Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Tényleg itt lenne az ideje új...

Tényleg itt lenne az ideje új legjobb barátot keresni?

Figyelt kérdés

Szóval van egy legjobb barátnőm, akivel eddig semmi problémánk nem volt ami bárkinek feltűnt volna. Sokszor voltam a lelki szemetesládája akinek egyfolytába a bajairól beszélt, de mindig szivesen adtam neki tanácsot. Én ritkán éreztem úgy, hogy beszélnem kell valakivel a bajaimról, általába szeretem egyedül intézni őket. De ha kellett mindig meghallgatott, ami annak ellenére, hogy a tanácsai semmit nem érnek, sokat segített, felszabadított.

De egy ideje már mintha nem érdekelném. Nagyon ritkán kell segítség tőle, viszont a mai pont egy ilyen eset volt. Egy számomra nagyon fontos dolog, ami végülis apróság (egy 4 mondatos szöveg lefordítása németről, mert furán van megfogalmazva, ő meg nagyon jól tud.) Tisztában van vele, hogy nekem sokat jelent az, amiről a szöveg szólt, látta, nem válaszolt, majd 2 óra múlva egy másik témával írt rám.

Ez pedig csak egy kisebb eset. Multkor csak el akartam neki mondani valamit, mint barát a barátnak erre ezt mondta: "A te dolgod, hogy mit érzel és ki iránt"

Nem tudom pontosan, hogy ez mióta megy, de egy másik barátja szerint azóta ilyen vele is és velem is, mióta párkapcsolata van.

Nem akarok veszekedni, és elveszíteni se akarom, de már lehet, hogy késő.

Mit tegyek? Teljesen elveszett az ügy? Vagy még lehet valamit csinálni?



2019. febr. 3. 13:36
 1/5 anonim ***** válasza:
41%
Mindenkinek meg van a saját magán élete, nem törődhet mindenkivel egyszerre minden egyes percben, hagyj neki, egy kis idő és meglátod!
2019. febr. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Félévente kétszer HA beszélek neki a saját dolgomról. Máskor (és jelenleg is elvárja) az ő bajairól van szó egész végig. És ez is kiakaszt egy kicsit, csak nem ez a legnagyobb bajom.
2019. febr. 3. 13:52
 3/5 anonim ***** válasza:
86%

Ha csak ennyire kellesz neki, akkor miért tartod vele még a kapcsolatot?

Az ilyen nem fog változni, már elmúltak azok az idők, mikor először találkoztatok, gondolom akkoriban, sűrűbben csevegtetek és akkor is csak magát adta!

Nem érdemes több időt rá szánni, mikor valaki sokkal szívesebben beszélgetne veled, amit ő sosem tett meg... Én azt tanácsolom neked, hogy szakíts meg vele minden kapcsolatod és felejtsd el egy kis időre, és ha később is ilyen marad, akkor örökre zárd ki magadból!

Egy olyan hálátlan személyre pazaroltad a drága idődet, aki csak lelki szemetesnek használt mindez idáig, miközben vannak olyanok, aki jobban megértenek és megbecsülnek és nem néznek a semmibe!

2019. febr. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

szerintem annak lenne itt az ideje, hogy eltemessük ezt a "legjobb barát" kifejezést, mert ilyen nem nagyon van manapság.


mindenkinek addig vagy a legfontosabb, ameddig nem talál nálad egy jobbat, aki fontosabb lehet.

elméletben el szokták ítélni azokat az embereket, akik miután párkapcsolatba kerülnek, elkezdik hanyagolni a saját baráti társaságukat...de valójában ez mindenkinél így van. max olyanoknál nem látszik, ahol elég sok a párjával közös barát, és így utána is összejárnak.


egy dolgot tehetsz szerintem. próbálod az igényeket lejjebb adni, és passzív maradni. ha most nem foglalkozik veled, akkor majd fog máskor. lehet te lennél az első, akihez rohanna, ha szétmegy a párjával...mert ugye általában ilyenkor rögtön eszébe jut mindenkinek, hogy jaaaa, nekem voltak régen barátaim.


természetesen te is barátkozz emellett, ismerkedj új emberekkel, de azokkal is csak kimértten mélyítsd el a kapcsolatot, hogy abban az esetben, ha egy idő után náluk is elfogy az érdeklődés, akkor ne essen olyan rosszul.

2019. febr. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Probald vele megbeszelni,ird le neki hogy neked rosszul esik hogy rola orakig beszeltek teged meg lerendez egy mondattal..Ha nem ért belolle szerintem hagyd mert csak lehuz.Személyes tapasztalat.remélem azért neked sikerul majd megoldani
2019. febr. 5. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!