Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Attól mert nem gyárban dolgozo...

Attól mert nem gyárban dolgozok, miért nem lehet elhinni, hogy elfáradtam a munkahelyen?

Figyelt kérdés

Beszélgettem ma az egyik barátommal. És mondom neki, hogy alig várom, hogy aludjak mert elfáradtam ma. Erre elkezdett gúnyolódni, hogy mert én fél 5-kor keltem, meg havat lapátoltam?

Nem.. Mivel nálunk reggelre nem esett hó, és csak 6-kor keltem reggel. Irodában dolgozok, 20 percre van a munkahelyem, nem kell korábban kelnem. Van bőven munka egész nap, oda kell rendesen figyelni, nem a telefonom nyomkodom meg unatkozok. Ő egy húsfeldolgozóban dolgozik. Elhiszem,hogy neki keményebb, meg ő a távolság miatt korábban is kel fel. De ezen mit nem lehet elhinni, hogy elfáradtam ma? Ez már a sokadik ilyen gúnyolódása mióta ezen a helyen dolgozok.

24N


2019. jan. 21. 20:41
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
39%
Ja a kérdésedre, az illető kompenzál, többnek akarja láttatni magát.
2019. jan. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Én is szoktam havat lapátolni, meg a kerti munkákat is megcsinálom.

Csak azért írtam ki a kérdést,mert kíváncsi voltam kinek mi a tapasztalata/véleménye, illetve unom már ezt a beszólogatást állandóan. Meg célozgatást,hogy én semmit nem csinálok. Én egyik munkàt sem szoktam leszólni. Akinek meg esetleg lazább a munkaköre, az szerencsés. Ennyi.

Köszi a válaszokat!

2019. jan. 21. 21:46
 13/20 anonim ***** válasza:
0%

Mert az úgynevezett szellemi fáradtság egy illúzió, csak kitalálod, annyiból áll, hogy nem szereted a melletted ülő kolléganőt vagy kényelmetlen a szék. Aki életében dolgozott már úgymond szellemi munkát igénylő (tehát gyakorlatilag láblógatós) munkakörben az tudja ezt, nem vagy fáradt nyolc óra munka után, legfeljebb a fáradság illúzióját érzed. Néha éppen azért fáradsz el, mert unalmas az ücsörgés. Hidd el tudom, ha azt hazudnám magamnak, hogy én is hogy el vagyok fáradva, akkor ugyanúgy írhat ilyen baromságokat mint itt páran, a legfárasztóbb része a napomnak reggel felkelni és elmenni itthonról, meg hazajönni.

Vedd észre, hogy nem elég, hogy te hozzá képest semmit nem csinálsz, még neked van kedved nyafogni, azért teljesen érthető a reakciója, én is állandóan szivatom azokat, akik sírnak délben, hogy el vannak fáradva, szoktam is mondani nekik, hogy cseréljél a rakodómunkásainkkal meg a sofőrjeinkkel, majd akkor sírjál, hogy fáradt vagy, akkor általában elhallgatnak.

2019. jan. 22. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 NopeAndDope ***** válasza:
72%

A szellemi munka sokkal kimerítőbb mint a fizikai.

Sokan meg azt hiszik hogy milyen könnyű mert ül az irodai székben pedig egyáltalán nem ez a helyzet.

2019. jan. 22. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
58%

61% Te életedben nem dolgoztál..hagyd már a trollkodást.

Negyvenes "férfiként" csak az emberekbe tudsz belekötni ezen az oldalon, a hajnali órákban.

2019. jan. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Metionin ***** válasza:
Az ilyennek hiába magyarázod. Én megmondanám neki, hogy hagyja ezt abba mert különben nem fogsz vele barátkozni. Senkinek nincs szüksége olyan emberre a környezetében, aki beszólogat, gúnyolja egy fárasztó nap után. A barátod valószínűleg egyszerűen irigy. Nekem is mondogattak hasonlókat és egyszer a saját apám is közölte egyetemista koromban, hogy én még életemben nem dolgoztam, sosem fogom megtudni milyen is a munka. Egyébként éjszakás műszakokba jártam egyetem mellett de neki ez nem jutott el az agyáig, mert szerinte a gyár is "úri meló", gép csinálja helyetted, az igazi munka, az a kapálás, favágás, kaszálás. Igazából aki sosem végzett szellemi munkát, az nem tudja elképzelni hogy milyen fárasztó. Amikor egyszerre nyomtam a tanulást a munkával, egy 10 óráig tartó fordítás után felüdülés volt beülni a gép elé a gyárban és csak reflexszerű mozdulatokkal szedegetni ki a terméket, miközben az agyam üresben volt.
2019. jan. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

15ös! IRL 29 éves vagyok és nemzetközi fuvarszervező egy szállítmányozási cégnél, pont ugyanolyan láblógati munkát végzek, amire itt mindenki nyávog, hogy az mennyire megterhelő. Az emberek kategóriában pedig ez volt az első válaszom. Most is annyira stresszes a munkám, hogy ráérek ide írni.

