Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ti barátkoznátok olyan emberre...

Ti barátkoznátok olyan emberrel, aki öngyilkos próbált lenni?

Figyelt kérdés

Még csak 21 éves, de már többször próbált öngyilkos lenni, vagdosta magát a derekán (mert ott el tudta rejteni). Erősen ivott is, de már nem igazán állítólag, mert hamar megárt neki, nem bírja olyan jól már az alkoholt.

Az utolsó öngyilkossági kísérlete 1-1,5 éve volt elvileg.


Én eléggé meglepődtem ezeken a dolgokon, mikor elmondta, nagyon értelmes, normális lánynak néz ki. De kissé elbizonytalanítottak ezek a dolgok, és mindenki próbál lebeszélni a vele való barátkozásról, mert hogy nem tudthatom, hogy mikor kezd el ilyeneket csinálni újra, vagy lehet hogy csak lelki szemetesládának használna, mi van ha elmegyünk valahova bulizni és ittasan ilyeneket csinál, stb.


Szerintetek mit kellene tennem?

Én eléggé bizonytalan vagyok, mert egyébként tök jól kijövünk egymással és tudnánk sok közös programot csinálni, neki sincs ilyen barátja akivel ennyire egyezne az érdeklődési köre, és nekem sincs.



2019. febr. 1. 11:53
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Az ilyen emberekkel nincs bajom. Vittem már át barátomat ilyen helyzeten, és nyertesen jöttünk ki belőle. Nyilván nem én kellettem hozzá egyedül, hanem a sok apró dolog, sok segítség, de megcsináltuk. Benne van, hogy kiönti neked a problémáját egy ilyen ember, sokszor az is, hogy ezt kontroll nélkül fogja megtenni. Ha tényleg szereted, végig csinálod vele. :D Persze ez egy tartós baráti kapcsolatban történt már. Nem tántorítana el egyébként az ismerkedési fázisban sem semmi ilyen tény.
2019. febr. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!