Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ti barátkoznátok olyan emberre...

Ti barátkoznátok olyan emberrel, aki öngyilkos próbált lenni?

Figyelt kérdés

Még csak 21 éves, de már többször próbált öngyilkos lenni, vagdosta magát a derekán (mert ott el tudta rejteni). Erősen ivott is, de már nem igazán állítólag, mert hamar megárt neki, nem bírja olyan jól már az alkoholt.

Az utolsó öngyilkossági kísérlete 1-1,5 éve volt elvileg.


Én eléggé meglepődtem ezeken a dolgokon, mikor elmondta, nagyon értelmes, normális lánynak néz ki. De kissé elbizonytalanítottak ezek a dolgok, és mindenki próbál lebeszélni a vele való barátkozásról, mert hogy nem tudthatom, hogy mikor kezd el ilyeneket csinálni újra, vagy lehet hogy csak lelki szemetesládának használna, mi van ha elmegyünk valahova bulizni és ittasan ilyeneket csinál, stb.


Szerintetek mit kellene tennem?

Én eléggé bizonytalan vagyok, mert egyébként tök jól kijövünk egymással és tudnánk sok közös programot csinálni, neki sincs ilyen barátja akivel ennyire egyezne az érdeklődési köre, és nekem sincs.



2019. febr. 1. 11:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

Ha erős vagy mellette es nem hùz le,mièrt ne baratkoznal.Sot az ilyen embereknek van szüksègük támaszra,szeretetre.

Nem "eldobni" őket...eppen emiatt teszik ezt,mert nem kapnak szeretetet.

Viszont ha ujra kìsèrletezne es Te akkor hagyod magára!az viszont sokat árthat neki!

2019. febr. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%
Egyértelműen igen. Ha van az életében valaki akire mindig számíthat, talán elmúlik. Legyél vele kedves és mindig számíthasson rád, türelmesen hallgasd végig mindig és igyekezz hasznos dolgokat mondani neki.
2019. febr. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
18%

Nem hinném, mert valószínőleg ritkán találkozna az érdeklődésünk. Én már többször megküzdöttem azért, hogy élhessek. mélyen elítélem azokat, akik csak úgy képesek eldobni az egészet maguktól. Fel se fogják, hogy milyen szerencsések...és talán tényleg meg se érdemlik.

Szóval pontozzátok le, de én igyekszek távol maradni a negatív, pesszimista emberektől.

2019. febr. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Őszintén szólva nem tudom, hogy mennyire tudnék erős lenni egy ilyen ember mellett, én egy nagyon önálló és független ember vagyok, éppen ezért nem is nagyon viselem jól, ha érzelmileg függnek tőlem, a szeretteim nem is ilyen beállítottságúak, ők is mind eléggé önállóak. Persze, ha valakinek problémája van, akkor támogatjuk egymást és segítünk egymásnek amiben csak tudunk, de közben tényleg megvan az érzelmi önállóságunk.


Igazából azt nem tudom eldönteni, hogy most nekem a "nyakamba kellene-e vennem" egy eleve problémás személyt?

Mert az nem kérdés, hogy a szeretteimnek segítek ha nehéz időszakjuk van, de egy eleve problémás embert is én "pátyolgassak", amikor kb közünk sincs még egymáshoz?

2019. febr. 1. 12:23
 5/11 anonim ***** válasza:
37%
Soha nem kezdenék egy érzelmileg és szellemileg ilyen szinten labilis emberrel, mert előbb utóbb engem is lehúzna. Ezek az emberek energiavámpírok, egy idő után belebetegednék egy ilyen kapcsolatba mind testileg, mind lelkileg. Lehet lepontozni akinek nem tetszik.
2019. febr. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
28%

Ha nem vagy erős hozzá,időben szakìtsd meg vele a kapcsolatot,ne kezdjen el kötődni hozzád.

De talán az segìteni fog,ha őszintèn leìrod vagy elmondod ezt neki.

Ùgy old meg,hogy ne sèrüljön mègjobban.

2019. febr. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%
Nem, volt olyan barátnőm akiben volt hajlam, és képes volt ezzel fenyegetőzni, többet nem akarok ilyen ember közelében lenni
2019. febr. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
85%
Tőled függ, hogy a nyakadba akarod-e venni. Én megtenném. Ki tudja, lehet hogy később egy nagyon jó barát válna belőle. De ha nem az se baj, legalább az esélyt megadtam neki.
2019. febr. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Én is ilyesmi ember vagyok, vagyis negatív és érzékeny.
2019. febr. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem van olyan nőbarátom, mégpedig az exem kolléganője, akinek volt öngyilkossági kísérlete. Nincs köztünk kémia, de bírjuk egymás búráját, néha talizunk, beszélgetünk.

Én tanítottam meditálni, elmagyaráztam neki bizonyos dolgokat, ami által már ő maga is úgy látja, hogy nem lett volna értelme, ha sikerül. Hálás, hogy nem sikerült és én is úgy látom a helyzetet, hogy nem is veszélyeztetett már.


Egy öngyilkos hajlamúval nem együtt kell zokogni és nem is bunkónak lenni, hanem fulltárgyilagosan elmagyarázni az öntisztelet és a szellemi autonómia fontosságát.4-5 beszélgetéssel szerintem bárkit le lehet hozni a dologról.

2019. febr. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!