Ha valaki továbbra sem hiszi el, hogy nem fárasztó a munkánk, akkor menetek el futni este egy két-három kilométert, bírni fogjátok, higgyétek el. Aztán kérjetek meg valakit, aki 8-12 órát végzett fizikai munkát, hogy menjen el futni, szerintetek meddig jut?

Mint írtam a szellemi fáradtság egy illúzió, egy kitaláció arra, hogy nem szereted a munkád, nem kell szeretni, csak legalább ne hazudjátok magatoknak, hogy van olyan fárasztó mint a fizikai munka.

2019. jan. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Ez a szokásos magyar mentalitás, irigyel, pedig ő is dolgozhatna ott ha szeretne csak tenni kellene érte, mentálisan is el lehet ugyan úgy fáradni mint fizikálisan, magyarok mindig is ilyenek lesznek sajnos :-( ezért is szeretem például az osztrákokat, olaszokat mert ők legalább nem ilyenek.

Hagyd csak rá, nem érdemes ezen vitatkozni,adj néki igazat hagy csodálkozzon, aztán egy idő után majd csak el felejti.

2019. jan. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Meg tudom érteni a dolgokat . Én 18 éves korom óta nemzetközi sofőr vagyok eleinte furgonos 24 éves korom óta kamionon . Rengeteg ismerősöm mondja , hogy “ te nem fáradhatsz el hisz egész nap csak vezetesz.. “ csak azzal nincsnek tisztában , hogy oké többet vezetek mint rakodok , stb nem csak vezetésből áll ez a hivatás , ha hibázok ez emberi életeket jelenthet nem kevés figyelem kell hozzás és nem veszélytelen . Na meg amíg sok ismerősöm meleg irodában/gyárban le húzza a 8 órát délelőtt addig én napi 15 órát dolgozom , nem akarom ennek ecsetelni a hátrányait ez ezzel jár vállalni kellett én vállaltam . Csak a mikor pattogank nem akarják meg érteni , hogy 40+ román elején ülök , ha nem figyelek oda nem kis baj lehet belőle . Amikor mondom , hogy de várom már a péntek estét mert akkor vagy vasárnap estig vagy hétfő reggelig legalább nincs munka . Ők meg ha szombaton dolgozni kell föl vannak háborodva .
2019. jan. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Nekem is volt pár barátom aki nem hitte el,hogy elfáradok,mert nem gyárban vagy nem 16 órában dolgoztam..Kérdőre vontak,hogy nem is dolgoztál csak 8-9 órát..


Kutyakozmetikus vagyok, álló fizikai munka hajolás miatt is,meg hogy nagytestűeket is emelgetünk van,hogy egy nap három 50 kg-sat, ki be emelgetni a kádból nem éppen pille könnyű feladat. Emellett sokat kell küzdeni egy egy kutyával, szellemileg és fizikálisan is megterhelő.

Minden kutya előtt magabiztos kisugárzás,mert ha tündibündikézés van akkor egy harapásnak leszel kisgazdája :D


Nem egyszerű ez a szakma sem,mások meg mikor dobálóztak,hogy jajj nem olyan nehéz az. Ilyen embernek mondanám gyere ide és küzdj te egy 30 vagy 50 kg-os kutyával.


Én szeretem a szakmámat,mert nem unalmas, igazi kihívás,pörgős. Szeretem az állatokat, az állatok tisztelete nélkül nem is lehetne csinálni. Mellesleg imádok nyírni, főleg ollóval.


Ja azt is megkaptam,de hát szeretem a szakmát miért érzem úgy hogy elfáradok? :D Vhogy megpróbáltam nem komolyan venni ezt :D


Én is dolgoztam irodában, ott inkább szellemileg fáradtam le,de nagyon. Gyárban is melóztam már egyébként.


Másokra meg ne hallgass. Irigyek,hogy te jó munkahelyen vagy esetleg szereted és jól is keresel.

2019. jan. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!