Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A legjobb lánybarátom úgy...

A legjobb lánybarátom úgy szervezte a szülinapját, hogy az nekem rosszul esik, ti elmennétek egyáltalán?

Figyelt kérdés

21 éves fiú vagyok, a legjobb lánybarátom holnap ünnepli a 24. szülinapját. A helyzet az, hogy én Bp-n élek, ő pedig Pilisszentivánon, a szülijét pedig lent fogja tartani. Szűk baráti körben tartott buli lesz, csak pár barátja van, kb. 4 embert invitált meg. Ma mondta, hogy úgy nézne ki a dolog, hogy kb. este 6/7-re lemehetnék, de az utolsó busszal (este 10-essel) el kéne mennem, mert engem nem tudna elszállásolni.


Ez eddig nem is volna gond. Ami rosszul esik, hogy a többi barátját el fogja tudni szállásolni és csak nekem kéne útnak indulnom egyedül este, ők meg valószínű buliznának tovább. Illetve van egy barátnője, aki 10-re menne le, tehát a buli egész biztosan nem érne véget 10-kor.


Azt érzem, hogy bár ez nem szándékos megbántás a részéről, mégis tök kellemetlenül érzem magam, hogy ha akarok, ha nem, menjek haza mert neki így jó. Én biztos nem kérnék ilyet vendégtől, hogy ha akar ha nem mennie kell, van kanapé stb.


szóval rosszul esik, gondolkodom h ne menjek le, mert az arcomra lenne írva, hogy mit érzek.


Túlreagálom ezt? vagy igazam volna?



2019. jan. 25. 00:34
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
84%

-Légy őszinte amíg nem késő (ha továbbra is barát akarsz lenni)

-Kamuzz (ha el akarsz tőle távolodni)


Javaslom az elsőt

2019. jan. 25. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
69%
Gondolom annyira nem vagy tokos, hogy kerekperec rakerdezz, miert csinalja igy, ugye? :)
2019. jan. 25. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
85%
Legyél hozzá őszinte. Vagy linkeld be a kérdést.
2019. jan. 25. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
93%
Nem tudom a férfi-lány barátságok hogy működnek, nekem csak férfi-férfi barátságaim vannak. Viszont ha valami nem tetszik, akkor kerek perec megmondom, hogy bocs, de ez így gáz, és kihagyom.
2019. jan. 25. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
82%
Lenne ott másik fiú? Mert, ha nem akkor még érthető, hogy honnan fúj a szél. Csak akkor meg miért kell kamuzni. Én nem mennék a helyedben, de ha lecsengett a dolog rákérdeznék, hogy ez mi is volt, mert nem esett jól.
2019. jan. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is légy őszinte, hogy neked ez rosszul esik és ha kérdőre vonod, akkor finoman csináld, ne úgy, hogy érezni lehessen, hogy ki vagy akadva nagyon.


Sajnos nem tudjuk, hogy csak lányok vagy más fiúk is lesznek-e ott, de ezt gondolom megírod később. De abban igazuk van a többieknek, hogy ha csak lányok lesznek ott rajtad kívül vendégként, akkor érthető, hogy miért csinálja ezt, vagyis.. érthetőbb. Szerintem, ha már valakit meghívunk távolabbról a szülinapunkra vagy más buliba, akkor úgy alakítjuk a dolgokat, hogy el lehessen szállásolni mindenkit, valamint nyilván azért hívunk meg adott embereket, mert azt szeretnénk, hogy végig ott legyenek a bulin.


Esetleg van a meghívottak közt olyan személy vagy személyek, akik nem kedvelnek annyira vagy hasonló dolog és ezért "nem tud elszállásolni". Vagy lehet tényleg nem tud elszállásolni, csak épp rád esett a választás, hogy téged küld haza, mert a többiekkel jobb kapcsolatot ápol, mint veled :/.


Ennek ellenére légy őszinte vele.

