalmatlan vagyok mindenkivel, neten nem ismerkednék. Van egy-kettő barátom a valós életből, nekem ennyi bőven elég, nem vagyok társasági ember.
2013. dec. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A két legjobb barátomat neten ismertem meg, egyiket itt, másikat egy másik fórumon, és sok ismerősöm van még szerte a világban.

Sokan nem szeretik, mert nem "igazi" barátság, de nekem bejött. Tudom magamat adni online is, nem éri meg hamis képet mutatni magadról, mert ha odáig jut a barátság, úgyis kiderül.

Nagyon oda kell figyelni, extra bizalmatlannak lenni, amíg nem találkoztál az illetővel (nyilvános helyen, kísérettel) aztán személyesnedni csak. Kevés internetes ismertségből lesz jó barátság, de nekem nagyon jó tapasztalatom volt. Ha nem lenne az internet, a büdös életben nem ismerek meg egy három vagy éppen nyolc órára lakó embert, akik a legjófejebb, legaranyosabb emberek, akiket ismerek. Rengetegszer találkoztunk már, több napot is. Kicsit több szervezést igényel mint a szomszéd utcában lakó osztálytárs, de megéri. Sok emberrel tuti nem tartanám a kapcsolatot, ha nem lakna közel és látnám minden nap.

16/L

2013. dec. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!