2019. jan. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%

Lehet,hogy nincs igazam,de tényleg úgy fest az egész,hogy szánalomból hívott meg,vagy azért,hogy ne érezd sértve magad, hogy téged kihagy az egészből, így egy kis morzsácskát odadob,a javából viszont kihagy.Honnan tudja,hogy a buli nem tart el reggelig?És akkor az első busszal eltudnál menni.Ha reggelig nem is tart, de biztosan belenyúlik a hajnalba és akkor lehetne reggelig beszélgetni, vagy egy fotelba szundikálni a buszig.

Az egyik hozzászólóhoz hasonlóan már én is sok egyoldalú dolgot éltem meg "barátságban".Pl. egyiküket pár éve elmentem felköszönteni,ajándékot is vittem neki.Elkezdett szabadkozi,hogy megkínálna sütivel, de a kisfia beletenyerelt(nem hinném,hogy az egészbe,de mindegy) igy kaptam pattogatott kukoricát meg üditőt.Hozzátette azt is, hogy hétvégére tervez összejövetelt, tortát,de nem mondta,hogy menjek el.Nem is a tortáról, sütiről van szó,hanem a tiszteletről, meg arról, hogy akkor másokhoz viszonyítva nem vagyok neki barát.

2019. jan. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
72%

Degradálódott a 'barát, barátság' fogalma.

Igazi barát, ha ilyenre kér, magyarázatot is ad, miért teszi.

.

- Cimbora: mindaddíg hajlandó veled inni, míg te fizetsz,

- haver: az fizet, akinek pénze van, hosszú távon kiegyenlítődik,

- barát: akiért könnyebb meghalni, mint megtalálni.

A legjobb lánybarátod ezek szerint max. a haverok közé sorolható A barátok közt igazmondás is követelmény.

2019. jan. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:

Nem tökösség kérdése elmondani egy barátnak/havernak/tudja a fene minek/ a véleményem, én abszolút szókimondó is vagyok. Szimplán próbáltam a dolgok mélyére ásni, megérdeklődni kívülállók szemszögét.


Ami kimaradt: összesen 5-en lesznek végül, ebből 2 fiú, 3 lány (tehát velem együtt lenne 3 fiú 3 lány). De ha rajtam kívül csak lányok mennének sem volna érthetőbb, hogy egy fiú barátot hazaküld, ők meg bulikáznak. Ez így nonszensz.


Ma kikértem több ismerősöm véleményét és igazat adtak nekem, valamint én is aludtam erre az egészre. Nem megyek végül le, és ezt a nagy barátnőt pedig egyszerű haverként sem fogom innentől kezelni, egy egyszerű ismerős lesz. Igaz barát nem így viselkedik. :)


Meg is írtam neki, hogy ne haragudjon meg, de ebben a csípős hidegben késő este nem szeretnék útnak indulni és fagyoskodni így nem megyek le, ne számítson rám, jövő héten koccintunk, mire ő csak egy rendbent írt, smiley-val.


(Külön vicces - és ebben is minden tanácsadóm igazat adott -, hogy ma délelőtt rám ír, hogy vigyek rágcsálnivalót is plusz üdítőt/alkoholt...:D bocsi, de ha áthív valakit vendégségbe, nem neki kéne engem megvendégelni?:DDD)


Tudom most lesz, aki egy hisztériás baromnak tart, de menjek le hozzá este 6-ra, viszek persze ajit ez alap, de kaját/piát is hozzak és induljak el este 9.45-kor, szó nélkül. :)


Kihagyom!

2019. jan. 25. 16:55
 20/33 anonim ***** válasza:
100%
Tökéletesen igazad van,hogy kihagyod és ha csak egy szimpla ismerősként kezeled.Ha jelentkezik pattintsd le. Én is úgy kezelem az illető barátnőt aki másokhoz képest engem nem tudott normálisan megvendégelni,pedig felköszöntöttem(nem egy hasonló alkalom volt)És ez most nem tetszik a drágámnak,kapadozna utánam,de ha pár évig nem tudott barát lenni akkor ezekután se fog az lenni, meg már nem is kell.
2019. jan. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!